Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak anyával?

Mit csináljak anyával?

Figyelt kérdés
Nos, tehát... Anya egy nagyon kedves, figyelmes anyuka, főz nekünk, nagyon félt. Viszont régen rengetegett ivott, egyszer ki is ütötte magát, akkor hívtuk a mentőket is... Azóta nem iszik. Illetve mostanában megint rákezdi hétvégén... Gépezni is elég sokat gépezik, ilyen hülye pasival... Hazajön, rögtön leszúrja apát, vagy ilyesmi. Ő tűri, és azt mondta, én se keressem a bajt. Ő is látja, hogy mi a helyzet, de nemigazán tud mit tenni. A pénzt is elkéri, és sokszor van úgy, hogy rendes ebéd helyett egy üveg valamit vesz... Pedig mindig olyan normális, és apa, vagy én vagy a tesóm sosem bántottuk, se lelkileg, se fizikailag. Mindannyian mindig mellette álltunk, apa pedig különösen odafigyel ránk. Hogyan lehetne segíteni rajta?
2011. jan. 26. 20:36
 1/4 anonim válasza:
100%
Próbálj meg vele beszélni hogy miért csinálja ezt, és mond meg neki hogy nagyon szeretitek de evvel nemcsak magát teszi tönkre hanem ( sajnos ) titeket is. és mond neki hogy más örülne ilyen családnak akik melette álnak. lehet rosszul fog neki esni de szerintem biztos elgondolkozik a dolgokon. üdv
2011. jan. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

sehogysem ha magán nem akar segíteni, a pia keményebb mint a drog csak éppen legális.

Egy alkolfüggő mellett mindenki tönkremegy nem csak ő testileg és ez önzőség is ha mindent megtesztek neki

Egy Anya

2011. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha megint féltek,hogy iszik, és többet a kelleténél, és amúgy elég rendezett a családi életetek, én itt külföldön egy műsorban azt látom, hogy úgy avatkoznak be, hogy a szerettek leírják, a pozitív élményeket és hogy ez a nehéz helyzet hogyan befolyásolja őket is, és felolvassák Neki mindenki külön külön. És azt is , a végén, hogy kéritek, hogy hagy lehessen megint olyan amikor rég volt, amikor jó volt, ha kell segítséggel is. Mert itt ez általában azzal végződik, hogy van egy fej, aki vezeti ezt az egész beszélgetést, és a végén az illető igent mond a rehabilitációba vonulásra. Most ti itt még lehet nem tartotok, de összetartva, őszintén talán megtudjátok oldani. Ha alkoholista abból nem könnyű egyedül kijönni, támogatás kell, néha külső segítség.

Szurkolok nektek, hogy erősek bátrak összetartóak legyetek, és szembemerjetek állni ezzel a betegséggel !

2011. febr. 1. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik, köszönöm! :)
2011. febr. 1. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!