Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz, ha 12-be félévkor/évv...

Mi lesz, ha 12-be félévkor/évvégén megbukok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nekem az a nagy problémám, hogy a középiskolát szakközépbe kezdtem, tehát 1 kötelező nyelvünk volt, választani nem lehetett mellé semmit. Átjöttem 11-be egy gimnáziumba, ahol már a 2 nyelvtanulása kötelező. A tanár nem foglalkozott velem, hébe-hóba iratott egy szódogát, és ennyi. Évvégén közölte, hogy nyáron meg kell tanulnom töviről-hegyire a könyvet, amit ők 3 éveig vettek, és így is elég gyér az osztály átlag. Annyira rettegek, hisz alig van már 20 napom szeptemberig, és sehogy sem állok a nyelvel. Szeptemberbe kezdődik a hajrá, mivel most fogok érettségizni. Ha megbuktat félévkor, attól még mehetek érettségire a többi tárgyból? És ha évvégén, akkor már nem?

Sajnálom a hülye fogalmazást, de rettenetesen kivagyok már most... A kritikáktól kérlek kíméljetek meg, én sem így terveztem...


2010. aug. 10. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
A félévi bukás sehova nem számít, az csak tájékoztató jellegű. Ha évvégén buksz, attól még érettségizhetsz a többi tárgyból, csak a bizonyítványod nem kapod meg addig, míg át nem mész a pótvizsgán.
2010. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
A tanárok segíteni fognak ne izgulj, ők is azon vannak, hogy eljuss az érettségire és a kezedbe legyen a bizonyítvány. Figyelembe fogják venni azt is, hogy egy kötelező nyelvet tanultál előtte. Az első válaszolónak igaza van minden úgy történik ahogy leírta.
2010. aug. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én azt szeretném megkérdezni, hogy ilyen esetben, hogy valaki megbukik félévkor 12. osztályban, továbbtanulás szempontjából milyen jelentőssége van? Felvételizhet a félévi bukás ellenére és csupán nulla pontja lesz a tanulmányokból szerzett pontja abból a tantárgyból? Lehet, hogy megbukom matematika tantárgyból, de ahová szeretnék jelentkezni (fizetősön továbbtanulni), oda nem viszem magammal a matek pontszámaimat csak a törit és a német nyelvet.
2012. jan. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor nem nagyon számít szerintem. Ha matekos tárgyra mennél, akkor lenne cink.
2012. jan. 9. 19:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!