Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ongyilkossag? Ez lenne a...

Ongyilkossag? Ez lenne a megoldas?

Figyelt kérdés
18 vagyok es nagyon ugy erzem, h nincs szukseg ram itthon. Minden vita csak miattam van, megprobalok mindent megtenni, de en sohasem leszek eleg jo a szuliemnek. A batyam nincs miert buszkenek lennie ram. En tenyleg mar mindent megtettem, most mit tegyek oljem meg magam, hogy boldogok lehessenek, anya azt mondta , hogy neki mar nincs nyugalma miattam, pedig nem is csinalok semmit rosszat, suliba megyek, hazajovok es tanulok, es megsem vagyok eleg jo nekekik. Kerem aki tud segitsen!
2011. jan. 21. 15:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
24%

pontosan. öld meg magad. az mindenkinek jobb ^_^

hogy lehet ilyen kérdést feltenni? -.-"

2011. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Az az érzésem, hogy inkább ők nem elég jók, hogy szülők legyenek...
2011. jan. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
nagymama él még? esetleg hozzá költözhetnél, ha vele jobb a viszony. vagy keress munkát, bár 18 vagy, gondolom idén érettségizel, utána keress munkát, és költözz el otthonról akár barát/barátnővel. ha meg tovább akarsz tanulni, akkor azt levelezőn megtudod tenni munka mellett. ne gondolj öngyilkosságra, anyádéknak van baj a fejükben úgy tűnik.
2011. jan. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Én azért előtte megkérdezném tőlük, hogy mi a bajuk velem, miért nem vagyok nekik elég jó? Mindenképpen leülnék velük beszélni, még mielőtt öngyilkos lennék, mert utána már nagyon nehéz.
2011. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

segíteni sajnos nem tudok az otthoni helyzettel kapcsolatban,de abban biztos vagyok,ha az öngyilkosság nem lehet megoldás!

ha el is követnél ilyet,a szüleidnek azzal semmiképp nem tennél jót,szóval erre ne is gondolj!

támaszkodj a barátaidra,tanulj és érettségi után tanulj tovább a szüleitől viszonylag távol,lakj kollégiumban,tanulj,h kaphass ösztöndíjat,alkalmanként végezz diákmunkát,és sokkal másabb lesz az életed!

Gondolom,most ninsc szerelmed,ezért nem hozzáfordulsz,és ezért dobnád el önző módon az életet magadtól,de mglásd hamarosan találsz magadnak egy párt,akivel minden napod boldog lesz!

nem szabad feladnod!

2011. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
Nem! Ez soha az elkövetkező éveidben eszedbe ne jusson! Gyávaság! 66 féleképpen lesz még! Dehogy van minden vita miattad! Nem nőttél még ki a kamasz korból, ezért gondolod ezt. Vállalj munkát, és tanulj, járj közösségbe, beszélgess az Anyukáddal erről, de semmi bántalmazással ne fenyegesd magad! Nem ettől leszel boldog!
2011. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Szerinted, ha öngyilkos lesz a gyerekük, akkor boldogok lesznek?

Te nem vagy ép.


Ok nélkül nincs olyan, hogy így alakuljon a kapcsolatotok.

Egyébként meg 18 vagy, és nem 8, ha nem tetszik, vedd a kezedbe az életed, keress munkát, költözz albérletbe valakivel közösen, és hátra se kell nézned. Jobb megoldás, mint siránkozni.

Lehet, még büszkék is lennének rád, milyen önállóan megállod a helyed.

2011. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz ilyen gondolatokkal, ezeket űzd ki magadból. Mondjál már egy konkrét példát, hogy milyen esetekben mondják ezt a szüleid, hogy nincs nyugalmuk miattad?

Milyen szituációkban?

Gondolod, hogy megoldás lenne az öngyilkosság?

Előtted még az élet! Csak 18 éves vagy! Majd megismerkedsz valakivel, elköltözöl, saját családod lesz, és akkor csak mosolyogva fogsz visszagondolni ezekre a dolgokra.

Sokszor vagyunk úgy, még ilyen fiatalon, hogy nem értjük meg a családunkat és ők sem minket. De az idő megoldja majd, csak ne tegyél semmi meggondolatlan dolgot. Onnan sajnos már nincs visszaút, soha nem tudod meg mi lett volna...

2011. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
uhh-_-' bocs a helyesírásért,sietni akartam!:/
2011. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ne másoknak akarj megfelelni hanem saját magadnak.Ha ennyire rossz a helyzet akkor törekedj arra,hogy a tanulmányaidban a lehető legjobb eredményt érd el,menj tovább egyetemre főiskolára,tanulj meg minimum angolul.Ha egyetemre mész ott tudsz menni koleszba.És ha valami nagyon jó szakmát tanulsz ki és el tudsz menni akár külföldre dolgozni akkor meglátod minden rendbe jön.De még csak nem is kell elhagyni az országot ha nem akarod.Ne gondolkozz butaságokon.Nehogy már eldobd az életed az önző szüleid miatt.Az én gyerekkorom se volt leányálom.Ráadásul apám a legkisebb hibáért is szana-szét vert.Megerősödtem.Lett egy jó munkám.Évekig csodás volt minden.Aztán jött a válság.Most plusz munka keresőben vagyok.Csakis magam miatt.Nem másért.Ne add fel kérlek.Az élet nehéz.A szüleid rajtad vezetik le a feszültséget,de te is tudod ,hogy ezekről nem te tehetsz.
2011. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!