Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rövid itőtartamú közfoglalkozt...

Rövid itőtartamú közfoglalkoztatás?

Figyelt kérdés
Februártól április végéig közcélú foglalkoztatásban leszek, napi 4 órában. Ezt a lejárta után meghosszabbíthatják? Tehát lehetséges az, hogy újra és újra dolgozhassak így hosszabb időn keresztül? Valahol azt hallottam, hogy évente csak egyszer lehet ilyet...
2011. febr. 5. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem idén már nem hívnak be többször majd csak jövőre megint.

Orbánék idén megváltoztatták a közfoglalkoztatást így mindenkit 4 órában vesznek fel havi 32500 ft-ért

2011. febr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Meghosszabbíthatják, ha a foglalkoztató cég megkapja az önkormányzattól a munkavállalók bérét és járulékait.

De ezek a rövid időre szóló foglalkoztatások arra valók, hogy jogosultságot szerezz munkanélküli segélyre.

2011. febr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem lehet majd meghosszabbítani.
2011. febr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Én már nem tudok ezen kiigazodni, mert egyik ismerősöm már több mint egy éve közcélúban dolgozik, folyamatosan, egyhuzamban. Mindig hosszabbítgatják a szerződését. Ja, és 8 órában van.
2011. febr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
83%
én is 1 éve nyomom 8 órában
2011. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretném, ha meghosszabbítanák, még így 4 órában is jobb, mint a semmi vagy a segély.
2011. febr. 5. 10:22
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
az jó hogy már sokan egy éve dolgoznak így közcéluban de a szabály most változott 2011-ben hacsak nincs valami nélkülözhetetlen végzetségetek de ha majd le jár a szerződés most már nem fognak hosszabítani sajnos.
2011. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Az egyik szülőm egy ilyen intézményben van intézményvezetői beosztásban, szóval tudok válaszolni a kérdésedre...


Sajnos nem fogják meghosszabbítani, mert az egész játék arra megy ki, hogy elmondhassák magukról majd, hogy ők bizony többszázzal több embert foglalkoztattak ugyanannyi pénzből - csak épp a 4 órás fejezet fog kimaradni. De neked legalább megmaradt a munkád, teljesen leépítik ezek az elmebetegek a közfoglalkoztatást :( Minálunk olyan intézmények szűnnek meg, amelyek nyereségesek voltak, és rengeteg lehetetlen sorsú ember kerül ezek miatt az utcára. Borzalmas, ami itt megy :( Nagyon nagyon sajnálom ami veled történik :(

2011. febr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elég szörnyű, hogy ilyen lett ez a világ. Nekem ugyan csak egy érettségim meg egy szakmunkás végzettségem van, de vannak olyan ismerőseim, akik több diplomával is munkanélküliek. A többiről nem is beszélve, akik csak az alapokig jutottak....Amikor mennem kell jelentkezni a munkaügyibe, mindig tömve van, csak nézem azt a rengeteg embert és elképzelni se tudom, hova jutunk így...

Én örülök neki, hogy van ez a munkalehetőség - igaz, hogy abból a pénzből képtelenség megélni, de legalább van mit csinálnom. Azokat nem értem meg, akik sírnak, hogy jaj, közmunkában kell dolgoznom. A munka nem szégyen. Ugyan én nem az utcán dolgozom, de ha azt mondták volna, hogy ki kell mennem söprögetni, akkor azt csinálnám. Csak legyen valami....

2011. febr. 5. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!