Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha ilyen az...

Mit lehet tenni, ha ilyen az ember apja?

Figyelt kérdés

Hosszú sztori, még röviden felvázolva is. Rólam: 21 éves lány vagyok, egy éve dolgozom, lassan fél éve van párom. Van megtakarításom, saját dolgaim; még otthon lakom.

A szüleimtől kiborulok, vagyis főleg apámtól. (anyám közönyös mindenkihez, az is jobb egy fokkal...)

Az előbb is vitáztunk... Folyamatos műszakban dolgozom, most pl. éjszakás vagyok. Régen, mikor nem dolgoztam, mindig b*sztatott, hogy menjek dolgozni, ha már nem tanulok (jogosan! életem legjobb döntése volt állást vállalni). Bátyámat viszont nem nyúzzák, holott ő 26 éves lesz és soha életében egy percet nem dolgozott.

Azt hittem -naivan-, ha dolgozom, akkor békén fognak hagyni. De nem... Továbbra is én vagyok a rossz. A bátyám egész nap itthon fekszik, mégis velem üvölt apám, ha nincs elmosogatva. Ha pihenőnapon épp itt vagyunk a párommal (ő is itt alszik), folyamatosan beszól, hogy miért kelünk későn, miért vagyunk mindig a szobában, miért kell ennyit enyelegni (előtte max szájrapuszi van, de az is kb. kéthetente, mert eleve inkább kerüljük őt miatt), miért válogatós a párom (épp csak egy hülye főzeléket nem evett, mert nem szereti az állagát; amíg a dologtalan bátyám egy csomószor szinte üvölt a szüleimmel, ha nem tetszik a koszt). A párom előtt is mondja, ott viccelődve, előttem meg bunkón. (egyébként a páromat elmondása szerint kedveli)

Egyszer így beszél, egyszer úgy...

Az összeköltözés ellen van, mert albérletbe akarunk menni. Ő takarékos (ezt én is átvettem, de nem ennyire...olyanokért üvölt, hogy hányszor húzza le valaki a WC-t, szóval kiborító), szerinte mivel úgy egyikünk fizetése elmegy, sehova sem jutunk, maradjunk itt, lakjunk itt. Egyszerűen röhögnöm kell, hogy képzeli ezt... Észre sem veszi, milyen ő. Azt hiszi, csak jót tesz velünk. Közben pedig lelki terrorban élek évek óta... A párom is ledöbben, hogy mennyire kiborulok. Nem sírok, hanem morgok, kiabálok, vitázom. Nem vele, apámmal.

Közben a bátyám évek óta itthon henyél. De megteheti, mert diplomás. "Ő legalább letett valamit az asztalra". Kérdem én, melyik ér többet? Aki diplomás munkanélküli kiskirályként itthon éldegél (a programja: netezik, tvzik, eszik, fürdik, alszik), vagy az, aki csak érettségizett, de már van a számláján 300ezer, van saját jóféle laptopja, telefonja, saját maga által vett ruhatár (apám szerint kevés a megtakarításom és és pl. a laptop sem tetszett neki, mert minek), egy komoly párkapcsolat és biztos munkahely.


Bocs a hosszas rizsáért, gondolom, nem sokan fogjátok elolvasni...

21L


2011. jan. 26. 16:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem örülni kell annak, hogy megteheted, hogy költözzetek a Pároddal, sok más fiatal ennél jóval kiszolgáltatottabb egy idegölő légkörben...Szóval ne gondolkozz és költözzetek, Apád meg pampogjon másnak, ha ennyi telik tőle, nem kell Vele foglalkozni, már bizonyította, hogy mennyit érdemel meg, volt rá elég ideje...(had istenítse csak a tesódat, a ez teszi boldoggá..., de mond meg neki, hogy a párkapcsolatodhoz semmi köze, ne érdekeljen, hogy ő milyen jövőt jósol nektek, csak irigy és késze, meg ilyen a természete nyilván...)

Szép új és boldogabb Életet kívánok Nektek a Pároddal!!!

2011. jan. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Apád változni nem fog. Valószínűleg. Kell neki az önámítás, anélkül összeroppanna. Mondjuk ha a képébe vágnád, hogy mennyire abszurd az egész helyzet, akkor kirúgna és mehetnétek nyugodtan albiba... De ha elköltöztök, csak rájön, mit csinált.

DE. A család akkor is család, ha nem működik benne minden zökkenőmentesen. Csak felneveltek, megadták az alapot ahhoz, hogy egy egészséges ember lehess, aki önerőből elérte a felsorolt dolgokat. Némi tiszteletet, vagy önzetlen szeretetet azért kiérdemelnek. Messziről amúgy könyebb szeretni.

Csernus könyveit ajánlották neked... propagandakönyvnek tartom: egy probléma köré szervezve gondolatátmosás. Szerintem neked nincsenek olyan problémáid, ami miatt erre szükséged van, apádnak annál inkább, ő meg úgysem olvassa el.

2011. jan. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Csernus könyvei gagyik, evidens dolgokat ecsetel nagy bölcsen.


A Szavakkal verve című könyv inkább neked való.

2011. jan. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz apád véleményével, pakolj ki tőlük az első adandó alkalommal, mert ez csak rosszabb lesz. Gondolom, párod is dolgozik, keressetek egy albérletet, vagy valami... ennél szerintem bárhol jobb.
2011. jan. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!