Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy lany egy alkoholista...

Ha egy lany egy alkoholista apa mellet no fel, milyen seruleseket szenvedhet?

Figyelt kérdés

Baratnom apja alkohol fuggo,mar egesz kicsi kora ota,tudtommal nem bantotta oket,de nagy cirkuszok,asztal borogatas tanyertores minden napos naluk.Mikor nagy a cirkusz latom rajta,elveszti az eletkedvet.

Engem meg soha nem latott reszegen(3eve ismerem).

Milyen kovetkezmenye lehet ennek a kapcsolatunkra a jovoben?

Lesz olyan amit egy normalis csaladban felnott lany meg adhat,de o nem?Vagy hogyan segitsek rajta?


2011. jan. 19. 17:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben nőttem fel.30 vagyok.Meggyülöltem az alkoholistákat egy életre.És a vitákat is.Gyenge emberek haszontalanúl élnek,nemvalók semmire.Már tiniként eldöntöttem soha nemlesz alkoholista barátom,férjem.Valószinű ezek benne is előfognak jönni,vagy már így érez.Légy vele türelmes kerüld a vitákat(mindazt amit otthon átkellett élnie)és lehetőleg jó messzire kerüld el az alkoholt.Ha szereted és vele tervezel közös életet továbbra is.
2011. jan. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

szia.

sajnos az én apám is alkoholista. anyukám, mamám és én csak tűrünk...mert más hogy nem tudjuk ki bírni. :(

Szóval bántalmaz minket...

2011. jan. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
legutóbbi vagyok ismért.A következmények tölletek függnek hogyan jöttök ki egymással.Utolsó kérdésedre:ha rendes családi életből valót választol az is 50-50% hogy jól vagy rosszul sikerül,de ha őmellette maradsz mindenképp nagyon figyelmesnek kell lenned mert lelki sebeket kapott 1 életre.(nekem sem múlt el,sokat gondolkodtam nekem miért nem lehetett egy normális józan apám)1 alkoholista mindent-mindenkit tönkretesz maga körül.lelkileg,anyagilag,fizikailag stb
2011. jan. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Sajnos az én Apám is alkoholista.gyerekkoromban elvert ha ittas volt,és agresszív volt.Én távolságtartó vagyok az iszákos emberektől,én éppen ezért nem szoktam rá az alkoholra.Persze azért alkalmanként megiszok évente 1x,2x.De csak egy picit.Nem akarom hogy a Fiam így lásson valaha is.Ettől rettegek.és megszégyenülve érezném magam,ha ez valaha megvalósulna.Az alkohol semmire sem megoldás.Csak úgy segíthetsz rajta ha rábeszéled egy elvonó kúrára.Vagy tartod tőle a távolságot,mert így megbélyegezve lesz a kapcsolatotok.
2011. jan. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nalunk forditva volt, a baratom apja volt alkoholista es az egesz gyerekkoruk igy telt,majd elvaltak a szulok es apuci elkoltozott. De benne orok nyomot hagyott ez.

Pl. nem lehetett pia a lakasban ,soha, szilveszterkor sem ihattam, meg maskor sem. Ha megis nem aludhattam ott, hanem haza kellett mennem, annak ellenere,hogy egyutt eltunk.

Egyszer vittem egy uveg pezsgot haza,megittuk a hugaval a szulinapjan,gondoltam az csak nem lesz baj.olyan balhe volt belole, a parom es az anyja reszerol is,hogy csak

neztem......

Szerintem te is valami hasonlora szamits,ha komolyan tervezel vele.

2011. jan. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!