Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van belőle, miért nem...

Elegem van belőle, miért nem húz már el otthonról?

Figyelt kérdés

A nővérem egy kibírhatatlan, lusta, beképzelt, öntelt p*csa. Sem én, sem pedig a szüleim nem bírnak vele együtt lakni. Amit ő kitalál, ugrani kell rögtön, ha nem, akkor ordibál, és semmit meg nem mozdít a házban, hacsak 100x el nem mondta neki az ember. Mindig fél munkát végez pl. krumplit megpucolja, de meg nem mossa, mert kiszárad a kicsi keze. Már sokszor volt holtpont, és apám ki akarta dobni itthonról, de nem lett belőle semmi.

Viszont én már nem bírom tovább. Egy ideig nyugodt vagyok, de ha 200on forr az agyam, robbanok, és most, ma eljött ennek az ideje. Idegességembe kiszórtam a ruháimat a szekrényeimből, és az asztalt ütöttem.

Kérlek, segítsetek!


Én 18 ő 20éves.


2011. jan. 24. 20:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ezen nem lehet segíteni, hogy lehetne? Mármint interneten keresztül...a családod dolga, ha nekik így jó akkor ez van. Nem hiszem hogy annyira égbekiáltóan szar lenne a helyzet mert azt nem tűrnék a szüleid.


Sokszor van olyan hogy egyik tesó a másikat lusta disznónak látja, bezzeg ő maga mindig mosogat meg tereget meg főz :) MI a húgommal így láttuk egymást :) Mindketten magunkat tartottuk a háziasnak, egymást meg a lustának. Aztán amikor elköltöztem és felnőttünk már csak nevetünk ezen ... majd túlleszel rajta te is, lehet hogy a nővéred meg rád panaszkodik fűnek-fának hogy mennyire nem csinálsz semmit. Így szokott ez lenni.

2011. jan. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
55%
Ha tanul, akkor mi mást csináljon? Ő tanul, ez a kötelessége. Nem dobhatjátok ki csak úgy, neki is annyi joga van otthon lakni, mint neked. És ha 25 évesen költözik el, akkor 25 évesen költözik el.
2011. jan. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

18 évesen érdekelne hogy mi hasznosat tett a kérdező?

Kb semmit, de a tesó mennyen ő mit tet le az asztalra semmit majd ha neki kell szembe nézni a az élet szar oldalával ő is idegbeteg lesz.

2011. jan. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%
ne az asztalt üsd hanem őt,vagy ha az asztalt akkor a fejével
2011. jan. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező ugyan olyan szar vagy mint a tesod csak 2 év a külömbség. Te hol leszel 2 év múlva? Kb ugyenott mint a tesod hisztizel a családnak. Kicsi néz magadba mielött itélkezel.
2011. jan. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
46%
59%-os neked mi bajod van h 100x írtál vmi fikázást ? lépj már túl ezen :D
2011. jan. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
10%

Hát megértelek, de ezek szerint legalább te normális vagy. Nekem két lányom van, 19 és 20 évesek. Semmit nem csinálnak otthon, minden nap megkérdezem milyen napjuk volt, hogy érzik magukat, erre max. 2 szó a válasz. Ők nem kérdezik én hogy vagyok, nem vagyok-e fáradt, hogy napi 9 óra munka után állok neki főzni, vasalni. Csak akkor látom őket ha pénz kell vagy valamit meg kell csinálni, varrni stb. amúgy a szobájukban ülnek-fekszenek.

Nem tanulnak jól, csak arra vigyáznak, nehogy megbukjanak. Nagyon fáj, hogy ilyenek lettek, pedig igyekeztem példát mutatni, normálisan nevelni őket, de ők csak a külsejükkel foglalkoznak. Én sem tudom mit kéne tennem, ma is bőgve jöttem el otthonról.

2011. jan. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Az értelmes válaszokat köszönöm.

A többinek viszont csak ezt tudom írni: Én igenis segítek otthon, és igen, 18 éves létemre mondhatom, hogy sokkal többet tanultam, mint a 20 éves nővérem. 13 éves koromban este fél 8-kor értem haza, mert mindig volt a sulin kívül is elfoglaltságom, és nem nyavalyogtam, amikor ennyi idősen 11-ig kellett tanulnom, mert ha vállaltam, akkor meg is csinálom. Érdekes módon így is szakítok arra időt, hogy ne édesanyám vállalja otthon a málhás ló szerepét. Megjegyzésként: nekem is sokat kell tanulnom, mert érettségizek + nyelvvizsga. És közölte otthon, hogy nem szeretnék rajtuk élősködni 30 éves koromig. (mert gondolom, az 'okos' hozzászólók ilyesfajták.)

2011. jan. 25. 18:44
 19/21 A kérdező kommentje:
közöltem
2011. jan. 25. 18:45
 20/21 A kérdező kommentje:

Egyébként az nem mennyen, hanem menjen. És nem külömbség, hanem különbség.

Tanulj meg írni, utána oltani.

2011. jan. 25. 18:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!