Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen velem az anyám?

Miért ilyen velem az anyám?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy 4 éve külön él az apám, a viszony nem vmi jó...kevés pénzből élünk, és most bejelentették h anyukámnak még kevesebb lesz a fizetése, kb 50 ezer, meg amit apu küld..most vagyok negyedikes és szeretnék főiskolára menni, anyu bejelentette előző héten h ne menjek, de ami szeretnék lenni, azt csak főiskolán lehet tanulni.Apukámnak irogatott sms-eket és apu mondta h segíteni fog.Egyébként meg a legközelebbi iskolába mennék, fél óra az út is, bejárós lennék.

Ha kérdezek vmit, bunkón válaszol, holott én nem csináltam semmit, meg lehet menni lakni apádhoz, ilyen stílus..

1 órája el akartam kérni a telefonját(nekem nincs), mert a fodrászomat fel kellene hívni, szalagavatóra a hajam miatt, azt mondta h nem adja oda, mert ő úgy is egy senki.Mondtam neki h nem csináltam neki soha semmi rosszat, miért kell így bánni velem, de levegőnek nézett, most is itt sírok és elegem van :( netünk se lesz februártól, és nem tudom mi lesz a jelentkezésemmel.


2011. jan. 16. 16:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia! Nyugi, ha államira felvesznek, akkor kb. csak a buszköltséget kell kifizetned, a jelentkezésedet pedig leadhatod papíron is. Ha apukád segít, akkor az a havi 3000 Ft buszra nem olyan sok. Ha létezik a szakod levelező államilag finanszírozott képzési formában is, akkor lehet, hogy megérné oda jelentkezned és akkor tudnál dolgozni suli mellett.

Ne keseredj el, anyukád csak ki van akadva és rajtad tölti ki, nem ellened irányul.

2011. jan. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, államira adnám csak be, de nem szeretnék levelezőn.

Munkát pedig évközbe most is keresek, de semmi :(

A jelentkezést már csak elektronikusan adhatom be, mert a papírért külön fizetni kellene vmennyit.

2011. jan. 16. 16:57
 3/15 anonim ***** válasza:
6%
Ismét egy nyafogó tini szenvedései...mindjárt elsírom magam..én azért meghallgatnám az anyukát is.
2011. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már bocsánat, de anyukámnak sosem ártottam, h így viselkedjen velem, megérteném ha nem így lenne és akkor mondanál ilyet.
2011. jan. 16. 16:59
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem anyád aggódik, hogy fogtok megélni.

Elítélheted érte, de egyedül nevel egy gyereket, még kevesebb fizetésből, végre végeztél az iskolával.

Talán szerette volna, ha dolgozni mész.


Azt írod, hogy az iskola és a bérlet nem kerülne sokba, de enni is kell, használsz villanyt, vizet, mész a fodrászhoz, van mobil is gondolom, kéne a net is...

Hát jó hogy most kétségbeesett, mert egy ennyire kevés fizetésből elég bajos két embernek megélni.


Lehet, úgy érzi, lenézed, mert te mész főiskolára. Neki van diplomája? Ha nincs, talán ez is rosszul esik neki, hogy ő nem tanulhatott tovább, és most neked ő ezt megadja.

Apád nem tudom, mennyit segít felnevelni, de elhiheted, hogy anyagilag, érzelmileg, minden szempontból többet tett érted eddig anyád.

Faterodnak könnyű havonta egy hétvégét jófej apának lenni.


25/L

2011. jan. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tudom, h aggódik és tudom h nem könnyű, de szerintem nem kerülne sokba az iskola és amúgy is jó tanuló vagyok, mindig is tovább akartam tanulni és eddig támogatta is.Egyébként van egy bátyám, aki még itthon van és ő is segít anyagilag anyunak.Fodrászhoz meg évente egyszer, ha megyek.Ezt is anyu mondta h hívjam fel, mert szalagavató
2011. jan. 16. 17:03
 7/15 anonim ***** válasza:

Azért elég gáz, hogy egy szülő a gyerekére diploma miatt irigykedik. A családunkban senkinek sincs diplomája unokanővéreméken kívül, ők orvosok, de a szüleimnek, nagyszüleimnek nincs, mégis büszkék rám, amiért nekem igen és mindent megtesznek, hogy nekünk a testvéremmel a legjobb legyen és ott és azt tanulhassunk, amit akarunk. Eszük ágában sincs irigykedni és egyáltalán nem érzik magukat rosszul. Ha meg én lennék ilyen helyzetben én sem irigykednék, hanem úgy próbálnám alakítani, hogy ha már nekem ilyen volt, akkor legalább a gyerekemnek ne legyen ilyen.


Szóval szerintem nem irigységről van szó, hanem egyszerűen stresszes az anyukája a pénz miatt, ami érthető is és ezt a stresszt a lányán vezeti le.

2011. jan. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Dehogy, irigységről szó sincs, bátyámnak is van diplomája, őt is támogatta szó sem volt ilyenről.
2011. jan. 16. 17:06
 9/15 anonim válasza:
szerintem meg pontosan, hogy nagyon is irigy. anyád elcseszte az életét és irigykedik amiért te még lehetsz valaki.
2011. jan. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

:D bocsi, de ez hülyeség.

Mielőtt nem volt h kevesebb lesz a fizetése sokat beszéltünk a fősuliról és támogatott is, szerintem akkor már elleneznie kellett volna.

2011. jan. 16. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!