Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok, mit...

Tanácstalan vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 5 éve vagyunk együtt a párommal, s van 2 kicsi gyerekünk. Az elmúlt év azzal telt, hogy én otthon voltam a gyerekekkel, ő meg munka után eljárt sörözni a haverokkal, egy héten 2-3szor, és mindig hajnalban jött haza. Én ugye várom, hogy mikor jön, de még csak nem is szól, hogy megint kimarad. Ilyenkor ugye nekem rosszul esett ez, ő meg nem szólt semmit, teltek el napok is (4-5) mire újra beszéltünk, mert ugye ő nem kezdeményezi ilyenkor a beszélgetést, már én nem bírom hogy elmegyünk egymás mellett. A karácsony is így telt, a tavalyival együtt. Állandóan ezen van a vita, a gyerekeknek hiányzik, ha megkérdezi a nagyobbik hogy hol van apa, akkor nem tudok mit mondani, s az a baj hogy már meg sem kérdezi....

Szóval állandóan ezen veszekedtünk,egyszer úgy voltam hogy elköltözöm, amire ő csak annyit mondott hogy úgysem tenném. Új év alkalmával megbeszéltük hogy újrakezdjük, tiszta lappal, erre tegnap megint megtörtént, s csak morog ha megemlítem neki. Most lett elegem, nem akarok már veszekedni, csak egyszerűen el akarok menni. De a gyerekek miatt nem könnyű. Ráadásul a munkám is nehezíti a dolgokat, mert 8-ra járok dolgozni, s este 8-ig tart kb, mikor hogy. Szóval ha mennék, akkor itt kellene hagynom a gyerekeket nála (anyósommal lakunk) egy ideig, mert a munkámat nem akarom feladni, mert olyan jól fizet, hogy 1-1,5 év múlva lakást tudok venni.

Nem tudom, mit csináljak, menjek, vagy maradjak és tűrjek tovább. Mert én már teljesen úgy érzem nem szeret, nem mutatja ki, nem úgy viselkedik, de ha rákérdezek felháborodva mondja hogy persze hogy szeret.

Tanácstalan vagyok..... :(


2011. jan. 15. 11:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát így végigolvasva valami baj van és nem veled! Nem írtad, hogy hány évesek vagytok és hány éve vagytok együtt? Lehet, hogy úgy érzi skatulyában van. Ahányszor rákérdezel gondolom ideges lesz. Nem akarom tovább fokozni az aggodalmadat de nem gondolnám, hogy jobb lesz. Mindenképpen ki kéne belőle húznod, hogy mi a baja?! Mi a munkátok egyébként? A heti 2-3 kimaradás pláne ha nem is hétvége hanem unkanap az elég sok. Az, hogy nem is szól, több mint bántó. Az én férjem is el elmegy pl:tegnap a barátja szülinapján jöttek össze a haverjaival. De ismerem az összes barátját, mivel összejárunk időnként a gyerekekkel vagy nélkülük.
2011. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
"ha nem is hétvége, hanem munkanap " akart lenni. Bocs elírtam.
2011. jan. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Valahogy meg kellene próbálnotok beszélgetni ŐSZINTÉN ÉS ELFOGADÓAN, semmiképp sem VERSENGVE ÉS TÁMADÓAN.

Mert ez a helyzet csak rosszabb lehet, ami egyikőtöknek sem jó, főleg a gyerekeknek nem.

Ha különmentek, a gyereknek nagyon rossz lesz. De a "gyerekek miatti" együttmaradás változatlan körülmények között szintén katasztrófa. Elfogjátok felejteni a gyerekekkel való igazi törődést a saját harcotok miatt..., és így nem lesz egy egészséges lelkiviláguk, ha a szüleiket nem látják boldognak, stb...

Valahogy próbáljatok meg BESZÉLGETNI okosan, felnőttként!

2011. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg nincs valami közös barátotok, akivel te is és a párod is "tud" beszélgetni, valami igaz barát.. Aki egy kicsit segítene titeket újra összehozni, ha egymással nem megy épp a párbeszéd?!
2011. jan. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez az őszinte beszélgetés már megtörtént vagy 3x. Aztán 1-2 hét minden szép és jó, aztán kezd visszaállni a dolog. Egyszer megtörtént az, hogy szombaton kora délutánig dolgozik, ugye megint nem jött haza, s este a pici vért hányt, kórházba vittem, ott is tartottak minket. Telefonon nem lehet elérni ilyenkor általában, akkor is így volt, s csak éjszaka hívott fel, amikor hazaért, s anyósom mondta neki mi történt. Másnap megfogadta hogy nem lesz több ilyen, de persze nem így történt.
2011. jan. 15. 12:14
 6/14 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Az, hogy "ha különmentek a gyerekeknek nagyon rossz"? persze, hogy rossz! De ha így marad akkor mindenkinek rossz lesz! Hidd el, ahogy nőnek a gyerekek és ha nem változik semmi, a gyerekek lesznek az elsők akik ezt érezni fogják. A gyerekek lelki problémái nagyon sok mindenben megmutatkozhatnak. Szótlan lesz vagy éppen agresszív. Tanulási nehézségek stb. Nem ijesztgetni akarlak de az érzelmek komoly dolgok. A gyerekek lelke meg még komolyabb dolog. Van egy barátnőm aki évek óta ezzel küzdd. Egyszer már szétmentek, aztán újra kezdték. Egy fiúk van aki már 14 éves lett időközben. A helyzet nem lett jobb. Csak azt mondta vár még amíg a gyerek még nagyobb lesz, mondjuk gimnazista. Akkor ő még nem lesz annyira idős, hogy újrakezdje. Most ott tartunk, hogy szinte már tök idegbeteg, a férjével évek óta külön alszanak és nem is nagyon beszélnek. Hát én mindenesetre megőrülnék így.
2011. jan. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Annyira bánt, hogy nem tudnám a gyerekeket magammal vinni. A szüleimhez nem mehetnénk, elváltak, s egyikük kapcsolata sem olyan, hogy én 2 gyerekkel odaköltözzek. Csak az albérlet jöhet szóba, de a munkám miatt nem tudnám megoldani az ovi dolgot sem, nemhogy a háztartást. Viszont csak 1-1,5 év lenne. csak emiatt vacilálok, mert amúgy már rég mentem volna.
2011. jan. 15. 12:37
 8/14 anonim ***** válasza:

Bizony 12:16-os, amit írtam, hogy a gyerekek miatti együttmaradás katasztrófa, az nálam is ezt takarja, amit leírtál, teljesen igazad van!


Egy 12 éves barátom (szoktam vele játszani, beszélgetni, így barát) is ebben szenved. Kifele nem mutatnak semmit, csak a gyerektől ismerem a helyzetüket. Igaz ott az anyuka is hibás lehet, szerintem nagyon elhanyagolta a férjét érzelmileg, úgy gondolom. Apuka ott is már rendszeresen nem jár haza. Olyankor anyuka néha már főzni sem főz, csak esznek valami hideget a gyerekekkel. Ha otthon van mindkettő, veszekednek, kiabálnak. Ahogy beszél a gyerek velem, néha úgy látom magát érzi hibásnak, hogy otthon balhé van.

Rosszak a jegyei, fáj a feje, állandóan panaszkodnak rá az iskolában. Pszichológus beszélgetett vele vagy ki, leírják, hogy ügyes, megvannak a képességei, csak önbizalma kevés, stb. Haha. Ugyan már. Semmi baja, én tudom. Csak a szülei problémái hatnak így rá, de ezt senki nem látja be. Nem is folytatom, biztos értitek...


Magam sem egy boldog családban nőttem fel. És ezt egész életemen át hordozni kényszerülök. Nekem pl lehet sosem lesz családom, mert annyira figyelek arra, hogy nehogy egy olyan férfival állapodjak meg, akivel én is pl. a Kérdező sorsára jutnék, hogy csak múlik el az életem.

Szörnyű mi megy ebben a világban.

Kedves Kérdező, én nagyon sajnálom, hogy így alakult neked, és kívánom, hogy sikerüljön megoldanotok ezt a kegyetlen helyzetet.

Nem tudok megoldást a beszélgetésen kívül :(. Szorítok nektek a távolból!

2011. jan. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Aranyos vagy! :)
2011. jan. 15. 13:22
 10/14 anonim ***** válasza:
13.06-os! Nehogy azért ne legyen családod mert annyira félsz, hogy még egyszer megtörténhet ez a te gyerekeiddel!?! Most legalább tudod, hogy mire kell vigyázni és miért értékesek az emberi kapcsolatok! Valószínű, hogy nagyon-nagyon fogod szeretni a saját gyerkőceidet mert tudod, hogy neked mi hiányzott. Az én szüleim a mai napig együtt vannak. Nem is igen emlékszem rá, hogy valaha is veszekedtek volna. De volt egy csomó dolog amit megfogadtam, hogy én hogyan nem fogom csinálni. Hál istennek a lányommal kapcsolatban sikerült is eddig ezeket a dolgokat megvalósítanom, hogy soha ne érezze azokat a hiányosságokat amiket én.
2011. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!