Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Régen tényleg így gondolkoztak...

Régen tényleg így gondolkoztak a nők?

Figyelt kérdés
Nagymamámtól hallottam, hogy a nő dolga tűrni, és kiszolgálni a férfit. Ő leélte az életét a nagypapám mellett, aki nagyon rossz ember volt.
2011. jan. 18. 16:17
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagymamám nem így gondolkozott! De még a dédi sem!
2011. jan. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
Bár a másik nagymamámnak a szülei nagyon boldog házasságban éltek. Igazi odaadó családapa volt.
2011. jan. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként érdekes még, hogy akkortájt hogy oldották meg a válást.

Relatíve sokszor fordult elő, hogy ha a nő nem bírta elviselni a férjét, akkor megölte. Ma ez nem annyira jellemző. Persze ma van lehetőség a válásra, akkor viszont valóban élt a "holtodiglan".

Nemrég olvastam a tiszazugi arzénes asszonyokról, ott nem csak férjeket gyilkoltak, hanem mindenkit, aki útban volt (magatehetetlen öregek, sokadik csecsemő), de a megunt férjeket is. Vagy például ugyanilyen történetet dolgoz fel régebbről Arany János balladája, az Ágnes asszony. Néprajzos nagyszüleimtől elég sok hasonló történetet hallottam.

Szóval valahol mégis tudták, ha nagyon nem jó nekik..

2011. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Igen, főleg a középkorban és később is, pl. mérgesgombát adtak be vagy arzénes vizet. Én végülis megértem, ha jogos volt, mert tényleg nem jó állandó rettegésben, terrorban élni.
2011. jan. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Jobb volt özvegynek lenni, mint elváltnak. Ez tényleg így volt!
2011. jan. 18. 16:53
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakit erre nevelnek, és sehol nem találkozik másfajta felfogással, nem nehéz így gondolkodni.
2011. jan. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
9%

60 év múlva meg azt a kérdést fogják itt feltenni, hogy régen tényleg "elvették az asszonyok a férfiak tökeit"?

Ahány kor annyi idea, és családmodell. Nem összehasonlítható. Néha sok emancipunci is elveti a sulykot.


25N

2011. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen, régen alsóbbrendűnek tekintették a nőket, főleg vidéken, faluhelyen.

Városban is csak azok a nők engedhették meg, hogy nem tűrnek, ha gond volt a házassággal, akik jómódú családból származtak, ergo, nem volt szükségük a férj keresetére.

De a vagyonosabb famíliák már abban az időben sem nevelték feltétlen alázatra a lányaikat, öntudatosabbak voltak mindig is az anyagi háttérrel rendelkező nők.

A szegényebbeknél pedig kicsi koruk óta azt sulykolták a lányok fejébe, hogy ők gyengék, egyedül nem tudnának megélni, ezért kell a Férfi, aki majd gondoskodik róla, akit tisztelnie kell akármilyen is.

A válás is szégyennek számított.

Persze a paraszti/munkásréteg között is voltak tehetősek, de náluk a vidéki mentalitás érvényesült, ezért voltak meghunyászkodóak a lányaik.

2011. jan. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

A párom nagyanyja is így gondolkodik.Meg,hogy a lány gyerek semmit sem ér,csak a fiú.

Mikor beköltöztünk hozzá éreztette is velem,úgyhogy hanyagoltam.Ennek az lett a vége,hogy hazugságokat talált ki rólam.Mikor odáig süllyedt,hogy a szemembe mondta azonnal pakoltunk és még aznap eljöttünk tőle.Azóta is egyedül van,mert senki sem kíváncsi rá épp emiatt a gondolkodásmód miatt.


21/L

2011. jan. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
52%

Ez volt az elvárás, de nem minden nő tartotta ehhez magát.


Első 16.33-as: Ez a mindenki "a maga térfelén marad a boldogság érdekében" meg "egyensúlya nemek között" - ez általában a nő alárendelése, szebben fogalmazva. Vannak szerencsére olyan CSALÁDOK is, ahol nő és férfi egyenrangú.


Második 16.33-as: Feminista létemre kicsit túlzásnak tartom, amit és ahogy írsz...

2011. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!