Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én nem értem az emberek...

Én nem értem az emberek felfogását?

Figyelt kérdés

Rólatok van szó.Legalábbis azokról akik itt írják nap mint nap a tanácsaikat,meggyőződésüket.

Miért van az,hogy ha valaki panaszkodik az anyjára /apjára a legtöbb tanács ez."Költözz el" Mintha olyan könnyű lenne egy 16-17 évesnek elköltözni.Még egy felnőtt,dolgozó ember is nehezen tud ilyen lépést megtenni."költözz barátodhoz,rokonokhoz" Miből gondoljátok,hogy van ilyen segítség?

Vagy vegyünk egy másik példát.

Tanul a kérdező(talán egyetemista) panaszkodik,mert a szülei mondják,hogy menjen dolgozni..A válaszok néha ledöbbentenek.

- nincs JOGA a szüleidnek ahhoz,hogy el küldjön dolgozni amíg tanulsz

-A szülőknek KÖTELESSÉGÜK eltartani akár a 25 éves gyerekét is ha tanul

-A szülők mindig KÖTELESEK eltartani a gyereküket.

-A szülő hülye,bunkó mert képtelen együtt élni avval hogy a gyereke meleg vagy leszbi..

-Igaza van a tini kérdezőnek,hogy ellenzi azt,hogy az anyja /apja új családot építsen ki..Ők már túl öregek ehhez,nehogy már szerelmi életük legyen...

- A gyerek nem köteles támogatni a szüleit ha már külön élnek,hiszen meg van a saját élete neki is.

- Nehogy már az anyósomnak legyen igaza,még akkor sem ha az ő nyakára szültem gyereket..

- Miért támogassam a szüleimet? hiszen ők külön család és én is...

-Miért vannak kiakadva ha hazudok nekik??

Ezer ilyen kérdés és válasz hangzik el..Ilyenkor tényleg nem értem,hogy ki ad ilyen tanácsokat??

Tényleg csak az egyik embernek vannak kötelességei? Tényleg egyes személyeknek Kuss a nevük??

Amin mindig meglepődök,hogy egy ismeretlen ember kiír egy kérdést amiben szidja az anyját/apját,leírva,hogy hányszor verik meg,alázzák meg..A válaszok többsége már fröcskölve anyázza a szülőket,holott az ember a panaszkodásnál mindig a maga érveit mondja el..Mi van ha fele sem igaz ami le van írva? Én elhiszem,és tudom,hogy vannak ilyen kegyetlen szülők is,de ha már annyira veszélyes,annyira durva akkor miért nem tesz ellene valamit?Hiszen az nem segít ha pár idegen ember aki sem a nevét,sem a személyét nem vállalja el kezd pocskondiázni..Ez miben segíti a kérdezőt??

Komolyan ez csak engem zavar?


2011. jan. 22. 15:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Szóval csak a szülőknek van kötelességük?

Csak a gyereknek vannak jogaik?

Mi van ha egy gyerek megtudja,hogy a szüleik egész élete egy hazugságra épült,mert voltaképpen az édesapa meleg vagy az anyuka leszbi..Ezt a gyerekek is könnyen elfogadják??

2011. jan. 22. 15:23
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
ééáh, el sem bírtam olvasni, de amúgy meg mindegy nem? mindegy minden és minden mindegy
2011. jan. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Csak téged zavar, mert gyerekellenes vagy.
2011. jan. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
sokan nem tudnak kompromisszumot kötni. és nem élnek vmivel, hanem visszaélnek vele. én így gondolom. nyilván nme minden esetben van így. biztos vannak olyan családok, ahol egy erősen sarkított, irreális helyzet sajnos valós. de nekem pl szerencsém van. a szüleim lehetővé teszik, hogy egyetemre járjak, ne kelljen mellette dolgzonom stb.
2011. jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Ez az oldal hibája, mindenféle panasz, gond csak egy oldalról hallgattatik :)... azért vagyok cinikus általában mindenkivel... persze olyankor én vok a f*sz, csak tudni illik sem itt sem az életben nem érdekel...
2011. jan. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
De annyi igaz, a szülő nem azért szül gyereket hogy utána sírjon mennyi baj van...
2011. jan. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Igazad van. Ma a szülőknek valóban csak kötelességei vannak, a gyereknek pedig csak jogai.

A tanácsadók többsége pedig felelőtlenül ad tanácsot.

Ha valaki mégis okosan érvel,azt a többiek lepontozzák.

Remélem,hogy az életben nem ilyen felelőtlenek az emberek.

2011. jan. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sok az olyan kérdés amit kamaszok írnak,és a szüleiket szidják,stb.Azért én is megnézném a szülők véleményét is,mert legtöbbször ez kamaszkori lázongás..Azt a részét megértem,amikor azt írja valaki hogy úgy érzi nem szeretik otthon.A szülők dolgoznak,és mikor hazaérnek már nincs türelmük otthon.Ez nálunk is így volt,de felnőtt fejjel már másképp látom.
2011. jan. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

Az éremnek mindig két oldala van a szülőknek is vannak kötelezetségeik és jogaik ahogy a gyerekeknek szintén.

Csakhogy a felnőttek "én is az vagyok lassan anyuka ként nem egy felháborodott tini" nem szeretik azt hallani hogy a saját gyerekükért ők a felelősek hogy milyen ember lesz belőle. Ez nem azt jelenti hogy minden csak az ő hibájuk és hogy nincsenek neveletlen pimasz kölykök akik azt hiszik nekik mindent szabad mert vannak. De ahogy az sem fer hogy minden felelősség csak a szülőkön legyen úgy az sem az hogy mindenért csak a tiniket tegyük felelőssé. Én úgy fogom nevelni a gyermekemet hogy bízzon bennem és azt is elmerje mondani ha butaságot csinált. Hogy ne féljen segítséget kérni ha bajba került és ne rettegve érjen haza suliból mert rossz jegyet kapott. Nem fogom 15 évesen elengedni bulizni mert egy 15 évesnek otthon a helye de hétvégenként nyugodtan elmehet egy egy pizzát megenni hiszen neki is jár a kikapcsolódás. Persze tudni akarok róla hogy mi jár a fejében és főleg a szívében és nem is leszek lusta végig hallgatni, de ha nem akar beszélni róla ne erősködöm ha lássa hogy bízhat bennem megnyílik magától. Nem fogom sajnálni azt a napi néhány órát hogy beszélgessek vele. De biztos hogy nem fogom rá hárítani minden felelősséget. Az az igazság hogy a felnőttek mellett vannak akik kiálljanak de a problémás tinikkel csak mindenki példát akar statuálni és az senkinek se jut észébe hogy talán csak segítségre lenne szükségük.

2011. jan. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj hogy a két fél egymásra mutogat ahelyett hogy a szülők példát mutatnának a gyerekek meg megpróbálnák azt követni és nem lázadozni mindenen. "Normális példára gondoltam"
2011. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!