Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem szeretik ha a...

A szüleim nem szeretik ha a barátommal bezárkózunk hétvégenként a szobámba pár órára, mert szerintük ez illetlenség. Más szülő is ilyen?

Figyelt kérdés
Elsősorban szülők véleményére vagyok kíváncsi, hogy ők is bunkóságnak tartják-e, hogy a 20 éves lányuk bezárkózik a barátjával (akivel 2 éve van együtt) a saját szobájába, amikor mindenki otthon van? (nem hallatszik ki semmi amúgy) Itt most nem feltétlenül szexről van szó, azt halkan is le tudjuk rendezni, hanem arról h szeretünk összebújni az ágyban, és ilyenkor baromi idegesítő h kopogtatnak, meg be akarnak jönni. (csak max papucsért, nem is létfontosságú dolgokért, amiket simán lehet nélkülözni pár órára) Anyám szerint a lakás mindenkié, de nem igaz, h nem lehet megtisztelni a magánéletemet, apám meg úgy véli, ez nagy bunkóság bezárkózni. Gondolom a legtöbb családban nem így mennek ezek a dolgok, és a gyerek azt csinálhat amit akar a saját szobájában, nincs igazam?
2011. jan. 22. 21:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim is úgy állnak hozzá, hogy ez az ő lakásuk, azt csinálnak amit akarnak. Ennek ellenére azért anyám kopogott ha be akart jönni hozzánk (már csak ex pasim), de apám nem zavartatta magát akkorsem amikor felső sem volt rajtam... 20/L
2011. jan. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Igazad van. Húsz évesen elvárhatod hogy a magánéletedet tiszteletben tartsák, Írd ki, hogy Tilos az Átjárás, vagy hogy Ne zavarj, Vagy hogy gyerekbarát lakás, Vigyázz a Kutya harap, szerezz valami ilyen feliratot. Csak kedvesen persze....!
2011. jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk sincs bezárkózás. Ezt el kell fogadni, nem tudsz mást tenni.

Időzítsd úgy az összebújásokat, hogy este, amikor a család lefeküdt. Aztán ha majd összeköltöztök, onnantól azt csináltok, amit akartok :)

2011. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Néha szeretnének a szülők azáltal visszakalandozni a fiatalságukba, hogy részt kérnek a gyerekük életéből. Hát... valami van benne, valamit lehet engedni, de a szobátok szent és sérthetetlen!!
2011. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk sosem volt ilyen gond. Sőt anyu inkább feltelefonál, ha kell valami :) Az én szüleim jó fejek!
2011. jan. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
De mégis mit keresnek a szobádban? Ha az ő lakásuk, ha nem, akkor miért van külön szobád?! Ezt direkt csinálják, és nem is fognak leszokni róla, ha csak le nem állítod őket. Ha bezárkózol és nem nyitod ki, az is megoldás. Kopognak, és azt mondod: Bocsi, most nem tudom kinyitni!:)))
2011. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Én szülő vagyok, azaz már nagymama is, de nálunk ez sose volt gond. A lányom is, a fiam is azt vihatett a saját szobájába, akit akart. Engem például inkább az zavar néha, ha a fiam (ő még itthon lakik), beül a barátnőjével a nappaliba, elterülnek és tévéznek. Mi meg kicsit feszengünk ilyenkor. Pedig a saját szobájában is van tévé.

Nálunk mindig mindenkinek volt saját szobája, s ezt tiszteletben tartottuk, kopogás nélkül nem szoktunk belépni a másik szobájába.

Persze, ahány ház, annyi szokás.

2011. jan. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim is jó fejek..De mi sem zárkózunk be nappal, ha mindenki otthon van (anya, nagymama)...Nem kell, hogy más kellemetlenül érezze magát akárcsak a gondolattól, hogy mi mit művelünk..Ott van nekünk az egész éjszaka..:)21/L /mi is több, mint 2 éve együtt vagyunk már/
2011. jan. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
Én se zárhattam be soha a szoba ajtót,viszont ha anyukám vagy apukám netán akart valamit akkor lentről felkiabált és nem az ajtón dörömbölt...
2011. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%

Érdekes...

Nálunk nem kell bezárkózni, mert Anyukám nem jön be (max. ha valami NAGYON fontos, szól, hogy menjek ki!), és a barátoméknál is hasonlóan tiszteletben van tartva a privát szféra.

Ez nem illetlenség, hanem szerintem természetes... és nem értem,miért ne lehetne szépen megkérni/megbeszélni, akkor is, ha a gyerek a szüleinél lakik. Azért az nem jelenti azt, hogy szépen ne lehetne a szülőket megkérni egy ilyen nem is nagy dologra.

2011. jan. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!