Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Régen tényleg így gondolkoztak...

Régen tényleg így gondolkoztak a nők?

Figyelt kérdés
Nagymamámtól hallottam, hogy a nő dolga tűrni, és kiszolgálni a férfit. Ő leélte az életét a nagypapám mellett, aki nagyon rossz ember volt.
2011. jan. 18. 16:17
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
80%
a legtöbb nő most is ezt csinálja
2011. jan. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
régen így élt a legtöbb nő hisz a férfi volt a kenyér kereső de ez inkább emberfüggő.Nagyanyám elvégre határozott nő volt és sokszor győzött a nagypapa felett:D De azért érződött hogy a férfi az úr a házban.
2011. jan. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy így gondolkoztak, de kénytelenek voltak tűrni, nem nagyon volt kiút.
2011. jan. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Régen úgy nevelték őket, hogy fel sem merült bennük, hogy ez másképp is lehet.

Csúnyán hangzik, de ezt egyébként ma sok szegény ember gondolkodásában is észre lehet venni. Hogy eszükbe sem jut, hogy máshogy is csinálhatnák, például másik munkát kereshetnének, kitanulhatnának egy új szakmát... na kábé ugyanez volt a nőknél is.

Ebben elsősorban a szülők (azt a mintát tanulták), másodsorban a társadalom a ludas (nem volt ellenpélda).

2011. jan. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is ezt hallottam. De valóban ez is volt. A nőnek tűrnie kellett, és dolgoznia, kiszolgálnia a férfit. Elvégre minden nap meleg vacsora kellett, a férfi még elvárta, hogy az ágyban is legyen jó a nő. Tehát...
2011. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Én nagymamáira pont nem igaz, egyikre sem, mind2 elvált, 2xis:-)

Viszont vannak nők ma is, akik így gondolják. Sajnos.

2011. jan. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez így volt a nő sokkal jobban ki volt szolgáltatva a férfinak mint most.Sokkal kevesebb volt a válás is.

Azóta nők státusza megváltozott,tanulnak dogoznak nem függnek annyira a férfitól.Meg is látszik a válási statisztikában.

2011. jan. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez volt régen.

A férfi dolgozott, eltartotta a családját.

A nő dolga volt a háztartás, mindent a férje elé tenni, és gyereket szülni.

Tűrni meg kénytelen volt, mert nem tudott önálló jövedelem nélkül menni sehova. Így ha a férje félrelépett vagy verte, akkor is hallgatott.


Ma is sok öreglány ezt várja el, pl. anyósom kiakad, ha férjem hoz nekem egy pohár vizet, nem fordítva. De azt elfelejti, hogy micsoda gondban lennénk, ha egyedül kéne megkeresnie a betevőre valót.

2011. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
22%

Igen.A férfi irányított.Nem volt válás, lelépés a gyerek mellől egy másik pasival, általában tudtak a nők főzni.Családjukért éltek.

Ezzel szemben mi is van ma?1 millió társkereső oldal, csillagászati igényű nők, és a család szentsége a porba.

Persze nője válogatja, tisztelet a kivételeknek.Minden elismerésem azoknak a nőknek, akik élvezik a "nő" szerepét,és nem a lázadozásról szól az életük, hanem tudják mi az amivel fellehet tartani az egyensúlyt férfi ,és nő között.Mindenki a térfelén marad, szereti, tiszteli a másikat, és nem akar kibújni a bőréből.Ettől boldog.

Nem a férfiakban keresi az egyedülétének, vagy félresikerült kapcsolatainak az okát.

Mindegy, hogy most, vagy régen.A két félen múlik.Csak az megy hozzá egy önelégült egoista, kompromisszumkénytelen férfihez, akire ráfér a terelgetés Hölgyeim.

2011. jan. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
93%
Igen ez így volt. Minél régebbre megyünk vissza... A nő kiszolgálta a férfit, tűrte, mert tűrni kellett. Persze ez nem azt jelenti, hogy minden házasság kényszer volt. Viszont a válás nagy szégyennek számított volna, ezért nem is igazán voltak, meg elég komolyan vették a vallási dolgokat. "Amit Isten összekötött, azt ember szét nem választhatja" Ha régen is ekkora lett volna a női egyenjogúság, mint most, akkor kb. ugyanannyi lett volna a válás, mint napjainkban. Ma már nem szorul rá a nő a férfi keresetére, a nő is dolgozik és van beleszólása a dolgokba. Régen nem annyira volt, inkább a férfi volt az úr. Én szerintem sok asszony élt borzasztó házasságban annak idején, de válásról még csak hallani sem lehetett, főleg falun. :(
2011. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!