Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van belőle, miért nem...

Elegem van belőle, miért nem húz már el otthonról?

Figyelt kérdés

A nővérem egy kibírhatatlan, lusta, beképzelt, öntelt p*csa. Sem én, sem pedig a szüleim nem bírnak vele együtt lakni. Amit ő kitalál, ugrani kell rögtön, ha nem, akkor ordibál, és semmit meg nem mozdít a házban, hacsak 100x el nem mondta neki az ember. Mindig fél munkát végez pl. krumplit megpucolja, de meg nem mossa, mert kiszárad a kicsi keze. Már sokszor volt holtpont, és apám ki akarta dobni itthonról, de nem lett belőle semmi.

Viszont én már nem bírom tovább. Egy ideig nyugodt vagyok, de ha 200on forr az agyam, robbanok, és most, ma eljött ennek az ideje. Idegességembe kiszórtam a ruháimat a szekrényeimből, és az asztalt ütöttem.

Kérlek, segítsetek!


Én 18 ő 20éves.


2011. jan. 24. 20:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, elhiszem, hogy idegesít, de a nővéredet kitenni csak a szüleidnek van joga, neked nem. És egyébként is. Nem hiányozna? Mégiscsak együtt nőttetek fel, és akármennyi hibája van, ő a testvéred, várt téged, amikor anyukád téged várt és velük örült, amikor születtél. Ezek apró dolgoknak tűnnek, de nem felejtjük el őket. Próbáljatok békét kötni, az a legegyszerűbb és úgy gondolom a legjobb megoldás mindkettőtöknek.
2011. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Sajnos nehez az egyutteles. de mivel,mar felnottek vagytok koltozzetek kulon. alberlet pl...
2011. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
Mondd meg a nővérednek, hogy ideje felnőni. Nem élhet élete végéig a szüleitekkel és veled. Ha egyedül lesz senki nem fogja megcsinálni a dolgokat helyette! Egy ötlet -elég "drasztikus- : ha tiszta ruhákat akar mossa ki maga, ha enni akar főzze meg ő. Ne csinálj meg helyette semmit. Kérd meg, hogy segítsen csináljon valamit. Ha nem csinálja meg rendesen, mondd meg neki, hogy pl.:mossa meg a krumplit mondd neki, hogy az úgy nem jó gusztustalan. Ha netán nyafizik mond azt, hogy ha normálisan csinálná meg nem lenne ilyen baj. Fel kell nyitni a szemét, mert Ő önállóan sajna így életképtelen. Próbáld finoman rávezetni, mert csak jobb a béke.
2011. jan. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Egyébként tanul vagy dolgozik a testvéred?
2011. jan. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nyugi, az én nővérem ennek 100ta rosszabja s őt meg anyuék féltik kidobni annyira nem életrevaló.

ha felrobbana valami a házban még akkor se takarítana vagy érdekelné. Ismeretlen fogalom elötte a takarítás, de hát nemsokat várok el valakitől aki egy hétig eszik ugyanabból a koszos tányérból. (súgva teszem hozzá, külön bögréi vannak mert Ő néz MINKEt replásnak....huh)

meg ha valaki a családi szeretet, agódásról tanúskodik (pl: este nincs busza vvasárnap haza s mi érte mennénk kocsival mert rossz a környék) akkor bunkók vagyunk.

na szóval ne törődj vele.

2011. jan. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Higgyétek el, számtalanszor beszéltem már vele, de nem lehet. Elkezd rikácsolni.

Édesanyánk főz, és tanácsoltam neki, hogy csinálja meg, hogy 1x vasárnap nem készít ebédet, de mivel nővéremen kívül vagyunk 4-en, ezt nem teszi meg.

2011. jan. 24. 20:55
 7/21 A kérdező kommentje:
Tanul, ráadásul azt is fizetik szüleim.
2011. jan. 24. 20:56
 8/21 anonim ***** válasza:
38%
Költöz te, tanul mért ne lenne ugyananyi joga otthon laki mint neked nyilván a te tanulmányaidat is a szüleid fizetik nem te.
2011. jan. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
48%
18 évesen te hányszor fözöl?
2011. jan. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
73%
Bocs nekem úgy jött le hogy többet mint a 20 éves tesó!!!! Ha nem is főz, de anyuci mellet ott van és segít!!! Ha más nem akkor a keze alá dolgozik!!! Tudod te milyen nagy segítség? vagy csak egy faszvakargató pasi ( köznyelven HERE )vagy aki el van ájulva magától és elvárja hogy mindig körbe ugrálja az asszonya???
2011. jan. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!