Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én nem értem az emberek...

Én nem értem az emberek felfogását?

Figyelt kérdés

Rólatok van szó.Legalábbis azokról akik itt írják nap mint nap a tanácsaikat,meggyőződésüket.

Miért van az,hogy ha valaki panaszkodik az anyjára /apjára a legtöbb tanács ez."Költözz el" Mintha olyan könnyű lenne egy 16-17 évesnek elköltözni.Még egy felnőtt,dolgozó ember is nehezen tud ilyen lépést megtenni."költözz barátodhoz,rokonokhoz" Miből gondoljátok,hogy van ilyen segítség?

Vagy vegyünk egy másik példát.

Tanul a kérdező(talán egyetemista) panaszkodik,mert a szülei mondják,hogy menjen dolgozni..A válaszok néha ledöbbentenek.

- nincs JOGA a szüleidnek ahhoz,hogy el küldjön dolgozni amíg tanulsz

-A szülőknek KÖTELESSÉGÜK eltartani akár a 25 éves gyerekét is ha tanul

-A szülők mindig KÖTELESEK eltartani a gyereküket.

-A szülő hülye,bunkó mert képtelen együtt élni avval hogy a gyereke meleg vagy leszbi..

-Igaza van a tini kérdezőnek,hogy ellenzi azt,hogy az anyja /apja új családot építsen ki..Ők már túl öregek ehhez,nehogy már szerelmi életük legyen...

- A gyerek nem köteles támogatni a szüleit ha már külön élnek,hiszen meg van a saját élete neki is.

- Nehogy már az anyósomnak legyen igaza,még akkor sem ha az ő nyakára szültem gyereket..

- Miért támogassam a szüleimet? hiszen ők külön család és én is...

-Miért vannak kiakadva ha hazudok nekik??

Ezer ilyen kérdés és válasz hangzik el..Ilyenkor tényleg nem értem,hogy ki ad ilyen tanácsokat??

Tényleg csak az egyik embernek vannak kötelességei? Tényleg egyes személyeknek Kuss a nevük??

Amin mindig meglepődök,hogy egy ismeretlen ember kiír egy kérdést amiben szidja az anyját/apját,leírva,hogy hányszor verik meg,alázzák meg..A válaszok többsége már fröcskölve anyázza a szülőket,holott az ember a panaszkodásnál mindig a maga érveit mondja el..Mi van ha fele sem igaz ami le van írva? Én elhiszem,és tudom,hogy vannak ilyen kegyetlen szülők is,de ha már annyira veszélyes,annyira durva akkor miért nem tesz ellene valamit?Hiszen az nem segít ha pár idegen ember aki sem a nevét,sem a személyét nem vállalja el kezd pocskondiázni..Ez miben segíti a kérdezőt??

Komolyan ez csak engem zavar?


2011. jan. 22. 15:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

ma 15:28..

értelmetlen és haszontalan a válaszod..Miért gondolod,hogy gyerek ellenes lennék?Van 2 gyermekem ,mindkettő tinédzser korú..Nincs semmi gond velük,Ahogy én is ,ők is bíznak bennem,de itt nem erről van szó..

2011. jan. 22. 16:07
 12/15 A kérdező kommentje:

Igaza van annak akik azt írják,hogy az éremnek két oldala van,és abban is sok igazság van,hogy példát kell mutatnunk nekünk felnőtteknek..

Én nem azt mondom,hogy nincsenek felelőtlen,rossz szülők vagy becsületesen,rendes fiatalok..Mert vannak..ez nem is vita téma..De nem is ez a lényeg hanem a sok haszontalan válasz ami egy kicsit ledöbbent..Mint például az első vagy második író válasza..Ha valaki nem tud értelmes,reális választ adni az egyáltalán minek ír? Ha valaki csak annyit tud írni hogy "költözz el" az miért nem lapozz inkább egyet?

Én csak a tanácsokon vagyok kiakadva,és azon,hogyha mégis olvasok 1-2 értelmes,megfontolandó tanácsot,azt a többiek lepontozzák,vagy lehurrogják..Mintha nem is akarná a jót megérteni..

2011. jan. 22. 16:12
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A költözz el tanács valóban rémes tanács és csak a felelőtlenek mondanak ilyet.
2011. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy egyedül már ketten vagyunk.
2011. jan. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
én is le szoktam döbbenni. egyetértek a kérdezővel.
2011. jan. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!