Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Növesztem a hajam. Anyám...

Növesztem a hajam. Anyám pedig mindig le akarja vágni. Hogyan beszéljem le róla?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy fiú. Jó pár ismerősöm szerint jól nézek ki hosszú hajjal. Anyám pedig nem akarja. Folyton olyan kifogásokat keres, hogy ápolatlan, göndör, stb. Általában rossz énképem van, de mostanában egyre jobb hosszabb hajjal és emiatt le akarom őt beszélni, de szerinte a rövid haj jobban állna nekem. Mellesleg rocker vagyok és mosom a hajam meg próbálom összefogni, amennyire lehet, de ahhoz még nem elég hosszú.
2011. jan. 17. 00:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom nem 10 éves vagy,tehát jogodban áll eldönteni,hogy milyen hajat szeretnél.Mondd meg édesanyádnak,hogy értékeled,hogy jót akar neked,de te hosszú hajat szeretnél és az is lesz.Majd ha úgy gondolod,hogy mégse jó,akkor levágatod,de addig is hagyjon téged békén ezzel.
2011. jan. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Kompromisszum: ha levágja a hajad, te levágod az övét?
2011. jan. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Mond meg neki, hogy a te hajaddal hadd csinálj azt, amit te akarsz. Viseled és vállalod minden velejáró következményét.

Idővel úgyis kénytelen lesz hozzászokni, de azért legalább hetente mosd meg.

2011. jan. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Amikor megmondja legközelebb, hogy miért nem vágatod le, mond meg neki, hogy ismered a véleményét, és nem szükséges mindig elmondania, mert úgyse vágatod le, mert így jobban érzed magad. Kérdezd meg, hogy baj-e, hogy jobban érzed magad. Lázadj! Arról szól a hosszú haj! :)
2011. jan. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Gyakrabban mosom, mint hetente és igyekszem összefogni.
2011. jan. 17. 00:16
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Lebeszélni ilyen egyszerű: anyu, nem vágod le a hajam, mert így jobban érzem magam a bőrömben. Melyik része nem érthető?

A mi szemszögünkből sokszor úgy tűnik, gond van az ősök felfogóképességével, ha valami nem úgy van, ahogy ők elképzelték. :P Nekem pl bejönnek a rokker srácok, csak kicsit idősebbek :D

2011. jan. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Én is amellett az érv mellett szavazok, hogy ha ő levágja a tied, te is az övét :) Konkrétan semmi köze hozzá, és nyugodtan megmondhatod neki, h nagyon rosszul esik a nyaggatása.
2011. jan. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem az kb.4 éves kor felett elfogadhatatlan ha egy szülő abba akar beleszólni hogy mekkora legyen a gyerek haja.Semmi köze hozzá,főleg ha már nem arról van szó hogy neki kell mosnia,fésülnie,stb.Te hajad,te fejeden van,te viseled.Egyébként ismerek olyat aki azért akarta rövidre vágni a 15éves lány haját,mert ugy gyerekesebben nézett ki,és nem tetszett az anyukának hogy nőiesedik,szépül a lány,ezért olyan tök hülye apródfrizurát akart neki vágatni.
2011. jan. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Szép kedvesen! Nem kell gorombáskodni! Anya és gyermekéről van szó! Hát elfelejtettétek az óvoda óta énekelt anyák napi köszöntőket?

Mondj ilyeneket: "Anya, nézd, ez én vagyok, ez pedig az én hajam. Add meg a szabadságot, hogy magam döntsek."

"Anya, ki kell próbálnom magam különféle hajakkal, öltözködéssel. Kérlek, ne korlátozz ebben."

2011. jan. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
mond meg neki ha te fejed,hadd legyen már olyan hajad ami neked is tetszik
2011. jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!