Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon fogják szeretni a...

Vajon fogják szeretni a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy babát várok, aminek nagyon örülünk, mert bár nem ekkora, de terveztük. A gond a nagyszülőkkel van. Van nekik egy most egy éves unokájuk, akit szinte istenítenek. Amikor van egy kis szabadidejük átautóznak hozzájuk, a lakás tele van Marcika képeivel, mindig áradoznak róla, hogy milyen szép és ügyes. Illetve elvárják, hogy munka után mi is rohanjuk babázni. Természetesen, szeretjük a gyerkőcöt, nem erről van szó, de szeretnénk magunkra is időt szánni. A múltkor már majdnem sértődés lett belőle, hogy a névnapomra kapott képkeretbe, nem Marci képét raktam. Egyelőre a nagyszülők nem tudják, hogy esetleg triplán nagyszülők lehetnek, mert amíg nem 100%, addig nem verjük nagydobra. Van nekik egy nagyobb unokájuk is, aki most 17 éves, őt nem látogatják ennyiszer, mert ő már nagy lány (ahogy mondják).

Felmerült bennem a kérdés, hogy vajon a nagyszülők észre fogják-e venni a másik unokájukat Marci iránti rajongásuk közepette?


2009. febr. 3. 12:22
 1/9 anonim válasza:
100%

Nálunk a családba, s a közvetlen környezetben is azt tapasztalom, hogy az első szülött unoka a kedvenc.

Nálunk a nagymamámék különösképpen nem tettek különbséget unoka és unoka között, de mindig is éreztük, hogy az első unoka valahogy mindig is közelebb állt a mamáékhoz.

De mondom, szeretettel, türelemmel voltak minden unoka iránt.

2009. febr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyszüleim nem tesznek különbséget, de el tudom képzelni, hogy nálatok lesz ilyen, annyi mindent hallani.

Szóval kétesélyes.

2009. febr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 5 unoka van és bizony akik közelebb laknak ők több törődést és figyelmet kapnak (bár mikor nem laktak annyira közel akkor is).Nálunk hiába van 1 okos ovis nagyfiú és két bujos kislány az égetnivaló ovodás fiuunoka van körülrajongva meg a nyafogós iskolás lány .Az én gyerekeimre félévente ha egyszer vigyáznak a nagyszülők , ők meg minden hétvégén ott vannak!Pedig a saját anyám a nagymama , nem anyós.
2009. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagymamám minden unokájáért odavolt. Mostmár inkább a dédunokák akikért rajong, és várja őket. Mindet. Bármelyiket.
2009. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elso unoka mindig a kedvenc, de a mamaeknak mar van egy elso unokajuk, a nagylany a 17 eves, nem?

Megis a Marcikat szeretik, mert ujbol babazhatnak sok ev utan.

Biztos a tiedet is szeretni fogjak, ha esetleg annyira nem, akkor figyelmeztesd majd oket, hogy a tietek is ugyanolyan unokajuk, mint Marcika.

Miert kellene neked Marcikazni menni munka utan, azert ez durva.

Szerintem ne tord ezen a fejedet, mert felesleges.

De ne engedd, hogy esetleg majd hasonlitgassa a te babadat Marcikahoz. Allitsd le a kezdetek kezdeten!!!!!

2009. febr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos, mikor még tervben sem volt baba, csak megemlítettük, hogy már van annyira komoly a kapcsolatunk, hogy tervezzük majd idővel a közös baba is jöhet, ránk nézte nagy szemmel és mondták, hogy "jujj, de jó! Lesz akkor még egy kis Marci!"

Én akkor megjegyeztem nekik, hogy az én gyerekem nem lesz kis Marci, mert az én gyerekem "külön fejezet" lesz.

2009. febr. 5. 08:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fogják, akkorra már a te babád lesz a legkisebb unoka, az pedig mégiscsak becses. :)

Lazíts, élvezd a várandósságot, majd belenőnek a nagyszülő szerepükbe.

2009. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, szeretik a picidet a nagyiek?
2009. okt. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem régen született meg a kis gyönyörűség, de ugyanolyan összehasonlítgatást tapasztalok, mint eddig. Mára kissé tapintatosabbak lettek, de a helyzet többé-kevésbé ugyanaz. Szeretik, látogatják, láthatóan oda vannak érte, de azért érződik, hogy a nagyobbik a kedvenc. Mostanság már nem kifejezetten érdekel, nekem akkor is a sajátom a legszebb, legjobb, ahogy más anyát, engem sem lehet meggyőzni az ellenkezőjéről. Anyósék hozzáállása meg nem érdekel, csak ici-picit azért mégis fáj.
2009. okt. 21. 11:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!