Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukák, Ti mit szólnátok ha a...

Apukák, Ti mit szólnátok ha a lányotok ezt mondaná?

Figyelt kérdés

Most készülök elmondani apámnak életem legnagyobb döntését. 1.5 év után otthagyom a főiskolát és májusban elköltötök itthonról. Máshol szeretnék új életet kezdeni, és más egyetemre szeretnék járni. Ráadásul szeretnék minél távolabb költözni tőle, mert alkoholista és agresszív. Azonban nagyon nagyon rettegek attól, hogy mit szól majd mindehhez. Olyannyira, hogy már aludni se tudok, félek tőle.

Viszont ez az én életem, szeretnék önállósodni, új embereket megismerni és kitörni ebből a megrekedt állapotból.


2011. jan. 13. 10:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%

Szerinted megoldható a koli?

Kezdjük azzal, hogy kérnek keresetigazolást a szülőktől.


A 200 km nem érv, hanem probléma. Én is ennyire lakok Szegedtől, mégis albérletben laktam három másik lánnyal, mert nincs férőhely a koliban.

Azt a gólyáknak kiosztják, és a többi évfolyam kaphatja a maradékot. Nagyon sokan rászorulnak anyagi és egyéb okokból is a koleszra.


A 60%-ban elintézett munkát nem tudom elképzelni. o.O


Az egyetemvárosokban rengeteg diák keres munkát, és az a rossz hírem, hogy sokkal jobb esélyekkel indul, aki ott lakik, és van ismerőse, vagy valakinek a valakije. A protekció mindenhol számít.

Nem véletlen, hogy Pesten "állítólag" az nem kap munkát, aki nem akar, mégis sok főiskolás lány "ráfanyalodik", hogy webkamerázzon meg prosti legyen, mert nincs munka, főleg nem olyan munkarendben, hogy a főiskolára is be tudjon járni.

A levelező és hétvégi képzés mellett nem jár a kolesz.


Tényleg ezerszer gondold át, mit tehetnél.

Van testvéred?

Amikor anyád meghalt, nem hagyott rád/rátok semmit? Életbiztosítás, vagy bármi más?


Azt ne feledd el, hogy sajnos nincs mögötted család, hogy ha bajban vagy, lehet hová visszamenni, már nem léphetsz hátra, csak előre, a szakadék szélén állva is.

Ha elmész, nem számíthatsz senkire, és egyedül egy ismeretlen városban nagyon nehéz lesz.


A mostani főiskoládban nem tudsz kollégiumot kérni? Nincs ott munkalehetőség? Ismerősök, barátok nem tudnak ebben segíteni?

Ha elmész, szerintem így sem kell többé apáddal találkoznod, szabad lehetsz, és független, de mégis könnyebb új életet kezdeni.

Így nem köt ide semmi, iskola után meg a világ bármely szegletében kereshetsz majd állást, akár külföldön is, vagy az ország másik felén, oda mész, ahol fizetnek.

2011. jan. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%

Előző vagyok.

Ha helyben próbálkozol, tulajdonképpen csak pénzkereset után kéne nézni, a többi "megy magától". Keresel pár csajt a fősulin, akiknek nem jutott kolesz, és együtt kivesztek egy albérletet.

Máris önálló vagy, és elmehetsz otthonról, megismerhetsz új embereket.

2011. jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%
Ha az első félévben a biztonság kedvéért veszel fel diákhitelt, az még nem olyan nagy összeg (150ezer ft), hogy suli után ne tudnád törleszteni. Egyébként biztosan tudod, hogy ha tanulsz, a nyugdíjfolyósító igazgatóságtól árvasági segélyt fogsz kapni havonta (vagy már kapsz is). Ezen kívül szerintem ha a suliban megigényled a szociális segélyt 100°%, hogy azt is kapni fogd havonta, mivel anyukád már nem él és messze tanulsz az otthonodtól. Így azért már el lehet boldogulni, remélem a munka és a kolesz is sikerül.
2011. jan. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13%
Anyukád nincs?
2011. jan. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
37%
Azért a szociális ösztöndíjban ne legyen olyan biztos. Egyik barátnőmnek az apukája halt meg, egyedül neveli az anyja aki 70-80 ezret keres, és nem kapott egy forint szociális támogatást sem.
2011. jan. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Majd egy év múlva írd meg mi lett veled!
2011. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
12.04-es talán bele kellett volna olvasgatni, és nem ilyen primitiven feltenni egy ilyen kérdést!! Pfff
2011. jan. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen biztassátok hogy maradjon a részeg disznó apjával,majd jól összeveri piáson,de hát az akoholisták védeni kell,mert jól lehet keresni rajtuk,idióták...Családsegítő,nane.hu,költözz barátokhoz ideiglenesen, akikben megbizol,keress munkát onnan ha már biztos csak akor indulj el messzebre,a bizonytalanra ne alapozz...
2011. jan. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!