Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a nőknek kell mindent...

Miért a nőknek kell mindent csinálni? Ez felháborító!

Figyelt kérdés
Miért az a normális a legtöbb helyen, hogy a nőknek is kell ugyebár dolgozni, de azért minden házkörüli munka a "nők dolga" Ez normális?Persze a nőknek dolgozni, főzni, mosni, takarítani, bevásásárolni, ügyeket intézni a férfiaknak meg csak dolgozni?Hogy van ez?
2011. jan. 27. 14:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

én úgy gondolom ez elavult dolog már..persze csak az én véleményem..én mikor összeköltöztem a pasimmal megmondtam neki: vagy ő is besegít vagy akkor viszlát...

neki is van 2 keze lehet segíteni, ha csak annyit is hogy amíg mosogatok addig felporszívózik vagy hasonlók...

persze ezt sok férfi nem tolerálná vagy nem érdekelné, nálunk itt azért is mehetett ilyen könnyen mert az apja is itt él, így úgy gondolta a pasim nem kötelességem mindenki után pakolni stb.

ebből a szempontból szerencsés vagyok.

2011. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
100%
Írországban például (ott laknak kereszt szüleim)keresztapám van otthon és ő csinálja a ház körüli munkákat(mos, főz takarít), míg keresztanyukám a munkába van és hozza haza a pénzt.
2011. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nevelés és szoktatás kérdése az egész. Én a férjemmel 18 éve vagyok együtt, és az első évtől kezdve közösen csinálunk mindent. Mivel mindketten dolgozunk napi több mint 8 órát, így a háztartás is közös! Ő mosogat, vasal, felmos, porszívóz, szóval a főzésen kívül mindent megcsinál, és kérnem sem kell rá soha!
2011. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Normális helyen létezik olyan, hogy munkamegosztás, van, amit az egyik, van amit a másik csinál meg, vagy megegyeznek, hogy ugyanazt hol a nö, hol a férfi végzi el.

Ahol CSAK az egyiknek kell minden otthoni munkát elvégezni, ott baj van.

DE AZ, hogy HOGYAN osztják meg egymás között, az csak kettejükre tartozik.

2011. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
az úgy oké, de azt nem bírom amikor a nő is hoz haza pénzt, de méégis mindent neki kell a ház körül, mert az úgy oké lenne ha csak a férfi keresne pénzt és akkor házimunkát mindent a nőnek kéne csinálni, de így?
2011. jan. 27. 14:16
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell egyáltalán.. Ha ilyen pasim lenne, aki mellett minden házimunka rám marad, én is kitenném.
2011. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
13%
Ha meg így állsz hozzá, keress olyan pasit aki eltart, van ilyen, mert amúgy a nőnek nem KELL dolgoznia.
2011. jan. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem normális. Olyat lehet, hogy valamilyen otthoni munkát az egyik fél nem szeret csinálni (én pl nem tudok és nem is szeretek ruhát hajtogatni, férjem meg gyönyörűen csinálja, ő viszont port törölni utál), akkor abban megegyeznek, hogy neki nem kell.

De méltánytalanul sok feladatot áthárítani a másikra nem fair.

2011. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
ez két embertől függ, ismerek olyan nőt, aki mindent megcsinál, ismerek olyat aki felesbe, ill. olyat is aki szinte csak besegít a férjének.....megállapodás kérdése és a legfontosabb benne,h ez az elején legyen meg, ne 5-10 év után "lázadjon" a feleség, ill. férj
2011. jan. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell. Aki gyenge személyiség, és nem bízik magában, nem meri azt mondani a partnerének, hogy segítsen, mert ott hagyná, egyébként ez az érzelmi zsarolás egy formája. Más nők eleve úgy kezdik a kapcsolatot, hogy kiszolgálják, körülugráják a srácot. Van, aki el is várja.

Szerintem egy értelmes férfival ezt meg lehet beszélni, és megosztani a feladatokat. Az elvakult, csőlátású, régimódi, hímsoviniszta állatokat meg ott kell hagyni.

2011. jan. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!