Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen hálátlan a testvérem?

Miért ilyen hálátlan a testvérem?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú lenne mindent leírni...Ez már nem most kezdődött!Kiskorunkban jó testvérek voltunk,de ahogy telt-múlt az idő egyre rosszabb lett a kapcsolatunk!Most meg már gyűlöletté fajult ez az egész!(én érzek így)

Ha gondjai voltak mindig mellé álltam és segítettem neki ,akár anyagi,akár lelki gondokról legyen szó!Sokszor kihúztam őt(őket)a szarból!

Már évekkel ezelőtt lehetett ezt érezni,hogy egyszer betelik nálam a pohár!Akkor is nagyon megbántott!De úgy voltam vele,hogy csak a testvérem..De ami sok az sok!Mostmár elég!!

Rámtámadott a "kedves" párja,megfenyegetett!!A "drága" testvérem nem állt mellém!

Ezért írom,hogy mostmár elég!!!Eddig tartott a türelmem!

Egy hálátlan senkik!

Amerre megy csak a szarkeverés megy!Nem foglalkozik a gyerekeivel sem!De ez egy másik téma lenne...

Most ott tartok-tartunk,hogy nem beszélek velük!


Azért írok most ide,hogy hátha tudtok tanácsot adni,vagy esetleg van másnak is ilyen "kedves" testvére!


2011. jan. 17. 10:58
1 2
 1/13 Bretso ***** válasza:
Ennyi információt ne ossz meg, a médiumoknak, akik mindjárt jönnek válaszolni, nagyon megkönnyíted a dolgát, amiben kitalálják mégis mi a konkrét problémád.
2011. jan. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szia!


ne haragudj, igaz, hogy a testvéred, de én nem foglalkoznék vele. Majd rájön, hogy nincs mindig ott más, hogy kihúzzák a bajból. Tanuljon a saját hibájából, és lássa be, hogy mostmár senkire sem számíthat, mert elmarta magától még azt is, aki eddig segített. Nem biztos, hogy megváltozik, de hátha talán mégis.

tudom nehéz nem segíteni, de próbáld megállni és vedd úgy, hogy ami történt vele az számodra mintha egy idegennel történt volna, ne foglalkozz az egésszel.

2011. jan. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Nézd, én azt mondom, hogy ha valaki ad valamit, azt önzetlenül adja, ne várjon cserébe semmit, hálát sem. Ha viszont nem akarsz/tudsz önzetlenül adni, akkor ne adj.

Én undorítónak tartom, amikor valaki így próbálja manipulálni a másikat, hogy hálát vár.

Ha nem akarsz, ne segíts. Ennyi.

2011. jan. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem szerethet mindenki, és te sem szerethetsz mindenkit.


Azt azért vedd figyelembe, hogy a testvéred.

Ez alatt azt értem, hogy ne árts neki készakarva soha.

2011. jan. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Előttem szóló 11:11 - nem adok igazat. Nem azért teszünk valamit, hogy hálára kötelezzünk valakit. Az elvárás olyan, mint egy béklyó. Egyedül Istennek tartozunk hálával bármiért, és az Isten felé érzett hála nem köt meg, hanem felszabadít.

Az a tanácsom, hogy békességgel, de de egymástól függetlenül éljetek. Mindenki vigye a saját életét. Ha bajba kerül bárki (barátaid, rokonok, testvéred, szóval bárki) csak akkor segíts, ha önzetlenül, elvárások nélkül tudsz segíteni. Az terád vetne rossz fényt, ha fűnek-fának elbeszélnéd, mennyit segítettél ennek, annak, bárkinek. Ilyenkor az "ego" hízik az emberek sajnálkozó hozzászólásain, és a saját, magadat dícsérő hírverésen. Biztos nem teszed ezt. Az ego-t nem kell hízlalni, hanem a mély belsőnkben lévő nagybetűvel jelölt Én-t, a lelkünket kell segíteni a felemelkedésben.

2011. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
sok marha van itt mondhatom:P ahogy kiveszem te nem hálát vársz tőle csak hogy szeressen de már ezt sem teszi.Ilyenkor azt kell tenni hogy csak nagy ünnepekkor találkozni egyébként magas ívből letojni, hogy mi van vele, mert csak így fogja megérteni, hogy mennyit segítettél neki.A teljes elhidegülésnek nincs értelme, de mostantól ha nagy a baj ne segíts neki( max a gyerekeknek vegyél ruhát meg ilyesmit ha tényleg nem foglalkoznak velük, vagy elviszed őket nyaralni stb.)
2011. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Miért támadt rád a párja?
2011. jan. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Kedves" 11:11-es hozzászóló!Azért tudd már miket írsz!!Meg ,hogy kit nevezel undorítónak!!Ne magadból indulj ki..!Ha nem tudsz normális tanácsot adni akkor inkább hallgass!

Nem hálát várok a testvéremtől!Csak azt írtam le ,hogy segítettem neki jóban-rosszban mellé álltam és.....ennyi!

A hála az egy másik téma!

2011. jan. 17. 14:40
 9/13 A kérdező kommentje:

11:34-es Te sem igazán fogtad amit írtam!Én nem hálát várok!Csak ne felejtsük már el,hogy miken mentünk keresztül....most meg sárral dobálnak!

Igenis ha valaki rajtam segít azt nem felejtem el és nem szúrom hátba,főleg ha a testvéremről van szó!

Érted?

Sajna engem Isten eddig soha nem segített meg!Nagyon sok rossz dolog van már mögöttem és mindig EGYEDÜL álltam talpra!!

Neked ebben akkor szerencséd van!

2011. jan. 17. 14:45
 10/13 A kérdező kommentje:
A többi hozzászólást köszönöm!Azért várom még a HASZNOS tanácsokat!
2011. jan. 17. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!