Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen szülö az ilyen?

Fibbrizzo kérdése:

Milyen szülö az ilyen?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok .rossz viszonyba vagyok a szüleimmel ,szinte nem beszélek velük ,ugymond utálom öket persze nem a semmiért.tavaly nyáron lett elöször barátnöm és emiatt utánna lyártam mért csak 1 herém van .gondoltam régen mütöttek vele hát elmentem a korházba kikértem a kartonomat .kiderült hogy 3 évesen kivették mert nem szállt le a hasbol .jo ez oké de én ugy tudom max 18 honapos korig ezt el kell végezni ráadásul igy 1 herével naggyobb a rák esélye is .de erröl mért nem szoltak a szüleim hogy mütöttek meg hogy mi is van ,annyit csak megérdemeltem volna nem ?a másik van egy börbetegségem ami gyermekkorban alakult ki de nem vittek el börgyogyászhoz nem minek,hát ennek eredménye zsirhiányos a böröm ami álando hámlással viszketéssel berepedezéssel jár .pedig ha idöben elvisznek akkor semmi bajom .szép ugye?apám is egy jo ember neki van 2 robogolya 1 crossmotorja és egy suzuki ignis -e .én is leraktam a jogsit de se motort se autot nem vehetek ...nekem minek?mondta..a barátnöm is elhagyott minden rossz lett.tervezem hogy az idén nyáron kimegyek dolgozni minél messzebb tölük .most van egy uj barátnöm de nem akarom kitenni ennyi viszontagságnak .ráadásul hamarosan megyek vizsgálatra mert lehet hogy lisztérzékeny vagyok .ha ez igy lessz akkor nem tudom mi lessz velem .tul sok a rossz dolog ami velem történik .néha söt elég sokat gondolkodom azon hogy felkéne adni mindent .már nem tudom mi a helyes lehet igy normális életet élni ennyi gonddal?mert szerintem nem .ti mit gondoltok -mit tennétek a helyemben ?és milyen szülö az ilyen ?irjatok köszi ...
2011. jan. 24. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Egyke vagy? Valószínűsítem,hogy igen. Keress munkát,önállósodj egyebet nem tehetsz.
2011. jan. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

ne aggódj, szeretnek csak gyarlók. Külföldi út jó ötlet

Olvasd el: Ruediger Dahlke: A betegség mint szimbólum

2011. jan. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

No nézd: a zsírhiányos, berepedezett, hámló bőröd simán ekcéma, ami sajnos egész életeden át kísérni fog. Tudom, én is ekcémás vagyok. Vannak rövidebb-hosszabb periódusok (akár 1-2 év is), amikor semmi baja a bőrömnek, aztán megint vakaródzom, sebes vagyok mindenhol. Errőla szüleid nem tehetnek, genetika, hajlam, érzékenység.


A herédre sajnos nem tudok mit írni, ha anno az orvosok azt mondták, hogy ki kell venni, nyilván okuk volt rá. A pici babákat nemcsak manapság, hanem régen is kötelező volt időszakos ellenőrzésekre vinni a gyerekorvoshoz, nyilván feltűnt az orvosnak, hogy nincs lent az egyik heréd - ezt kisfiúknál direkt ellenőrzik is -, megint csak ne a szüleidet okold amiatt, hogy így alakult a dolog.

Miért nem lehet neked motorod vagy autód? Dolgozol már, a saját pénzedből vennéd meg és tartanád fenn? Ha igen, akkor nyugodtan vegyél magadnak. De ha azt várod, hogy a szüleid toljanak alád valamilyen járművet és még tartsák is fenn, hát, ne haragudj, de szemtelenség.

A lisztérzékenység nem kellemes, de némi odafigyeléssel remekül lehet vele élni, ez sem a világ vége.

Hidd el, mindenkinek vannak nehézségei - a te életed még csak most kezdődött. Szedd magad össze, gondold át, hogy mit vársz az élettől, mik a -reális- céljaid. Állj a saját lábadra és 23 évesen már nyugodtan kezdj önűlló életet, akkor végképp nem lesz semmi alapod a szüleidet hibáztatni bármiért is.

2011. jan. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd, hogy tavalyig nem vetted észre, hogy egy heréd van. Ha meg láttad, akkor meg kellett volna kérdezni, szerintem anyádék sem emberevők. A lisztérzékenységgel megfelelő táplálkozással együtt lehet élni, amiatt nem anyudék a hibásak, ilyenek a gének. Az, hogy nem raknak semmit a segged alá, szerintem nem nagy baj, én sem kapok a mai napig semmit anyuéktól, magamat látom el, két helyen melózok, a párom is sok pluszt vállal, igaz, albiban lakunk, de összehúzva a nadrágszíjat, összekuporgattunk egy Vectrára és jobban örültünk neki, mintha alánk tolták volna.

Tessék elmenni melózni, 23 évesen nem kell otthon lakni, ha tanulsz akkor diákmeló, bérelhetsz egy szobát, a havi költséged 30 ból kijön, amid marad mehet kajára..Szóval csak akarni kell. Ebben a korban már meg lehet állni a magad lábán, nem otthonról kell mindent akarni.

És tanulj meg helyesen írni.

2011. jan. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy jól kifogtad a szüleidet. Tudom nem vigasztal, de nagyon sokan vannak így. Pl. nekem az anyám keseríti az életemet. A megoldás: minél messzebb! Legyél erős, és éld boldogan az életet!
2011. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is ilyen az apám. Bármit akarok csinálni, venni, dolgozni, vagy üzletet nyitni: Te nem is tudod, hogy az mennyi munka, minek az, nem vagy te normális, mit gondolsz, az olyan egyszerű??....és hasonlók. Nem hogy támogatna, bármit is akarok, inkább lenulláz. szerinte gyenge, élettelen, semmirekellő vagyok, és semmire sem jó, csak mert nem járok hétvégente bulizni, nem piálok, és hasonlók.Persze járok, de szerinte nem eleget.

Szerinte mindez azért van, mert mi már nem voltunk katonák... Pedig én voltam, de az ahogy ő mondja semmi nem volt. Csak az valami, amit ő tesz, ő mond, vagy ő tett. Bármit kérek semmibe veszi, nem érdekli, kérni már nem is szívesen kérek semmit sem. Ami az enyém, és fontos nekem, azt rendszeresen leszólja,vagy volt már, hogy megkérdezésem nélkül kidobta.

2011. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
23 vagyok 3 éve dolgozom lett volna miböl megvenni a motort nem drágát de lehet vele menni .a szüleimtöl nem várok semmit ,pénzt else fogadnék soha tölük de azért hogy 3 évesen mivel mütöttek az illet volna elmondani mert én akkor jöttem rá mikor 7 -be tanultuk az ember szexuális életét .
2011. jan. 24. 17:35
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Azért azt is jó lenne tudni, hogy akkor hogy vélekedtek az orvosok dolgokról, mert elég sok minden változott ám 20év alatt. Amúgy kisgyereket tényleg rendszeresen ellenőrzésekre visznek, meg védőnő volt az oviban, suliban is. És most komolyan, mikor egy kisgyerek még fel se fogja, hogy mi az a here, meg mire jó, hogy magyaráznád el? 7évesen megtudtad, mégse akkor kérdezted, szóval ne csak a szüleid okold. Hidd el, nem direkt csinálod.

Darabokban hámlik az arcomon, a szememen és a kezemen a bőr, nem anyámékat hibáztatom, tesóm rosszabb dolgokat örökölt. xD Írass fel krémet és kenegesd, kész.

És legyél önálló. Inkább az a bajod, hogy a másban keresed mindenért a hibát. Miért laksz otthon? Minek kérdezed meg a szüleidet, hogy vehetsz-e valamit a saját keresetedből? Ha annyira nem jó a viszony, költözz el, vedd meg a flancos motorodat, és meg van oldva. Igazából a betegségeket meg inkább a törhetetlen pesszimizmusod vonzza, ha hihetünk ennek az elméletnek. Ahogy ezt a pár sort elolvastam, más nem jött le, csak az önsajnálat. Van aki vak, béna, leukémiás... na az az igazi betegség, persze ettől a te helyzeted még nem jó, de egyik sem olyan, amivel ne lehetne könnyedén együttélni. Youtubeon láttam múltkor egy videót egy csávóról, akinek végtagjai jóformán nicsenek, ennek ellenére dolgozik, van felesége és boldogan éli világát. Tanulj tőle.

2011. jan. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan vedd meg azt a motort. Lehet, hogy rosszallják, de majd megszokják. Lehet, hogy csak féltenek.

Velem s e ért apám mindenben egyet.

Az egészségedért az én meglátásom szerint megtették, amit lehetett. Hogy miért nem mondták, kérdezd tőlük! Talán nem akarták, hogy ez zavarjon!

Valószínűleg szeretnek, de én úgy látom, te túlságosan függsz még tőlük. Légy önálló, é s majd meglátod, megszokják ők is. Légy tapintatos velük!

A helyesírás fontos! Fontos, hogy helyesen írj!

Középpontozz! (.,;?!-")

2011. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10 éve rájöttél, és azóta nem kérdezted meg, hová lett az egyik heréd? Nem szoktatok beszélni?
2011. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!