Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Elmondjam?

Mit tehetnék? Elmondjam?

Figyelt kérdés

az a helyzet, hogy 2 éve füvezek, elég rendszeresen... hetente többször, de nem ész nélkül hanem maximum 0,5 grammot egy alkalommal, de rendszeres. és az a helyzet hogy itthon erről ugye semmit nem tudnak nem is sejtenek. mellette nem járok bulizni, nem dohányzom, nem iszom alkoholt. és jól tanulok, nem is kicsit..szoval elég büszkék rám, annyira. egyszóval semmiben nem akadályoz a fű, csak szeretem mert lenyugtat, mert idegileg elég gyenge vagyok, és nyugtatót nem akarok szedni, utálom mikor azt kell bevennem...

és igazából a szüleim tök jófejek, nagyon szeretem őket, és nyomaszt a bűntudat h mellette füvezek, és sokszor elgondolkodtam azon h elmondom nekik, vagy csak anyunak. ugyanis elég felnőttnek érzem magam ahhoz el tudjam neki magyarázni hogy miért szivok, és hogy semmiben nem hátráltat. de ugye nagyon félek h rosszul is elsülhet a dolog. de anyu megértő, és le lehet vele ülni beszélni, és igazából most már pár hete ezen agyalok hogy elmondjam vagy ne mondjam...

és ehhez kérnék tanácsokat...

és még annyi h a füvet nem fogom lerakni...a fent emlitett nyugtató ellenességem miatt..

jah és még annyi hogy anyukám is elég instabl lelkileg és ezért is gondoltam h megértené hogy én nem akarok gyogyszert szedni, mert ő szedett, és még a mai napig szed néha...

szóval így ennyi, köszönök minden választ!


21/L


2011. febr. 1. 16:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
32%

szerintem ne mond el, csak feleslegesen idegesítenéd őket

a sok hozzászoló akik azt írják hogy nem éled meg az x kort meg hogy belehalsz meg stb azok nem értenek hozzá

én nem füvezek de nagyon sok ismerősöm van akik évtizedek óta ezt teszik

nem szoktak rá kőkemény drogokra és semmi bajuk sincs

kevesebb is mint a sok idegroncsnak...


tehát: ne mond el nekik, mert aki nincs benne az úgyse értené

25L

2011. febr. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 tetris ***** válasza:

Ha két éve már rendszeresen füvezel, akkor függő vagy. Nehéz lesz leállni vele, ha már nem akarod folytatni. Ha anyukád nyugtatókat szed, akkor lelkileg nem lehet nagyon stabil. Talán jobb lenne, ha nem is tudna a te dolgodról.

Felnőtt ember vagy, jól tudod mit csinálsz. A te felelősséged. Megdicsérni biztos nem fog érte, legfeljebb mostantól emiatt is aggódhatna. Szerintem inkább tartsd meg magadnak ezt a titkot, és ha lehet, próbálj meg leállni.

2011. febr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
És amikor lejössz róla,amikor kimegy a hatása nem vagy ideges jobban?
2011. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Haverom is így kezdte..5évig nyomta..majd egy szép napom felakasztotta magát.. Hát én elmondanám anyukámnak ha csalódna ha nem én nem tudnám anyukámat becsapni. Nekem ő a legjobb barátnőm. Mindent megbeszélek vele. Én is 1x kipróbáltam a füvet..de nem tudom mi a jó benne..=/


De ez a te döntésed ne befolyásoljon itt téged senki se. Mi csak a véleményünket írtuk le.

2011. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ezt hagyjuk,hogy felnőtt ember tudja hogy micsinál,mert Én ha tudtam volna mit csinálok nem költök el milliós nagyságrendű összegeket anyagra.Hiába értem el mellette sikereket a munkámban,a magánélettel se volt gond.Zt az összeget az élete építésére kéne fordítania nem pedig a rombolására.Vegyél inkább Mate teát,és muttert ne idegeld ki az infóval.
2011. febr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

17:05

nem vagyok jobban ideges mikor jövök le róla.

2011. febr. 1. 17:06
 17/23 anonim ***** válasza:

Hát én sem mondanám el, hiába tudunk mindent megbeszélni. Felesleges aggódást, meg nem értés-t szülne.

Amúgy itt nálad szerintem az a gond, hogy azért füvezel, hogy lenyugtasson. Ha bármi komolyabb gond lesz az életedben, akkor sem megoldani fogod, hanem befüvezel, vagy a fű már nem is lesz elég. A fű nélkül kéne megküzdened az idegességgel, a gyengeségeiddel, ha ez megy, akkor nem vagy függő.

Szerintem azzal nincs gond ha "csak úgy" beszív az ember havonta 2x. De a te irányod nem jó.


23L

2011. febr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Itt a 17:05-ös.Te tudod a te életed.Ne mond el,mert tényleg csak felesleges idegeskedést,esetleg veszekedéseket szül,nem is kicsit,és úgy éreznék visszaéltél a bizalmukkal,mivel egy szülő se akarná,hogy a gyereke drogozzon.És vigyázz ne szaladjon el veled a ló.Szép életet!
2011. febr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a normális, és kulturált válaszokat, sokat segítettek, komolyan! :)
2011. febr. 1. 17:31
 20/23 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonló cipőben járok, csak nem ilyen gyakorisággal teszem. Szerintem ne mond el! Jó ez így, nem látják, nincs probléma belőle. Úgysem tudják átérezni, hogy miért teszed, csak az fog lejönni, hogy "drogos" vagy. Ha megkérdezik nálam, hogy próbáltam-e már, v ilyesmi, elmondom, hogy igen, de nem megyek bele a témába, magamtól nem hozom fel.
2011. febr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!