Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy lany egy alkoholista...

Ha egy lany egy alkoholista apa mellet no fel, milyen seruleseket szenvedhet?

Figyelt kérdés

Baratnom apja alkohol fuggo,mar egesz kicsi kora ota,tudtommal nem bantotta oket,de nagy cirkuszok,asztal borogatas tanyertores minden napos naluk.Mikor nagy a cirkusz latom rajta,elveszti az eletkedvet.

Engem meg soha nem latott reszegen(3eve ismerem).

Milyen kovetkezmenye lehet ennek a kapcsolatunkra a jovoben?

Lesz olyan amit egy normalis csaladban felnott lany meg adhat,de o nem?Vagy hogyan segitsek rajta?


2011. jan. 19. 17:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Normálisan akartam válaszolni, de ez után: "Lesz olyan amit egy normalis csaladban felnott lany meg adhat,de o nem?"

elment tőle a kedvem!

2011. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Önzetlenül akarsz segíteni,vagy érdek fűz hozzá?
2011. jan. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
arra ertettem,hogy elhagy ha lat egy rosz lepest,nem fogad e egy kis hibat sem,es nem sexualis szolgaltatasra vagy ilyesmi,mert a hosszutavra tervezek vele
2011. jan. 19. 17:45
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Én egy alkoholista apa lánya vagyok, már feleség. Ami nálam más, hogy már az alkohol szótól is elkeseredek, messze kerülöm. A férjem tudta a múltam, nem ivós fajta, de lagzin, szülinapi ünnepségen ha kínálják, először mindig rám néz. Tudja, hogy néha eszembe jut minden, és figyel erre. Nem érzem magam szigorúnak, mindig azt mondom, fogadja el, benne megbízom. Nem is vitte még túlzásba soha. Ami az ilyen lányoknál kerülendő, az a részegség. Nem becsípés, hangulatos ivászat, hanem az, mikor tántorogsz, stb... Ezt kerüld nála. Amiben még segítheted, ha panaszkodni akar a múltról, hallgasd meg, de ne faggasd soha.
2011. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
ja nem vesz neked Becherovkát! de Kalinkát sem!
2011. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Akkor majd én!

Hasonló családban nőttem fel és lány vagyok. Vagyis már asszony. Kóros önbizalomhiányban szenvedek. Ez attól van, mert a kislányok az apjuktól várnak elismerést a "nőiességüket" tekintve, de tőlük nem kapják meg.

Én, a magam részéről társfüggő is vagyok.

Igyekszem nem játszmázni, de régebben sokszor estem ebbe a hibába.

Jah, és személy szerint, ki nem állhatom a részegeket, de az alkoholistákról is meg volt a véleményem. (Változott, mert azóta sok könyvet elolvastam a témában.)

Utána tudsz / tudtok olvasni több helyen is, hogy milyen hatással van az alkoholista a családjára.

2011. jan. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%

" Ez attól van, mert a kislányok az apjuktól várnak elismerést a "nőiességüket" tekintve, de tőlük nem kapják meg."

ez meglehetősen beteg gondolat! betegek ezek a pszichológusok!

2011. jan. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Neha nagyon nagy utalatal beszel az apjarol,pl nem tanulhatt azt amit szeretett,mert az apja szerint az egyetem hujeseg,en megertem.De most utaljam en is vagy csak halgassak mikor panaszodik?
2011. jan. 19. 17:52
 9/15 tetris ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy a negatív példa is lehet példa. Ha látja, hogy az apjaitalozik, akkor ő biztos nagy ívben el fogja kerülni azokat a szituációkat, ahol itallal kerülhet kapcsolatba.

Ha lelkileg elég erős, akkor talán felül tud emelkedni ezeken a rossz emlékeken. Nem biztos, hogy szétrombolta az egész személyiségét.

2011. jan. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Tokre talpra esett lany,nulla tamogatas nelkul tanul tovabb(levelezo tagozaton)Csak neha hajlamos depizni,meg velem kicsit szigoru,szoval minden kis fullentest felhantorgat,meg azt is ha valmaitelfelejtek mondani,mindig azt mondja"ne legyel megbizhatalan",mert szerintem az apja az volt
2011. jan. 19. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!