Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rövid itőtartamú közfoglalkozt...

Rövid itőtartamú közfoglalkoztatás?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet a munkaügyi központtól, hogy irodai kisegítő munkakörben munkalehetőséget ajánlanak rövid időtartamú közfoglalkoztatás keretében. Ez vajon minimálbéres, vagy garantált bérminimumos munkalehetőség? Nem a saját lakóhelyemen, hanem egy másik városban foglalkoztatnának. Azt is kötelező elvállalnom? Egyedül nevelek egy kisiskolást, nem tudom megoldani a felügyeletét.
2011. jan. 22. 11:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, hogy ha nem fogadod el, akkor valami hátrány ér. A kisiskolásra mikor kell vigyázni? gondolom a munka napközben lenne... de akkor ő iskolában van, nem?
2011. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát az irodai munka szerintem 8-tól 4-ig tart. Az iskolába 8-ra kell érni, ügyelet 1/2 5-ig van. Helyben bárhova el tudok jutni fél óra alatt, de ez a munka másik városban lenne. Hogy tudnám megoldani az utazást? Csak az oda út a másik városba fél óra.
2011. jan. 22. 11:41
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

"Az új rendszerben a munkanélkülieknek végzettségtől függetlenül minden felajánlott munkát el kell vállalniuk, egy évben legalább 30 napot kell dolgozniuk vagy hat hónapot képzésben részt venniük a támogatásért cserébe. Az önkormányzat így is megtagadhatja a kifizetést, ha a támogatott nem tartja rendben a lakókörnyezetét. "


[link]

2011. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fogadod el, megvonják a segélyt olyan jogcímen, hogy "nem működtél együtt a munkaügyi központtal".
2011. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
úgy tudod megoldani, ahogy más dolgozó emberek. Segítséget kérsz. Nagyszülőtől, baráttól. MÁs is igy csinálja (nem mindenki jut el félóra alatt a gyerekéhez, és nem mindenki kezéből eshet ki a toll 17 óra előtt).
2011. jan. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha meg tudtam volna oldani, akkor már rég lenne munkám. Nem tudom megoldani. Nincs senkim.
2011. jan. 22. 11:45
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Először is el kell menned szerintem egy állásinterjúra, mert nyílván nem csak neked ajánlották fel ezt az állást.

Ott szépen előadod, hogy van egy gyereked és nincs senkid, ezért csak fél 9re tudsz beérni és 4kor el kell menned. Ha a munkaadó erre rábólint - mondjuk ennyivel kevesebb bérért - akkor felvesz.

Ha nem, akkor mást vesz fel és a munkaügy felé csak az megy, hogy nem voltál megfelelő az állásra és kapod tovább a segélyt.


A lényeg hogy te pozitívan állj hozzá de közöld a korlátaidat... nem tudnak rákényszeríteni olyanra, amit nem tudsz megtenni.


Egyébként meg szerintem ezek csak 4 órás és nem 8 órás munkák. És csak 2 hónapig fog tartani.


Egyébként nem értem, hogy ha egyedül neveled és senkid sincs és csak segélyt kapsz, akkor miből élsz? Szeritnem repesned kéne az örömtől, hogy munkát kaphatsz.

Baby sittert is felfogadhatsz egyébként.

2011. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
18%

sajnálom, hogy nincs segítséged. de a helyzet nem lehet megoldhatatlan. nagyon sokan vannak hasonló helyzetben, és megoldják, mert ételt kell tenni valamiből az asztalra, és fizetni kell a rezsit.

Úgy tudok haragudni, amikor valaki ilyen apró indok miatt nem dolgozik (meg sem próbálja), és a mi adónkból tartatják el magukat, a gyerekeiket. :(

2011. jan. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

Édes istenem, nem egy szülő tudja megoldani 0 segítséggel! Jajjj!

Figyelj, elhiszem, hogy nincs családod, de a gyereket nem feltétlenül 8ra lehet csak vinni, elvileg 7 körül nyitnak az iskolák, szóval korábban is beviheted. Délután pedig megkérheted egy barátja anyukáját, vagy felváltva mindig más anyukát, hogy nem segítene e, nem vinné e magukhoz a gyereket, és játszanának együtt, amíg érte nem tudsz menni. Cserébe hétvégén elvállalhatnád, hogy te viszed el a két gyereket játszótérre. Szerintem biztos van 1-2 rendes anyuka aki vállalja.

Ugyanakkor nem tudom milyen helyen laksz, és mennyire van messze az iskola, de a gyereked esetleg nem mehetne haza egyedül? Nekem volt több osztálytársam is, akik elsőtől kezdve egyedül jártak három várossal arrább levő otthonukból iskolába, mert mindkét szülőjük több műszakban dolgozott. És túlélték!

Ne fájjon már ennyire a munka könyörgöm. Tudom jobban esik simán segélyből élni minden munka nélkül, de nem várhatod el, hogy mi fizessük a segélyedet, miközben te itt szenvedsz, mert láthatólag keresztbe szalmát nem kívánsz tenni!

Le lehet pontozni nyugodtan, de néha eldurran az agyam az ilyen nem-akaróktól. Tudod, nemakarásnak nyögés a vége!

2011. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
....
2011. jan. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!