Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha adják nem "illik" elfogadni...

Ha adják nem "illik" elfogadni? . és örülni neki.

Figyelt kérdés

Most jutott eszembe egy nem olyan régi történet. Karácsonykor a páromékhoz is mentünk este. Mindenkinek vittem ajándékot, a párom öccsének, páromnak, szüleinek.

Mikor az anyukájának odaadtam az ajándékot akkor épp hogy nem tört ki a veszekedés, hogy miért vittem ajándékot...

én annyira jó szívvel vittem, hogy Ti elképzelni nem tudjátok. Sütit sütöttem, sütis dobozba tettem, plusz bor. Benne volt a szívem...de mikor láttam, hogy épp hogy nem vágják a fejembe éreztem, hogy elsüllyedek. Mind mondta a párom anyukája, hogy köszöni de vigyem haza...:-S


Tudom, hogy nem rosszindulatból mondta, hanem mert ő konkrétan nem készült semmivel. (de az egyik ajándékomba ő is besegített)...mondtam neki, hogy én nem is azért vittem, mert várok valamit...de ő csak mondta a magáét:(

Én nem tudtam volna üres kézzel menni, egész évben rengeteg mindent adtak nekem plusz egy nyaralással is megajándékoztak és akkor ezen akadunk fel?!

Ranschburg Jenő mondta egyszer, hogy az ajándékot így elfogadni a lehető legrosszabb...így bennem is ez az élmény maradt...mennyivel másabb lett volna ha örül...nem?

Végül persze elvette, kibontotta és állítólag tetszett...


Egyébként már a 4. karácsonyunk volt a párommal és ez volt az első alkalom, hogy vittem valamit a szülőknek is.


2011. jan. 21. 23:16
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

o3:24

Köszönöm válaszodat!

Mondtam a páromnak, hogy beszéljen az anyukájával erről. Mondta, hogy ne problémázzon, de ő "ilyen", hogy problémázik...

Már gondolkodom, hogy legközelebb nem is "merek" vinni semmit, de mintha látnám, hogy legközelebb ő fog ajándékozni:-S , hogy nehogy ne adjon semmit. (ez olyan rosszul hangzik, mert egész éven keresztül folyton kapok valamit...)

Igazad van az őszinteség a legfontosabb, de valahogy nem tudtam ezt megmondani neki...valahogy elment a kedvem akkor magyarázni...

Köszi a válaszokat!

2011. jan. 22. 09:43
 12/15 anonim ***** válasza:
Ne azért ne vigyél neki semmit, mert megint ez lesz. Ha szeretnél, nyugodtan vigyél megint, ne is törődj vele, hogy mit fog szólni megint.
2011. jan. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
2-vel ezelotti vagyok. Szerintem is vigyel neki ujra, hogy legkozelebb meg nehogy abba kosson bele, mert o valszeg keszulni fog neked vmivel es akkor meg azert fogod magad rosszul erezni. Ugy gondolom, hogy helyben, melegeben erdemes megbeszelni a dolgokat. Nem kell vitatkozni, de az allaspontod kifejtesevel semmi gond nincs, sot csak igy tanul ebbol mindenki. Mindenkinek mas a hattere, o mas tipusu ember, mint te vagy, igy mashogy lat dolgokat. Ezert kell neki elmondani, hogy hogy erzel, mert o nem tudja.
2011. jan. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2011. jan. 22. 22:27
 15/15 anonim ***** válasza:

párodnak kellett volna szólnia az anyjának,hogy viszel vmit...


épp most karácsonykor volt először,hogy nem külön karácsonyoztunk,hanem kettesben 24-én,25-26 meg családlátogatás...én meg vettem anyós-apósjelöltnek meg párom két nagyijának és keresztmamájának is apróságot (bon-bon,bor,könyv)

Ismervén őket,jóelőre szóltam páromnak,hogy ejtse el az anyja előtt,hogy látja h készülök,igy neki is volt ideje beszerezni vmit (tettem volna rá magasról ha nem,de pénzbe nekik nem számit,de láttam volna előre h rosszul van,mert ő meg nem ad semmit)

Saját anyámnak meg én szóltam,hogy ne csak neekm ajándék,hanem mindkettőnknek,vagy olyat amit mindketten hasznositunk (anyám még most is vigyorog,hogy végre kiköltekezhette magát engedéllyel:D)

2011. jan. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!