Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért vagyok még...

Szerintetek miért vagyok még mindig féltékeny?

Figyelt kérdés
A férjemmel már lassan 4 hónapja külön vagyunk.Egy házban lakunk,Ő külön szobában alszik.Van egy nő ismerőse,akivel csak bírják egymást .Azt mondta nem akar most kapcsolatot vele .A nőnek van férje ,de nincsenek jóban és van 2 gyermeke is.Ezért nem akar a párom most még viszonyt.A baj az ,hogy én nagyon féltékeny vagyok a páromra pedig elengedtem mert érzem, hogy most nincs esély az újrakezdésre.De én nagyon szeretnék vele egy új kapcsolatot.A válópert én adtam be.Állítólag nem szeret már úgy mint régen.De ha elengedtem miért vagyok féltékeny még mindig?
2011. jan. 21. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
ha nő lennél, ez a kérdés fel sem merült volna benned.
2011. jan. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

kis olvasni való:


Ha szeretsz, megölöd!, mondta Diana, és David megtette. Elautózott a fiatal lánnyal, Adrianne-nel egy elhagyott helyre, ahol aztán a csomagtartóból előpattant Diana, és kétszer fejbe vágta egy autóemelővel a gyanútlan Adrienne-t, majd David két golyót repített a menekülő lány fejébe. Aztán elcipelték a véres tetemet egy mezőre és ott elrejtették. Elbizonytalanodott kapcsolatuk így végre rendeződött, s bár mindketten életfogytiglanit kaptak, mint tudjuk, a szerelem örök (1, 2). Sírjukon majd két szál rozmaring nő és egymásba kulcsolódik, hacsak Adrienne szülei nem gyomirtózzák be a sírt.

Nap mint nap történnek hasonló esetek, féltékeny szerelmes megöli szerelmét, vagy riválisát, nem számolva a következményekkel. Nagy kérdés, honnan ez az eszelős féltékenység.

Diana a tárgyaláson elmondta, hogy apja mindig megcsalta anyját, és ez őt kikészítette, otthon szörnyű volt a légkör, öngyilkossággal is próbálkozott korábban, önértékelése megközelítette a nullát, és David volt az első szexuális kapcsolata, félt, hogy elveszíti. Érvei nem hatották meg a bíróságot.

Thomas Capano, a "hűtőszekrényes", hasonló kellemetlen ügyben állt bíróság elé: Anne Marie Fahey-t, barátnőjét, mert az szakítani akart vele, lelőtte. Vagyis szerinte Deborah MacIntyre, féltékeny háziasszonya lőtte le barátnőjét. Még több verzió van, pl. hogy Deborah öngyilkos akart lenni a barátnő előtt, ezt Capano meg akarta akadályozni, és aztán valahogy addig csavargatták egymás kezéből a puskát, míg az önként célzott lövést adott le Anne-re. Látjuk, milyen nehéz tisztán látni, ők is érezték ezt, tehát legjobb a dolgot hideg fejjel végiggondolni; a tetemet betették egy hűtőládába, majd később az Atlanti óceánba dobták. A dolgot súlyosbítja, hogy az életfogytiglan mellé nyilván még környezetszennyezési bírságot is fognak kapni.

Hát szóval ilyen dolgok vannak. Miközben butuska női magazinok azon elmélkednek, na most csúnya dolog-e a féltékenység, vagy nem annyira csúnya, pszichiáterek meg arról írnak, hogy aki féltékeny, az jobb, ha kezelteti magát, addig odakint zajlik a véres élet.


Csúnya dolog-e a féltékenység?


Mielőtt megmondanám, töltsd ki a gyöngyök-gyöngye női, színes, szélesvásznú, méreg drága magazin online kérdőívét, hogy megtudd, te is egy féltékeny állat vagy-e, ez esetben jobb ha feladod magad már most, vagy te az a jámbor balek vagy, akinek lecsapják a kezéről a pasiját vagy a nőjét. Kemény kérdésekre készülj, pl. "Amikor visszajön a mosdóból, látja, hogy a párja csinos lánnyal beszélget. Mit csinál?". Na, ha ilyen kérdésekből maximális pontot gyűjtesz össze, akkor jöhet a csalódás, mert megtudod, hogy: "Egyáltalán nem tudja elfogadni, hogy párja életében más ember is van. Sokszor eltúlozza a helyzetet, jelenetet rendez, ezzel pedig magát is nevetségessé teszi és párjának is kellemetlenséget okoz." Hát szép dolog ez?

Na és mit mond a pszichiáter? Hát ezek csuda pofák, a média imádja őket faggatni, mert valahogy az a hiedelem, hogy ők mindenre tudják a választ. Csak felveszik a fehér varázsköpenyüket, és máris mindentudóak.

Dr. Izé pl. elmagyarázza, hogy a féltékenység tulajdonképpen önértékelési zavar, ha tehát féltékenyek vagyunk, fogyjunk le, váltsunk frizurát, marcangoljuk magunkat, persze építőleg. Valahogy így: "Ápolt-e a külseje? Van-e Önön felesleges kiló? Érdeklődik-e a másik gondjai iránt? Türelmes-e? El tudja-e fogadni a kritikát? Ha ezeket átgondolja, rájön majd, hogy amit sokszor partnere ítéletének érez, az a sajátja, Ön nem tudja ezeket elfogadni magában".


Egyszóval a féltékenység csúnya dolog, neurotikus dolog, éretlen dolog. . "Ha úgy érzi, egyedül nem tud megbirkózni ezzel a problémával, feltétlenül keressen segítséget, forduljon szakemberhez. ", búcsúzik Dr. Izé. Ilyenkor szokott megugrani a pszichiátriai rendelők és magánnyomozó irodák forgalma, ki hogy érti ezt a dodonai befejezést. Clara Harris ez utóbbit választotta, s magánnyomozója el is vezette a szállodához, ahol férje éppen hűtlenkedett. A szorgalmas nyomozó még akkor is filmezte a kapun kilépő férjet, amikor Clara Harris autójával szándékosan elütötte, majd addig hajtott férje testén körbe-körbe, míg az teljesen felismerhetetlen péppé vált.

Na, mit segít ilyenkor a pszichiáter vagy pszichológus?


Féltékenyek a pszichiátrián


forrás: [link]


jó kis írás :)

2011. jan. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elsőnek:NŐ vagyok csak még szeretem a férjem ez bűn?
2011. jan. 21. 11:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja igen, ha kell még olvasni való akkor tudok küldeni, kedves kérdező. Az már vmivel konkrétabb írás a zöldszemű szörnyről o.o
2011. jan. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok olyan vészesen féltékeny csak érzem, hogy nekem rosszul esik amikor Ők beszélnek ,vagy jön egy sms.Nem akarok senkit sem bántani vagy zaklatni felfogtam ,hogy vége .De mégis zavarnak ezek a dolgok.Értitek?
2011. jan. 21. 12:11
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit,hogy nagyon jól kijövünk egymással.Nincs hangos szó sem vita.
2011. jan. 21. 12:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az bonyolítja a helyzetet, hogy együtt laktok, és mindenről tudsz. Tulajdonképpen asszisztálsz a szerelmi életéhez fölöslegesen. Gondolom tudod,hogy nem "egészséges" így együtt lakni válás után/közben.. bár gondolom nincs más lehetőségetek.
2011. jan. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
külön kell költözni. amúgy ha nem szeret már akkor te hiába is zsereted nem fog működni a dolog. költözzetek szét és kezdj új életet.
2011. jan. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze, h értjük. Ez nem csak a te "különlegességed", nagyon egyszerű a magyarázata, h miért érzel így. Ez teljesen normális érzés. És h miért vagy ilyen? Azért mert emberből vagy :D A legnemesebb érzésű emberek is tudnak irigyek lenni például. Viszont az együttlét ebben az esetben tud rontani a helyzeten, rosszabb esetben felemészt ez az állapot egy idő után. De nyugodj meg, nem csak a te esetedben fordul elő ez a jelenség.
2011. jan. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És jah, ha lezártad magadban ezt a kapcsolatot, akkor el kell menni onnan. Az érzéstől nem fogsz varázsütésre megszabadulni, ha elköltözöl, de segíthet. Viszont viszályára is tud fordulni a dolog ami már csak rajtad múlik. Na mind1.
2011. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!