Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt mondta, hogy írjak össze...

Azt mondta, hogy írjak össze dolgokat, és segít. De mit írjak?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom munkát keres nekem, ott ahol ő is dolgozik. Pályakezdő vagyok. Érettségim van + egy OKJ-m. Én ezeket írtam az önéletrajzba, mert ezekről van papírom, de azt mondta kevés. (Tényleg nagyon rövid lett) Nincs nyelvvizsgám(de szeretnék) nyári gyakorlaton voltam 3 hónapot, de ezen kívül soha sem dolgoztam. Azt tanácsolta, hogy olyanokat is írjak, ha pl valami tanfolyamon voltam ált.suliban. De nem voltam ilyesmin soha...Mit írhatnék bele? Miket szoktak?
2011. jan. 17. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Írj szakkörökről, amikre jártál, arról hogy mik érdekelnek stb... Csak van valami sport vagy különóra, szakkör amire jártál!
2011. jan. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jártam ECDL felkészítésre(de nem vizsgáztam) meg informatika érettségi felkészítőre, meg röplabdára, énekkarba :D, plusz angolra (mert rosszul álltam 6.-ban :D) kb ennyi. :S
2011. jan. 17. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
a net tele van önéletrajz mintákkal, ha rákeresel egyre, nagyon jó tippeket találsz benne. Egyébként hobbi, érdeklődés, minden ilyesmit bele lehet írni, attól csak még hosszabb lesz!
2011. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Soha ne írj hazugságot önéletrajzba,mert majd ha kapsz egy munkát,és ott adnak egy feladatot,amihez nem értesz megkérdezik majd hogy akkor ugyan miért tetszett az önéletrajzba beleírni...
2011. jan. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Írd le pontokba szedve ezt az 1-2 dolgot, amit itt leírtál, és mindegyiket fejtsd ki néhány mondatban.

Az OKJ-hez írj le néhány tantárgy nevet, amit szerettél és jól ment és írd le miért voltál jó benne.

Fogalmazz bele az önéletrajzodba olyan "szakszavakat" pl hogy csapatjátékos vagy épp vezető egyéniség. Monotónia tűrő türelmes egyéniség, vagy folyton pörgő kreatív.

Precíz, pontos. És ezekre a tulajdonságaidra írj le 1-1 szitut az életedből.


Nyelvvizsga helyett írj nyelvttudást, úgyis az számít.


Ha pályakezdő vagy regisztrálj munkanélkülin - ha még nem tetted meg - különböző kedvezmények járnak a munkáltatónak. Ezt is finoman belefogalmazhatod, de persze ne úgy hogy 10 éve munkanélkülin vagy és segílyből élsz.


Írj a hobbidról, ha van... Ha ez éppen sport, akkor ebből máris vonatkoztass arra, hogy jól birod a strapát és a stresszt és nem szeppensz meg egy kis fizikai munkától sem.


Szóval légy kreatív. :)

2011. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
90%

Az én önéletrajzaim elég kurták voltak, de nem szóltak ezért sose.

Mikor mi önéletrajzot tanultunk írni at mondta csak a lényeges dolgokat írjuk bele és azokat a tanult dolgokat amikről papírom van. Ha kevés a véhzettség akkor kicsit jobban szórjuk el a papíron.

További tanfolyamokhoz kellet írnunk a jogsit meg a ilyen kisebb képzéseket.

Hobbit? Na arra azt mondták azt ne! Az önéletrajz végére lehet írni a motivációs levelet. 5-6 mondatba fogalmazd meg mik a jó tulajdonságaid. Pl jól kijössz az emberekkel, jó a kommunikációs kézséged, szeretsz újat tanulni, nem dohányzól( káros szenvedélyektől mentes vagy) ha dohányzól azt ne írd oda, hogy dohányzol. Oda írtam én azt, hogy Start-kártyára jogosultságom van.

A lényege az, hogy CSAK a jó tulajdonságaidat írd le, hogy evvel próbáld "eladni magad". Jobbanmondva magadra vond a munkáltató figyelmét.

2011. jan. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Mindig csak az igazat írd, ez a leglényegesebb benne. És ne legyen hosszú. A munkáltatók nem szeretik a regényeket.
2011. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Azt hittem, ellenőrzik is ezeket az adatokat, nem csak beleköltöd, ami eszedbe jut.
2011. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!