Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rövid itőtartamú közfoglalkozt...

Rövid itőtartamú közfoglalkoztatás?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet a munkaügyi központtól, hogy irodai kisegítő munkakörben munkalehetőséget ajánlanak rövid időtartamú közfoglalkoztatás keretében. Ez vajon minimálbéres, vagy garantált bérminimumos munkalehetőség? Nem a saját lakóhelyemen, hanem egy másik városban foglalkoztatnának. Azt is kötelező elvállalnom? Egyedül nevelek egy kisiskolást, nem tudom megoldani a felügyeletét.
2011. jan. 22. 11:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Tudom jobban esik simán segélyből élni minden munka nélkül, de nem várhatod el, hogy mi fizessük a segélyedet, miközben te itt szenvedsz, mert láthatólag keresztbe szalmát nem kívánsz tenni!"


Rendkívül kedves vagy. Milyen igazad van. Hogy ez eddig nem is jutott eszembe. Tényleg, mi a fenéért dolgozzak? Kapok 28500.-RÁT-ot és 13.700.- családipótlékot. Egy szoba-konyhában lakunk a gyerekemmel, havi 30ezerért. A maradék 12.200.- forintból 30 napra végülis tudok venni kenyeret. Igazad van. Mekkora marha vagyok.

A te adódra csak annyit mondanék, hogy 18 évig dolgoztam, nem voltam GYES-en, fizettem adót én is.

Azt sem mondtam, hogy nem akarok dolgozni. A kérdésem az volt, hogy akkor is el kell e vállalni egy munkát, ha másik városban van és egy kiskorú felügyeletét nem tudom megoldani mellette.

Az értelmes válaszokat köszönöm.

2011. jan. 22. 12:30
 12/15 A kérdező kommentje:
Na időközben sikerült meg is találnom, hogy mit is jelent ez. 2-4 hónap és napi 4óra munka, tehát meg fogom tudni oldani szerencsére.
2011. jan. 22. 12:51
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Jelenleg én is így dolgozom napi 4órába és 3hónapig.Ezt jó ha elvállalja az ember mert,különben nem kap semmiféle segélyt.Sajnos engem is 4órába vettek föl.
2011. jan. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
De jó, szerencsés vagy, hogy felajánlották a helyet. Ne félj, meg fogod tudni oldani a gyerkőccel a dolgot :)
2011. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy sikerül megoldanod.

Irigylem azt, aki nem tudja milyen érzés, ha a gyerekei miatt nem veszik fel egy munkahelyre. 40 éves vagyok és alig van 8 évem bedolgozva, van 2 gyerekem. Arra vártam, hogy a szüleim nyugdíjasok legyenek, hogy tudjanak segíteni. Most már azok, de munka így sincs.

2012. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!