Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család vagy szerelem? Ti hogy...

Család vagy szerelem? Ti hogy döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A történet lényege annyi, hogy apám gyűlöli a páromat, és nem engedi, hogy együtt legyünk. Babát várok tőle, de apám nem engedi, hogy elismerje. Nem engedi, hogy szóba álljak vele. Másik városban (faluban) lakik, tőlem 30km-re.

Én 24éves leszek, van már két gyermekem, egy váláson túl vagyok, amit a párom végigcsinált mellettem. Sőt! Mellettem állt/áll mindenben. Nem tökéletes, de én így is szeretem. Elfogadtuk egymást.

A lényeg.... a párom a szüleivel él...most épp nincs melóhelye, de bármikor el tud helyezkedni, szerencsés szakmája van. Vele meg kellene oldanom a lakhatást, új helyre vinni a gyerkőcöket oviba, és megszokni egy másik életformát. Ugyanakkor apum...nos állandóan szidja őt. Itt legalább tető van a fejünk felett, de meddig? Hiszen egy beteges 70éves öregember, akivel ugye bármikor történhet valami, hiszen az egyik lábfejét amputálták, volt agyinfarktusa, stb. Igaz, most néha segít anyagilag, de ennyi. Vele nincsen segítségem a gyerekekkel. És 6hónapos terhesen elég gáz, hogy nem tudok pihenni, mert állandóan ugráltat. Ráadásul császárra készülünk, így az első hetekben mindenképp kellene segítség, hiszen már a 3.császárom!


Ezek fényében, Ti hogy döntenétek a helyemben?


2011. jan. 24. 19:58
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Persze, igazad van! De mivel veszélyeztetett terhes vagyok, konkrétan 24.hét és nyitott méhszáj, ezért fontos szempont volt még anno (mert egyik terhességem sem volt problémamentes), hogy kórház közelében legyünk. A falu, ahol laktunk együtt, onnan 1óra a kórház!

És egy héttel ezelőttig együtt éltünk, párom melózott. De az anyukájától nem tud oda bejárni, ahol volt eddig.

2011. jan. 24. 20:11
 12/30 A kérdező kommentje:
Nem az agyvérzéstől csúszik le egy két sör! Hanem néha megiszik egy két sört.... én is leültem vele anno sörözni, borozni...és beszélgettünk, megismertük egymást.
2011. jan. 24. 20:12
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincs benne semmi, azt hittem alkoholproblémára akarsz célozni, amit az agyvérzéssel magyaráz. De alkalmanként egy két üveg sörrel semmi gond.
2011. jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Bocs,az én kérdésem az,ha kettőtöké volt a ház,hová lett a Téged megillető házrész(anyagi vonzata)?Illetve,azt is írod,ha Apukáddal bármi történne,mi lenne Veletek.Miért,ott sincs maradásotok(a ház kié)?Kicsi(NAGYON)zavaros a történeted.Ám azt én sem értem,hogy miért nem élsz együtt a-majdnem-tökéletes pasiddal.És ha "bármikor el tud helyezkedni",miért nem dolgozik?!Á,túl sok a MIÉRT ebben a sztoriban...
2011. jan. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Szerintem sincs... pláne, hogy így ismertük meg egymást. A szomszéd tesója. Ott volt családlátogatóba, a lányaim az apjukkal, én épp ablakot pucoltam. Kócosan, smink nélkül, mackónadrágban... :-) És átjött két üveg sörrel. 6órán keresztül beszélgettünk. Ő az első, aki mellől nem kelek ki az ágyból reggel még mielőtt felkel, és sminkelem ki magam.

Csak apumat sem értem. Oké, hogy megbeszéltük az elején, hogy nem maradunk sokáig, de minden előjel nélkül így hátbatámadni valakit? Ráadásul hajnali 1kor dobta ki, mikor kajáltunk, és az iratait se akarta odaadni neki? És szerzett rendőrségi gázsprayt, és le is fújta?

A lányaim azóta nem akarnak enni, állandóan keresik, ma a kicsi elsírta magát, mert nem találta.

2011. jan. 24. 20:18
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:16

pontosan ezek a kérdések jutottak nekem eszembe..Meg hát,hogy egy 3 éves gyerek miért pisil az

ágy közepébe? Nincs megnevelve vagy pszichés gondjai vannak??

2011. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
ha igaz a sztori, és apád minden ok nélkül viselkedett így: MIÉRT kérdés számodra az, hogy kit választasz?
2011. jan. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan minden előjel nélkül történt a dolog? Biztos nem veszett össze apukáddal?
2011. jan. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

A férjemmel közös ház devizahitel volt. Amikor eladtuk még így is kevés volt, amit érte kaptunk. Tehát ezért nincs.

Ez a ház....bonyolult. Fele apumé. A másik fele 4néven van, az egyik rész az enyém. De mivel apunak özvegyi haszonélvezete van rajta, ezért nem jöhet be ide csak úgy bárki.

Hogy miért nem élek vele? Mert miután apám elüldözte, kb egy hete, azóta az anyjáéknál él. Ott nincs villany, se gáz, tehát a gyerekeket oda nem vihetem. Ráadásul csupán egy szoba konyha.

Hogy miért nem dolgozik? Mert eddig Pesten melózott, most meg a szlovák határnál lakik. Onnan nem tud bejárni. Több helyre jelentkezett most, elvileg a héten már lesz új melója ott.

2011. jan. 24. 20:21
 20/30 anonim ***** válasza:
És közösen nem tudnátok házat venni?
2011. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!