Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Elmondjam?

Mit tehetnék? Elmondjam?

Figyelt kérdés

az a helyzet, hogy 2 éve füvezek, elég rendszeresen... hetente többször, de nem ész nélkül hanem maximum 0,5 grammot egy alkalommal, de rendszeres. és az a helyzet hogy itthon erről ugye semmit nem tudnak nem is sejtenek. mellette nem járok bulizni, nem dohányzom, nem iszom alkoholt. és jól tanulok, nem is kicsit..szoval elég büszkék rám, annyira. egyszóval semmiben nem akadályoz a fű, csak szeretem mert lenyugtat, mert idegileg elég gyenge vagyok, és nyugtatót nem akarok szedni, utálom mikor azt kell bevennem...

és igazából a szüleim tök jófejek, nagyon szeretem őket, és nyomaszt a bűntudat h mellette füvezek, és sokszor elgondolkodtam azon h elmondom nekik, vagy csak anyunak. ugyanis elég felnőttnek érzem magam ahhoz el tudjam neki magyarázni hogy miért szivok, és hogy semmiben nem hátráltat. de ugye nagyon félek h rosszul is elsülhet a dolog. de anyu megértő, és le lehet vele ülni beszélni, és igazából most már pár hete ezen agyalok hogy elmondjam vagy ne mondjam...

és ehhez kérnék tanácsokat...

és még annyi h a füvet nem fogom lerakni...a fent emlitett nyugtató ellenességem miatt..

jah és még annyi hogy anyukám is elég instabl lelkileg és ezért is gondoltam h megértené hogy én nem akarok gyogyszert szedni, mert ő szedett, és még a mai napig szed néha...

szóval így ennyi, köszönök minden választ!


21/L


2011. febr. 1. 16:42
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
jah és semmilyen más kábitószert, drogot nem próbáltam mellette, és nem is vonz semmi, pedig lett volna lehetőségem nem is kevés...
2011. febr. 1. 16:45
 2/23 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen el kéne mondanod... arra viszont készülj fel, hogy nem akarják majd hogy folytasd a füvezést.
2011. febr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
szerintem ne mondd el, minek? csak elkeserednének, vagy le akarnának beszélni, netán veszekedések lennének miatta...nem tudhatjuk, hogyan reagálnának. ha nem élsz kicsapongó életet, nem tűnik fel, hogy valami "nem oké", akkor maradjon továbbra is a te ügyed.
2011. febr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy Anyád a mai napig nyugtató szed, de Ő legalább megélte ezt az X éves kort...Te viszont nem fogod...

Egy idő után már menthetetlen leszel, viszont ez egy olyan kis bökkenő, amit most magadtól nem látsz be, mert már függővé váltál. Sajnállak:( Jó lenne, ha még időben észbe kapnál és mentenéd a menthetőt, keress egy igazán jó barátot vagy Anyukádat, ha jóban vagytok és beszélgessetek erről. Jobb esetben eljutsz majd egy elvonóig, és megéred azt a kort, mint Anyukád. Sok kitartást és önuralmat ehhez a nehéz, de járhatatlannak nem mondható úton!!!

2011. febr. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

16:47 véleményét osztom.

Tudod ez a sok "de...." ez már régen rossz! "de csak ennyit..." "De csak ezt semmi mást..." "de csak ez nyugtat meg..." a francokat csak ez, ez csak jó kifogás:)


22L

2011. febr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
26%
Nehéz ügy. Egészségügyileg nem lesz bajod, mentálisan hosszú távon nem tudom. Az viszont elképzelhető, hogy ha valami miatt kórházba kerülsz, és egy vérvizsgálatod során kimutatják a THC-t a szervezetedből, akkor eljárás indul ellened. Én nem mondanám el a szüleimnek, mert nagyon elkeserednének. A drog az drog kis mennyiségben is, és ki tudja: ma még az idegességre szívod kis mennyiségben, holnap már a házból sem tudsz kilépni egy joint nélkül. De nyilván nem a kioktatás része érdekel. Nem kell elmondanod.
2011. febr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Hát kislány tudod Én 10 évig voltam drog függő.Én is a fűvel kezdtem.Évekig nem szívtam mást.Az első spanglim elött 1 héttel még elbőgtem magam,ha megtudtam egy barátomról,hogy drogozott.Én is úgy voltam,hogy nem érdekel a többi.Az hülyeség amit írtak elöttem,hogy menthetetlen leszelAz a heroinistákra igaz(ezt az egyet nem nyomtam közvetlenül).Szóval a fű ugyanolyan függőséget okoz,csak az elvonása nem fizikai hanem lelki-pszihés gondokat fog okozni.Vannak legális szerek,amik nem gyógyszerek,hanem ugyan úgy növényi származékok.Szerintem tedd le a spanglit,és akkor nem kell anyudnak csalódást okoznod azzal ha megtudja drogozol.Lehet,hogy meg tudsz vele beszélni sok mindent de ettől tuti ki fog akadni.
2011. febr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
Inkább gyógyszert szedj, ne kábítószerrel kezeld magad.
2011. febr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem mondd el anyudnak és hagyd abba sürgõsen.

De azt irtad,hogy nem dohànyzol,de akkor mit jelent az,hogy füvezel,mert én eddig ugy tudtam,hogy cigiben van benne.Kérlek mondd el,mert nagyon nem tudom és nekem is vannak ilyen koru gyerekeim.

2011. febr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
hat a füves cigin kívül nem szivok semmilyen sima cigit.
2011. febr. 1. 16:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!