Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el h megbukok...

Hogyan mondjam el h megbukok félévkor?

Figyelt kérdés
anyám elég heves természetű és gyorsan haragba jön :S félévkor bukok 3 tantárgyból :S csak az egyikről tud és már azért is leszedte a fejemet hát még ha megtudja a másik kettőt is. a tanáraim szemetek nem engednek javítani és azért kaptam csomó egyest mert "nem figyeltem" predig aránylag jó dogákat írtam. hogyan mondjam el anyámnak?
2011. jan. 13. 18:38
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Azért 3 tantárgyból mert ez a középiskola elég gáz. ha úgy nézel a tanárra akkor üvölt veled és egyből az órai anyagból irat dogát óra végén...és érdekes hogy mind a 3 tantárgyat ugyanaz a gyökér tanár tanítja
2011. jan. 13. 20:00
 12/16 anonim válasza:
100%
hát én tavaly úgy mondtam el hogy buktam matekból, hogy a Zanzibártól a Nem vagyok tökéletes című dalt énekeltem nekik, majd kinyögtem: megbuktam matekból, erre pofon basztak xDxD
2011. jan. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
77%
Én is bukok 2 tárgyból.:D Bár én a műszaki egyetemen..
2011. jan. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj, az a legkevesebb, hogy megbüntetnek, vagy szidnak, stb. Jó is, hogy be vagy gyufázva, mert talán így elhatározod, hogy na most már igazán.

Akármit is beszéltek, vagy megjátsszátok a nagymenőt az osztálytársak előtt, tudnotok kell, hogy tanulni kell és muszáj. Nincs alternatíva, úgy értem, nincs más út.

Hogy mégis válaszoljak a kérdésedre, ezt javaslom: A hátralévő pár napban próbáld megkérni anyukádat, "Anya, légyszi, kérdezd ki tőlem, itt a könyv" vagy : Anya, elmagyrázhatnám neked, a sejtosztódást, mert ha elmagyaráznám, akkor biztosan tudnám, hogy értem". Meg ilyesmik. Hogy beavasd őt a gondodba, hogy nehezen tanulsz. Lehet, persze, hogy nincs ideje, türelme, vagy az is lehet, hogy ő is nehezen birkózott a maga idejében a tanulással. Elvileg mondhatnád: " Na, Anya, te se voltál jobb tanuló, akkor meg mit vársz tőlem? " Viszont nem jó godnolkodás lenne ez. Neked a saját életedet kell megcsinálni. Jó ha beszélgetsz a szüleiddel ilyesmiről, és megbeszéled velük, hogy milyen segítséget szeretnél tőlük kapni, így kicsit megosztod a terhet velük. Az is lehet, hogy nem jó agyat örököltél. Van ez így, nem mindenki állt sorba, mikor osztották az észt. De akkor is kell, és muszáj! Eröltetni kell, erölködni kell, "még akkor is, ha nem bíztat siker, sőt ez dicsőbb, mert hősökhöz való."

Szóval, ha így beavatod őket, talán elviselhetőbb lesz a légkör, és talán tényleg segítenek majd a második félévben.

2011. jan. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe jutott már, hogy mit fogsz mondani a gyerekednek, ha háromból bukik? Hogy hüle vagy, mint anyád?
2011. jan. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
85%
Fogd fel, hogy nem anyádnak tanulsz, hanem saját magadnak! Mi leszel ha felnősz? Ilyen tanulmányi átlaggal mehetsz szalagra dolgozni, vagy a Tescoba árufeltöltőnek. Biztos ezt akarod?
2011. jan. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!