Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen velem az anyám?

Miért ilyen velem az anyám?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy 4 éve külön él az apám, a viszony nem vmi jó...kevés pénzből élünk, és most bejelentették h anyukámnak még kevesebb lesz a fizetése, kb 50 ezer, meg amit apu küld..most vagyok negyedikes és szeretnék főiskolára menni, anyu bejelentette előző héten h ne menjek, de ami szeretnék lenni, azt csak főiskolán lehet tanulni.Apukámnak irogatott sms-eket és apu mondta h segíteni fog.Egyébként meg a legközelebbi iskolába mennék, fél óra az út is, bejárós lennék.

Ha kérdezek vmit, bunkón válaszol, holott én nem csináltam semmit, meg lehet menni lakni apádhoz, ilyen stílus..

1 órája el akartam kérni a telefonját(nekem nincs), mert a fodrászomat fel kellene hívni, szalagavatóra a hajam miatt, azt mondta h nem adja oda, mert ő úgy is egy senki.Mondtam neki h nem csináltam neki soha semmi rosszat, miért kell így bánni velem, de levegőnek nézett, most is itt sírok és elegem van :( netünk se lesz februártól, és nem tudom mi lesz a jelentkezésemmel.


2011. jan. 16. 16:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

:D Bocsi, de ez hülyeség...


:D Bocsi, de nem nekünk mondta anyánk, hogy ne tanuljunk tovább, nem minket szekíroz, és nem nekünk mondta, hogy ő úgyis egy senki.


Nekem mindegy.

2011. jan. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

De nem érted...azt nem arra mondta szerintem

A másik meg az amit már írtam, mielőtt nem volt ez h kevesebb lesz a fizetése jóval, előtte beszéltünk róla és nem ellenezte meg semmi, a pénz miatt mondta egy hete is h lehet nem kéne mennem.Rgyébként bátyámnak van diplomája és őt sem ellenezte.Ezt is azért ellenzi(de inkább idézőjelben az ellenzi), mert a pénz, jóval kevsebből kell élnünk.

Úgy h ne haragudj, de ez baromság h irigy lenne, akkor már az elejétől úgy viszonyult volna a dologhoz.

2011. jan. 16. 17:24
 13/15 anonim ***** válasza:

csak tisztázzuk az anyja nem irigykedik és ez biztos ((:

ami pedig a kérdést illeti az anyud - ahogy ezt már sokan mondták-stresszes a pénz és a megélhetőség miatt és ezért ezt most nézd el neki.ha majd helyre állnak a dolgok ő is megnyugszik és helyre áll a béke.

2011. jan. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
szerintem anyukád attól fél, hogy mivel ő anyagilag nem tud annyira támogatni, mint pl. apukád ezért nem szereted annyira mint őt, vagy valami... szóval beszéljétek meg ezt szépen, hogy te ugyan annyira szereted még őt mind eddig, és nem számít a pénz
2011. jan. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Valószínű anyukádnál most lett túl sok minden.

4 éve különélnek, rossz a viszonyuk, gondolom nem vet fel titeket a pénz, ráadásul most még a fizetése is csökkent, pont akkor amikor ballagsz és érettségizel. Az én gyerekeim iskolájában kész anyagi csőd volt az érettségis év néhány agyament szülő miatt: nem elég a fényképezjedés, kellett ruhát varratni, a tanároknak az ajándék se két fillér volt, nem tudom néhányan hogy tudták kigazdálkodni. És sajnos a szülő nem mondhat nemet, mert könnyen a gyerek érettségi és év végi jegyén látszódik meg.

Ha fősulira mégy a családi pótlékot se fogjátok kapni, ami eyg 50 ezres fizetésnél a fizu kb. negyede. Jobban mondva azt már az érettségi után sem fogjátok kapni a nyári szünetben.

És az államilag támogatott képzés messze nem ingyenes, nemcsak a bejárást kell fizetni, vannak egyéb költségek is: jegyzetek, nyelvvizsga, stb.

Nézd meg a fősuli honlapján, náluk milyen szociális és tanulmányi ösztöndíjakat adnak. Az első félévben is megpályázhatod a szoc.támot (nagyobb az esélyed, ha a szüleid hivatalosan is külön élnek, vagy igazolni tudjátok, hogy külön élnek, mert akkor anyukád egyedülállónak számít) Sok főiskolán, egyetemen az első félévben fix ösztöndíjat adnak a tanulmányi helyett (mert ugye még nincs értékelt féléved) Viszont ha nagyon jól tanulsz, később még a köztársasági ösztöndíjat is megkaphatod.

Ha mindezeket megnézted, keress egy olyan időpontot amikor anyukád kevésbé ideges és akkor beszélj vele ezekről. Elmondod mennyi szoc és tanulmányi pénzt kaphatsz, kb mennyit kelle költeni a fősuli miatt. Próbálj jól időzíteni, hidd el, sokat számít.

Ha végképp nem tudjátok kigazdálkodni a fősulit, jelentkezz olyan OKJs képzésre amit középiskola indít, ott tanulói jogviszonyod lesz, és annak a tanévnek a végéig kapjátok a családit, amelyikben betöltöd a huszat.

Majd írj, hogy hogy alakultak a dolgaid. Szorítok neked!

2011. jan. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!