Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Au-pair vagyok, és úgy érzem...

Au-pair vagyok, és úgy érzem túldolgoztatnak? Itt hagyjam őket?

Figyelt kérdés
4 hónapja vagyok itt, megszerettem őket, jól kijövök a szülőkkel is és kislánnyal is. A fizetésem magas, befizettek nyelviskolába is. A bajom az, h sok aupair társammal ellentétben én napi 12 órát dolgozom(délelőtt házimunka, délután gyerekfelügyelet) és nagyon elfáraszt. Csak a hétvégém szabad. Beszéltem több aupairrel is és most lett számomra világos, h ez nem is normális. Amióta ezt tudom, még nehezebbnek érzem a munkám, és folyton lázadok magamban, h egy csicska lettem. Szerződésem nincs, de amikor kijöttem azt mondták, h csak 3 délelőtt kell majd dolgoznom, mégis annyi munkát kapok h nem fér bele. Félek h ha találnék is másik családot(ahol ennyi pénzért nem kell így robotolni) akkor sem járnék jól, mert ezeket meg azért már megszerettem...szerintetek?
2011. jan. 19. 23:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*aupair társaimmal, tehát más aupairek, nem egy :)
2011. jan. 19. 23:25
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Beszélj velük fizesenek többet, ha nem hajlandok hagyd ott öket ha szereted is a családot elöbb utobb úgyis vége lenne a kapcsolatnak. Ne hagyd hogy hogy kihasználjanak.
2011. jan. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem jó, ha az ember elégedetlen még az eléggel is. VESZÍTENI nem veszíthetsz ha maradsz. Ellenben, ha mész, az bizonytalanság. Nézelődhetsz közben, és ha véletlenül akad jobb, akkor nosza. De csakúgy, mert "mások többet keresnek ugyanazzal a melóval" ne adj fel egy biztos dolgot. Talán minden munkafajtában van ilyen egyenlőtlenség, ezen még nem kell kiakadni. Kitartást! :)
2011. jan. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! En is 12 orat dolgoztam naponta, amig aupair voltam. Siman ki lehetett birni. Ha nem birod lepj, es keress masik csaladot, vagy normalis munkat.
2011. jan. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Még hányszor kell ezt a kérdést kiírni?
2011. jan. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

12 órát??? Az nagyon-nagyon sok. Megkérdezhetem, hogy mennyit keresel?

Én is au pair vagyok Angliában, heti 110-et kapok, viszont csak heti 30 órám van, minden plusz órára pénz jár. Néha én is túlterhelve érzem magam, de még tűrök, mert tudom, hogy hajlamos vagyok túlreagálni dolgokat, tehát kár lenne elrontanom a hasonlóan jó kapcsolatomat a családdal. Neked kell eldöntened, hogy feláldozod-e magadat a fizetés, meg a jó kapcsolat miatt.

Egyébként meg gondolom már ez idő alatt rájöttél, hogy butaság volt iroda nélkül kimenni, így bizony ilyen helyzetekbe kerülsz, ahol másban nem bízhatsz, csak magadban.

Azt ajánlom, hogy beszéld meg szépen a családdal, hogy túl soknak érzed a munkát, nem lehetne-e egy kicsit csökkenteni, tenni valami, te tudod, hogy mi a helyzet nálatok. Ha pedig semmi sem segít, akkor keresd fel az aupairmunkak.hu irodát, itt nagyon kedvesek és segíteni fognak neked, mellesleg ingyen.

Sok szerencsét neked!

2011. jan. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát, ha fáraszt beszélj velük, h nem házvezetőnő vagy. Mint mindenhol itt is fontos a kommunikáció. (És én még evidensnek és papírpocsékolásnak tartottam a jegyzeteim azon részét, ami ilyenekről szól)


35 órát fogok dolgozni kb 60e ft-ért, 3 gyerek, láttam 120e-s ajánlatot is 1 gyerek mellé (sajnos azt nem én kaptam meg :P) meg mindkettő nyelvsulit is kínált, és van házvezetőnő... Te méred fel a szitut és fogadod el a dolgokat, ha nem jó, akkor Neked is van jogod reklamálni...


Szóval az erre vonatkozó rész vhogy úgy szólt a jegyzetben, amit a babysitter-tanfolyamon kaptam, h jelezd előre, h fel tudjanak készülni arra, h elmész, ne egyik napról a másikra kelljen keresniük új babysittert. Ráadásul ez a probléma orvosolható. A tanár azt mondta, itthon lehet hónapot várni pl fizu elmaradás esetében, de külföldön, ha nincs változás egy hét is elég. Most ezt a Te esetedre fordítva sztem egy hetet kéne várnod, h vesznek-e fel házvezetőnőt, ha ilyesmi a beszélgetésetekből nem is jön elő, akkor is várhatsz egy hetet, amíg a család ráérez, h nincs egy mindenesük, nekik is kell a házimunkában részt venni, a gyerekek nem a Tieid stb...

2011. jan. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23:41-es heti 35 óra és havi 60e ^_^,
2011. jan. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor hogy irja? Igen,az aupair mar beepult a magyar nyelvbe, meg ha te nem is hallottal rola.
2011. jan. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%
A kérdéseidet nem tudtad volna egy kérdésbe belefoglalni?
2011. jan. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!