Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha adják nem "illik" elfogadni...

Ha adják nem "illik" elfogadni? . és örülni neki.

Figyelt kérdés

Most jutott eszembe egy nem olyan régi történet. Karácsonykor a páromékhoz is mentünk este. Mindenkinek vittem ajándékot, a párom öccsének, páromnak, szüleinek.

Mikor az anyukájának odaadtam az ajándékot akkor épp hogy nem tört ki a veszekedés, hogy miért vittem ajándékot...

én annyira jó szívvel vittem, hogy Ti elképzelni nem tudjátok. Sütit sütöttem, sütis dobozba tettem, plusz bor. Benne volt a szívem...de mikor láttam, hogy épp hogy nem vágják a fejembe éreztem, hogy elsüllyedek. Mind mondta a párom anyukája, hogy köszöni de vigyem haza...:-S


Tudom, hogy nem rosszindulatból mondta, hanem mert ő konkrétan nem készült semmivel. (de az egyik ajándékomba ő is besegített)...mondtam neki, hogy én nem is azért vittem, mert várok valamit...de ő csak mondta a magáét:(

Én nem tudtam volna üres kézzel menni, egész évben rengeteg mindent adtak nekem plusz egy nyaralással is megajándékoztak és akkor ezen akadunk fel?!

Ranschburg Jenő mondta egyszer, hogy az ajándékot így elfogadni a lehető legrosszabb...így bennem is ez az élmény maradt...mennyivel másabb lett volna ha örül...nem?

Végül persze elvette, kibontotta és állítólag tetszett...


Egyébként már a 4. karácsonyunk volt a párommal és ez volt az első alkalom, hogy vittem valamit a szülőknek is.


2011. jan. 21. 23:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
hát... illett volna megköszönni és elfogadni. az én párom anyukája mindig szabadkozik, h nem kellett volna, ne fáradjak ilyennel, ne költsem rá a pénzem stbstb, de látom, h jól esik neki a figyelmesség...
2011. jan. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem lennék a te helyedben. Az én anyósom is ritkán fogad el dolgokat! De szerencsére karácsonykor tetszett neki amit vettem! (= Jóóó...nem nagy ajándék mert csak bonbont meg ezüst karkötőt meg kávét és parfümöt kapott! De nagyon örült neki! (= Amúgy velem is kezd bunkó lenni mert nem alszok náluk...de én ilyen vagyok másnál nem tudnék aludni. :S Nehezen fogja fel =/
2011. jan. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Normális esetben megköszönte volna és elmondta volna, hogy ne haragudj, de ő nem készült semmivel és pont, lehet továbblépni. De így? :S
2011. jan. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
nagyon illetlen az anyja. nem tudom ő hogy érezte volna magát hasonló helyzetben. és ráadásul süti volt és bor, tehát nem is olyan drága ajándék. és azt mondta hogy vidd haza? na ez aztán a pofátlanság csúcsa. mármint oké lehet hogy kicsit kellemetlen hogy te vittél valamit ők meg nem vettek semmit, de te voltál a vendég, tehát ha nincs is semmilyen alkalom akkor is illik elfogadni és megköszönni. max annyit hozzátesz hogy nem kellett volna.
2011. jan. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Bocs, de a párod családja ritka nagy bunkókból áll. Még ha valami milliós cuccot vittél volna, de sütiből problémát csinálni...
2011. jan. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne is törődj vele! Te jó szívvel adtad és kész!
2011. jan. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Később még hülyébb lesz.
2011. jan. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem, nem bunkók...Úgyhogy ne sértegesd légyszi....


Jó, ez nem volt szép húzás nyilván, de én szeretem őket és a világon bármit megtennék értük, ahogyan ők is értem (értünk)...

arra voltam kíváncsi Ti mit gondoltok a szituról...nagyjából egyhangú. Köszönöm a válaszokat.

2011. jan. 21. 23:57
 9/15 anonim ***** válasza:

Én jártam ugyanígy az anyós jelöltemmel. Mi vettünk neki egy olcsóbb gofri sütőt (névnapjára meg szülinapjára közösen), én nem lehettem ott (családi okok miatt).


És ahelyett, hogy örült volna neki, azt kérdezte páromtól, hogy "azt szeretné, ha csinálna ilyet?" meg azt is mondta, hogy nagyon nem örül neki és inkább spórolnánk.


Nagyon bántott a dolog és a páromat is, mert nagyon szerettük volna meglepni. Egy darabig féltem is, hogy akkor most haragszik.


Pedig amúgy szerintem nagyon jól kijövünk.. mindig kedves is velem. Tényleg egy szavam sem lehet rá. Most vettek nekünk lakást, hogy ne kelljen albit fizetni. (mármint az övék a lakás, csak mi lakjuk..)

2011. jan. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ugy erzem, hogy nem tudja aterezni, hogy neked ez rosszul esett; o valahogy mas szemszogbol nez erre a dologra. Talan a fia (a te baratod) megmondhatna neki finoman, hogy "anyu, a parom nagy szeretettel keszitette neked az ajandekat, beletette szivet-lelket es nem azert, mert vart valamit csereben, csak a halajat akarta kifejezni es oszinten, nem eset neki jol, ahogy ezt a dolgot kezelted az ajandekatadasnal". Meg kell neki mondani, mert o nem tudja es ha tudni fogja, nem fog tobbe ilyet csinalni. Ne nyelj le mindent, mert kesobb robbani fog a sok apro dologtol. En ferjnel vagyok es 2 anyosom van, mert a ferjem szulei elvaltak. Mindkettovel nagyon jo a kapcsolatom, mindketten teljesen masok...tudod, hogy mi szamit? Az oszinteseg minden szituacioban. Mert van olyan, hogy x ember maskent vesz valamit, mint ahogy y ertette. Az oszinteseg nem bunkosag. Meg lehet szepen mondani. Nem az szamit, hogy mit mondasz, hanem az, hogy hogyan kozlod. Az az uzenetet felfogo embernek 99%, nem maga az uzenet.


Es mivel mar 4-dik eved ez, nem mindegy, hogy milyen a kapcsolatotok, mert valoszinu, hogy egy eletre ossze lesztek csaladi szalak altal kotve.

2011. jan. 22. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!