Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Növesztem a hajam. Anyám...

Növesztem a hajam. Anyám pedig mindig le akarja vágni. Hogyan beszéljem le róla?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy fiú. Jó pár ismerősöm szerint jól nézek ki hosszú hajjal. Anyám pedig nem akarja. Folyton olyan kifogásokat keres, hogy ápolatlan, göndör, stb. Általában rossz énképem van, de mostanában egyre jobb hosszabb hajjal és emiatt le akarom őt beszélni, de szerinte a rövid haj jobban állna nekem. Mellesleg rocker vagyok és mosom a hajam meg próbálom összefogni, amennyire lehet, de ahhoz még nem elég hosszú.
2011. jan. 17. 00:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó előttinél a pont!
2011. jan. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kislánykorom óta valami rém hülye frufrum volt. Utáltam, a fodrász mindig hatalmas darabokat vágott le belőle és idiótán néztem ki vele. Ugyanez volt, mikor elkezdtem megnöveszteni... Nem egyszer fenyegetett, hogy majd levágja, mert nem látok ki alóla. De végül is belenyugodott.
2011. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kompromisszum. Ígérd meg, hogy ha otthon vagy illetve vele mégy valahova, összekötöd.

De levágni a kedvéért túl nagy áldozat lenne, és az nem visszafordítható, mint az összekötés.

Mondd neki, hogy szeretnéd kipróbálni, majd ha nem lesz jó, levágni mindig lehet (persze addigra majd megszokja) Azt is tedd hozzá, hogy így jobban tetszel a lányoknak.

Az ő idejében még nem volt elfogadott a fiúknak a hosszú haj, ma már szinte senki nem csinál ebből ügyet - középiskolai tanárt is tudok hosszú hajjal.

2011. jan. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az én kisebbik fiam 10 éves, és éppen vállig érő hosszú haja van, ráadásul még összekötni sem hajlandó, mert azt mondja, tök jó érzés ahogy lobog a haja. Hát istenem, az ő feje, ő hordja, nehogy már ebbe is beleszóljak! Olyan ruhát hord amilyen tetszik neki (évszaknak megfelelően), most pl. a csőfarmer a sztár, meg a tornacipő (bélelt). Nem fogom ráerőszakolni az ízlésemet, és még a suliban sem szólnak bele, pedig egyházi suliba jár. Úgyhogy ne hagyd magad!
2011. jan. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érti meg, milyen bunkóság folyton azzal vegzálni a gyerekét, hogy a haja nem áll jól, akkor vesd be a másik "anyaolvasztó" trükköt: hazudd azt, hogy EGY bizonyos lánynak tetszik a hosszú, göndör haj. Nem vágod le, pont.


Amúgy hülyén nézne ki anyád, ha felkapna az ölébe, és csakazértis elvisz a fodrászhoz.


Annyit tehetsz még, hogy megpróbálod megértetni, hogy nem fogod levágatni, és nem muszáj egy frizura miatt nektek mindig veszekedni. Jobban szereted a békességet.

2011. jan. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Rocker voltam én is. Lélekben örökre az is maradok. Nálunk a ruha volt terítéken. Megnyugtatom a hozzászólókat, hogy a rockerek nem véletlenül voltak mindig is a társadalom perifériáján. Kedves Kérdező! A rocker lét alapeleme, hogy kénytelen vagy harcolni azért, hogy elfogadjanak. A Te hajad. Felteszem nem vagy már abban a korban, mikor erőszakkal beültethet anyuci a fodrász székébe. Talán láttad a Hair c. filmet. Ha nem, pótold be! Tiltakozni is lehet a hajvágás ellen, de nem hiszem, hogy addig kell fajulnia a dolognak, hogy anyuka elvigyen a fodrászhoz. Próbáld szép szavakkal, ha nem megy, lázadj! Soha az életben senki nem mondta, hogy a rockerek élete könnyű nyári leányálom! Ha belevágna a hajadba... Ha az én anyám lenne, reggel nagyon meglepődne, mikor tükörbe nézne! Ja, és elmennék minden létező helyre feljelenteni erőszakért, akármiért!
2011. jan. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Vegyél a boltban egy szép parókát, öltözz be dedósnak, menj ki az utcára, és mondd jó hangosan, hogy ANYA. Egyébként tényleg csak azt tudod, hogy szépen beszélsz vele, ha nem jön be, akkor nem mész el a fodrászhoz. Azt nem hiszem, hogy fülön fogva fog elrángatni.
2011. jan. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
mindig legalább heti egyszer kétszer hajat mosok kit érdekel a divat a divat a hülyéknek való amúgy meg engem mindig piszkáltak a hajam miatt mikor rövid hajam volt fru frum volt akkor abba kötöttek bele mikor rövid hajam volt fru fru nélkül mert épp le volt vágva akkor abba kötöttek bele 2007 tavaszán megnövesztettem a hajam félhosszúra hosszúra egyenes vállig érő dús hajam van volt már hát közepig érő is 2008-2009-es tanévben 3-dik gimis koromban tehát az általános iskolában meg a gimiben megállás nélkül osztálytársaim az évfolyamtársaim illetve más osztályokból való kötekedő bunkó nagypofájú emberek meg a bunkó szüleim is minden egyes áldott nap szóvá teszik a nagyanyámról nem is beszélve sose értetem miért piszkálnak csöndes vissza huzockodó srác vagyok mindig piszkáltak rohadtul idegesített de nem vágattam le a hajam mert én így érzem jól magam a bőrömben minden zenét meghallgatok de a legközelebb a rock és metál zene áll legközelebb hozzám az istenért sem vágatnám le rövidre a hajam amúgy meg mindenki sokkal jobban néz ki fél hosszú hajjal hosszú hajjal raszta hajjal csikófarokba összekötött hajjal frufruval hátra fésült hajjal mint kopasz pár mm-es hajjal rövid zselézett tüsi hajjal.Remélem nem vágattad le a hajad vagy ha igen növeszd vissza aki meg bunkóskodik nagyképűsködik annak nyugodtan húzz be neki üss állj ki magadért ne tűrd nem szabad hagyni egy lány aki meg nem fogadja el a hajad azt szard le nagy ívben.26/f metalhead
2018. febr. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!