Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki előreláthatatlan...

Ha valaki előreláthatatlan ideig munkanélküli lesz már nem is létezik?

Figyelt kérdés

Szeretnék még továbbtanulni de eddig még nem sikerült zöld ágra vergődnöm hogy milyen irányba.Szeptembertől remélhetőleg elkezdem majd az új iskolát.Addig viszont munka kellene ha volna csak az elhelyezkedés rendkívül nehéz...így mostmár egy ideje munka nélkül vagyok és nemtudom mikor sikerül vhol is elhelyezkednem.

Ez az egyik dolog.A másik hogy jelen esetben az ember örülhet ha kutyája vagy macskája van mert egyébként az egykori barátok rá sem néznek..persze ha anno nekik kellett valami "aprócska" szívesség akkor azonnal jelentkeztek...nm igazán értem ezt...Ti voltatok már ilyen helyzetben?Én nem várok többet mint egy kis bíztatást vagy hogy néhanapján legyen kihez szólni a szülőkön és max 1,2 emberen kívül.De úgy észre sem veszik az embert...


2011. jan. 23. 03:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy regi ismeroseid nem foglalkoznak veled, nem biztos, hogy betudhato a munkanelkulisegednek. Az iskolavaltasok utan ez igy megy...az emberek elsodrodnak egymastol, ujakkal kerulnek ossze, a regiekkel meg nem talalkoznak mar annyit. Mindenki a sajat kozegebol szerez baratokat (iskola, munka) es ha te nem tanulsz vagy dolgozol jelenleg, akkor ezert nem talalkozol senkivel. Ez nem hiszem, hogy barkinek betudhato hiba. Egyszeruen ilyen helyzetben vagy. En egybol tovabbtanultam, megsem tudtam szorosabb kapcsolatban maradni egyik regi osztalytarsammal sem...mas suli, munka, mas erdeklodesi kor es akkor eltavolodtok. Es igen, akkor keresnek, ha kell valami, mivel mar nem vagy a barati koruk magjanak resze. Ezen szerintem mindenki atmegy es amiatt nem kell szerencsetlennek erezned magad, hogy epp nincs munkad vagy nem tanultal meg tovabb, mert mindenki elete mas es majd te is megtalalod az utadat, alakulni fognak a dolgok...ez ilyen komplexusnak hangzik, hogy a munkanelkulisegedet jelolod meg oknak es masokat hibaztatsz. Szerintem nem emiatt van es ez valamennyire az elet rendje. A baratok tobbsege jon es megy, ez a kulonbseg a csalad meg a baratok kozott...
2011. jan. 23. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Es be kell latni, hogy a tobbseg kapcsolatokat epit azert, hogy kesobb ezeket hasznalni tudja. Nagyon keves az igaz, kolcsonos baratsag. A legtobb ember ugy tekint a masikra, mint egy kis pontra a kapcsolatrendszereben, akivel akkor lep kapcsolatba, mikor hasznalni tudja az adott illeto segitseget. Sajnos ez egy ilyen vilag.
2011. jan. 23. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen igazad van...köszönöm a válaszokat :)
2011. jan. 23. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!