Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a nőknek kell mindent...

Miért a nőknek kell mindent csinálni? Ez felháborító!

Figyelt kérdés
Miért az a normális a legtöbb helyen, hogy a nőknek is kell ugyebár dolgozni, de azért minden házkörüli munka a "nők dolga" Ez normális?Persze a nőknek dolgozni, főzni, mosni, takarítani, bevásásárolni, ügyeket intézni a férfiaknak meg csak dolgozni?Hogy van ez?
2011. jan. 27. 14:08
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

14 éves vagyok szóval nem rólam van szó

hanem a szüleimről

apám jóformán nem is dolgozik csak heti 1X, de szemétlevitelen kívül semmit nem csinál pedig a saját szobájukat takaríthatná anyám heti 5X 10 órát dolgozik és minden rámarad, najó nem minden mert segítek neki: mosogatok, néha főzök ha nincs ideje, porszívózom, kitakarítom a kádat, a budit, a saját cuccaimat én vasalom próbálok önálló lenni, de akkoris felháborító, hogy apám nem csinál semmit...

2011. jan. 27. 14:24
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Én szerencsés vagyok, az én párom mindent megcsinál, mellesleg élvezettel teszi. Szívesen takarít, szeret főzni.


Én is felháborítónak tartom az ilyen hozzáállást. Ha a párom ilyen lenne, már nem lennénk együtt. Inkább vagyok egyedül, mint egy olyan emberrel, aki nem is szeret igazán. Az aki képes elnézni, hogy a felesége beleszakad a sok munkába és nem sajnálja, eszébe sem jut, hogy ő is ott él, ő is koszol, ő is eszik, az nem szereti a feleségét.

2011. jan. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

A kihasználáshoz mindig két ember kell. Aki hajlandó kihasználni és aki hagyja, hogy kihasználják.

Ha máshogy nem, de anyukád hallgatólagosan beleegyezett abba, hogy ő kiszolgálja apukádat, akár erején felül is.

Olyat nem próbáltatok még, hogy 1 hétig senki nem csinál semmit és ha apukádat zavarja, akkor nyugodtan szolgálja ki magát a porszívóval meg a mosogatószivaccsal?

2011. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

szerintem csak annak a nőnek kell mindent csinálnia aki ezt önként felvállalja és hagyja hogy a párja semmit ne csináljon. én 2 éve élek együtt a párommal. megosztozunk a házimunkán, nincs olyan hogy ez csak az én dolgom vagy csak az ő dolga.

egyébként én rengeteg kapcsolatban megfigyeltem az a hibát, hogy mikor a nő összekerül a pasival akkor kinyalja a se**ét. süt főz, takarít, mindenben próbál a pasi kedvére tenni, a pasi meg élvezi és ezután is elvárja. persze elmúlik a nagy szerelem és a nő rájön hogy hoppá mindent én csinálok a férjem meg csak leül a tv elé és meg sem mozdul. az a baj hogy ezt nem ilyenkor kéne észrevenni hanem már az elején mindenkinek ki kéne venni a részét a házimunkából. ha meg a pasi már az elején nem akar besegíteni akkor a nő vagy hozzászokik a gondolathoz hogy házicseléd lesz vagy keres egy másik pasit.

2011. jan. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
76%
szerintem idősebb korban ezt már nem lehet megváltoztatni..mármint most arra értem az én apám is ilyen volt mindig is..most 50 évesen már hiába próbálná valaki megváltoztatni. persze van aki hajlik rá, de ritka...
2011. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
76%
Hát figyelj, lehet nem fog tetszeni a válaszom, de ez anyukád hibája. Csak azt lehet ugráltatni és kihasználni, aki hagyja magát. A másik, hogy anyukád valószínűleg magától áll neki a munkának (a kezdetektől fogva) és apád hozzászokott. Nyilván mindenkinek kényelmesebb a TV-nézés, mint a takarítás..
2011. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, ha anyud ezen akarna változtatni, akkor megtenné. Ha máshogy nem, válással. Én ha már nagyon kiakadok, egyszerűen személyes sztrájkba kezdek és úszik a lakás a trutyiban, nincs kaja, tiszta ruha stb. Aztán 2 hét alatt kipihenem magam, és csinálom újra a robotot. Sokszor ha látom, hogy a férjem a gép előtt ül, én is odaülök, pedig állatira unom, de ha ő ráér, akkor én is. :) Amit legjobban utálok, én főzök, ő ül a gép előtt és mondjuk míg felforr a víz én is leülök, erre rögtön megszólal: -Nem ég oda az étel? Na ilyenkor nagyon utálom!!!!!
2011. jan. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Mellébeszélés az, hogy ilyen-olyan korban már nem lehet változni. Mindig lehet. Sosem késő. Kényelmes ezt mondani... Kifogás.


Bár ismerek egy családot, ahol az anya végzett minden munkát otthon, férje, fia semmit. Ráunt, és egyszer csak nem takarított többet, nem főzött. (talán valami pszichés baja is lett, ki tudjaÖ Koszban élnek... X) Aki h*lye, haljon meg.

2011. jan. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én még nem költöztem el otthonról , de magamra sütök/főzök , kitakarítom az emeletet itthon (ugyebár a "gyerekek" az emeletre lettek szeparálva nálunk) , de pl mosogatni és mosni utálok és nem is csinálom :)

Ez valószínüleg akkor se fog változni ha összeköltözöm a barátnőmmel . De ezt ő tudja , és szerencsére mosogatni szeret és pl főzni ő nem tud , tehát ebben valszeg nem lesz veszekedés . A mosás meg majd kiderül mert eddig azt egyikünk se csinálta :)

2011. jan. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell! Nem kell a pasit az elején kiszolgálgatni és akkor nem is várja el később sem.

Volt egy ilyen pasi, akivel egy darabig jártunk, de ő megmondta, hogy "a nőnek hol a helye", ki is dobtam.

2011. jan. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!