Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek anyámról?...

Mi a véleményetek anyámról? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egyedül nevelt fel háromunkat.Szívével kétszer műtötték rokkantnyugdijas.Mindig tiszteltük is ezért amiért így helyt állt értünk.De a pénzéhességét talán most kezdem átlátni.Már 7.osztályos korom óta végig dolgoztam az egész nyarat ismerősnél.Szakiskolába jártam így már 17évesen elkezdetem dolgozni.Egy fillérig hazakellett adnom a pénzem,akkor márcsak a hugom és én voltunk otthon.Kicsit égő volt kereső képesen egy üveg kólát alig tudtam magamnak a buliba venni.Nővérem adott néha.Megjegyzem anyukám mindig dolgozott,mindig volt munkahelye.

Most is van.Nővéremnek 1kislánya van,albérletben élnek.Nekünk 1lányunk van,egy hétvégi házban élünk,amit 16éve ujitunk az anyagiak miatt.Hugom barátjánál él.Anyukám jelenleg is dolgozik(tehát nem éhezik),uj dolgokat vesz lakásába,nyilászárokat cseréltetett.A baj nem is az hanem már jó ideje kér mindháromunktól 10-10ezer forintot,hogy őt segitsük.Amikor tudok higgyétek el nagyon szivesen adok,de nem tudok sokszor.Most sem tudtam januárban és a nővérem sem.És követeli.Nem kéri követeli.Mondtam egy ideig biztos nem is fogok tudni adni,gyereknek uj ruhák kellennek,megy lassan bölcsibe,cipő nekem is gyereknek is.És azt mondta őt ez nem érdekli.Ő betegen dolgozik.Eddig mindig megsajnáltam.Jogosan?Nagyon szeretem,de szerintem most tulzásba vitte.És ugyanigy bántja a nővéremet is.


2011. jan. 19. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
anyukád egy tündér:-)
2011. jan. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Édesanyád egyedül felnevelt titeket,betegen dolgozott,ezért még úgy is illik segíteni őt,hogy ezt tette veletek régen,DE mostmár ti vagytok az elsők,a saját családotok!!Tehát ha úgy adódik,hogy nem tudtok neki pénzt adni,akkor nem tudtok és emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásotok,ne érezzétek magatokat rosszul.Nem fog éhen halni ha néhanapján nem tudtok neki pénzt adni.


Az mondjuk azért elég durva,hogy nem érdekli őt,ha az ő javára nem tudnál cipőt venni a lányodnak..

2011. jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Erre mit mondhatnék...

A pénzt jobban szereti, mint a gyerekét, meg az unokáját.


Ha nem érti meg, hogy nincs, akkor nem érti meg.

Majd mentek hozzá, ha tudtok vinni.


De senkinek sem lehet kötelessége úgy támogatni az anyját, hogy közben a gyerekéről nem tud gondoskodni, neked most ez az elsődleges feladatod. Ne legyen bűntudatod, nem fog éhen halni.

2011. jan. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Illik segiteni,segitünk is.De követelőzik,ezért esik rosszul.Ha tudnék adnék én többet is.De már elmenni alig merek hozzá,már csak a pénz a téma.
2011. jan. 19. 16:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy segítetek és szívesen teszed,jól is van ez így.De mint mondtam,mostmár a saját családod eltartása az elsődleges feladatod!Elhiszem,hogy nagyon rosszul esik,de nem tudsz ezzel mit kezdeni.Ha megérti megérti,ha nem nem..


16:40

2011. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha már kirepültetek, akkor NEM VAGYTOK KÖTELESEK anyagilag segíteni. Különösen, ha nem is hótcsóró.

De ez: "Mondtam egy ideig biztos nem is fogok tudni adni,gyereknek uj ruhák kellennek,megy lassan bölcsibe,cipő nekem is gyereknek is.És azt mondta őt ez nem érdekli."

Na ez kibszta a biztosítékot az agyamban. NEM ÉRDEKLI. Az unokája éhendögölhet, az sem érdekli? Fuj de undorodom az ilyen emberektől. Blöe-broáf.

bocs

Az anyósomra emlékeztet, íme a sztori:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. jan. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, van-e értelme beszélni vele, de ha elmondanád neki, hogy ő a példaképed (nyalif-lefety..), és te is úgy akarod felnevelni a gyereked, hogy mindent megadsz neki. De az a helyzet, hogy nem tudsz, mert fázik a lába, nem elég a pénz a rendes házfelújításra, mindenen spóroltok (gondolom a kaján is), és ő tudja a legjobban (nyalif-lefety-lefety...), hogy egy anyának az a kötelessége, hogy első a gyerek, aztán minden más.


Ha nem lehet vele beszélni, akkor kerüljétek el, ahogy lehet, és ritkítsátok le a találkozást amennyire csak tudjátok.


Szép, szép, hogy három gyereket felnevelt, meg rokkantnyugdíjas, de egyrészt nem ti akartátok, hogy ennyi gyereke legyen, az ő döntése volt, másrészt nem ti tehettek arról, hogy műtötték, és megértem, hogy gyereket nevelni lemondással jár (sőt tapasztalom is), de nem lenne po.fám elvárni, hogy amíg az unokám éhezik, fázik, egy alkalmi vikkendházban él, ahogy a tulajdon gyerekem is, még pumpoljam is őket.

Ha nem az éhezéstől ment meg, nem lenne képem kérni se, nem hogy követelni.

2011. jan. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!