Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fogadnátok ezt? Mit...

Hogy fogadnátok ezt? Mit éreznél, ha ezt mondaná?

Figyelt kérdés

Tegnap beszélgettünk párommal a családról a viszonyokról,hozzáállásokról.Egy idő után szóba került a mi kapcsolatunk is!Azt mondta nekem,hogy ő fel van arra készülve,hogy mivel én vagyok 10 évvel fiatalabb nála,egyszer el fogom hagyni.5éve vagyunk együtt és van egy 1 éves lányunk és tervezünk még egyet.Nagyon szeretem és ő is engem,de ez a mondata úgy szíven ütött!Csak annyit bírtam neki mondani,hogy "Olyan pozitívan állsz a dolgokhoz!" Azt mondta,hogy erre már felkészült,mintsem egyszer meglepetésként érje!ÉS hogy csak miértünk él,mert másért már nem érdemes!

Szerintetek csak túlreagálom?Vagy esetleg kezd magába fordulni,hogy ilyeneket mond?

Tudjátok eddig se álltunk fényesen,de gond nem volt.Most meg egyre lejjebb kell adni az életszínvonalunkat.Érzem rajta,hogy ez is bántja és az is,hogy én is tennék valamit azért hogy jobb legyen nekünk,de nem tudok!De emiatt sose hagynám el.Sőt!Nem vagyok az a tipikus probléma kerülő ember,aki minden nehézség elől inkább menne.És ezt a páromról se tudom elképzelni!


2011. jan. 17. 14:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi,hogy ennyire össze-vissza írtam,de ez most úgy piszkálja a gondolataimat! :(
2011. jan. 17. 14:57
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne perázd túl.Csak kíváncsi lehet, hogy állsz a dolgokhoz, és a reakciódat nézte.Szerintem több megerősítés kell neki veled kapcsolatban.
2011. jan. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy igazad van!De nem tudom,hogy mi lehetne még.Tény,hogy nem vele foglalkozom csak mikor itthon van,de ezt ő is megérti,mert a kislányunknak is kell a figyelem.De nem hanyagolom még egy napig sem.Csak kevesebb idő jut rá.Azt is tudom,hogy a legtöbb vita,ami tulajdonképpen inkább csak feszültséggel telt beszélgetés miattam van.Ritkán mozdulok ki és kell,hogy valakivel beszélgessek.És mikor nem jön haza(tudom,hogy hol van és miért) már gyűlik bennem a feszültség estére.Van mikor mire hazaér már nincs bennem,de van mikor igen.De sose vágok a fejéhez semmit.Előbb gondolkodok és utána cselekszem.És 90 %-ban nem mondok semmit,mert tudom,hogy reális-e vagy sem amiről gondolkodom és filózom.
2011. jan. 17. 15:07
 4/9 Okoska törp válasza:
Tipikus férfi reakció...én is valószínűleg így reagálnék. Ez nem ellened irányul csak nyomasztja e helyzet és elment az önbizalma.Nyugtasd meg h. kiállsz mellette bármi történjen és próbáld erősíteni. Sok sikert
2011. jan. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, szerintem nem kezd befele fordulni csak kattog az agya néha. Több megerősítés: tavasszal közös kirándulás, este maszázs és rendbe jönnek a dolgok.) Ez csak tipikus pasis kinyilatkoztatás volt:)
2011. jan. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem én a reakcióját,hisz 10 év az 10 év!Anyukám és apukám között 8 év volt,de anyukám volt az idősebb.Apám lépett le.Páromnak is volt egy sokkal idősebb barátnője,aki talán az anyukája is lehetett volna.ő az aki a belső értékeket nézi és nem a külsőségekkel foglalkozik.

De remélem ez csak egy pillanatnyi "elgyengülés" volt! :)

2011. jan. 17. 15:23
 7/9 A kérdező kommentje:

A kirándulás...remélem idén sikeresebb lesz a noszogatás! :D

Vettem karácsonyra neki egy lábmasszírozót,amit idáig 1x használt.Azt mondta,hogy jobban szereti,ha én masszírozom.Hízelgő,csak nem mindig jön össze!

Na,jól van nem nyafogok annyit! :D

azért ezt még tisztázzuk itthon,ha még egyszer szóba hozza! :D

2011. jan. 17. 15:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Én barátom is szokott ilyenek mondani, de ő nála ez a féltékenység miatt jön elő...legalábbis szerintem, mert elég féltékeny természet, és mindig mondja, hogy úgyis találok majd mást, és el fogom hagyni...ilyenkor elmondom neki, hogy eszemben sincs, mert szeretem, aztán nem is foglalkozom ezzel...:-)
2011. jan. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"mindig mondja, hogy úgyis találok majd mást, és el fogom hagyni"

Na,ezt már én is hallottam.De mondtam neki én is,hogy felesleges.Na meg kivel?Ki se mozdulok itthonról szinte! :D

2011. jan. 17. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!