Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukák, Ti mit szólnátok ha a...

Apukák, Ti mit szólnátok ha a lányotok ezt mondaná?

Figyelt kérdés

Most készülök elmondani apámnak életem legnagyobb döntését. 1.5 év után otthagyom a főiskolát és májusban elköltötök itthonról. Máshol szeretnék új életet kezdeni, és más egyetemre szeretnék járni. Ráadásul szeretnék minél távolabb költözni tőle, mert alkoholista és agresszív. Azonban nagyon nagyon rettegek attól, hogy mit szól majd mindehhez. Olyannyira, hogy már aludni se tudok, félek tőle.

Viszont ez az én életem, szeretnék önállósodni, új embereket megismerni és kitörni ebből a megrekedt állapotból.


2011. jan. 13. 10:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Te tudod.

De gondolom azzal is tisztában vagy, ha a biztosat hagyod ott a bizonytalanért, akkor se mehetsz vissza hozzá kunyerálni, ha se állásod, se lakásod nem lesz.


Úgy hiszem, az a minimum, hogy ez azzal is jár, hogy a saját lábadra állsz, dolgozol, eltartod magad, és nem ő fogja finanszírozni.


Nem apádat védem, csak reális vagyok.

2011. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Mégis miből akarod ezt megvalósítani? Van rá pénzed?
2011. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Dolgoznék, esetleg koleszba költöznék, de nem tudok tovább itt maradni, ilyen körülmények között...
2011. jan. 13. 10:36
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Menj ilyen embernek minek kell beszámolót tartani. Inkább vegyél leni egy üveg piát és kezd el az életed.
2011. jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Első vagyok: figyelj, én úgy látom, hogy csak mész ész nélkül valahová, valamerre, mert majd csak lesz valahogy.

Az a nagy helyzet, hogy majd a nagybetűs élet visszadob, és sírva fogsz könyörögni az alkoholista apádnak, hogy vegyen vissza a lakásba.

Akkor vágj ebbe bele, ha megvan a főiskola, mellette a kolesz, és már felvettek a környékre dolgozni, minden elintézve, csak csomagolni kell.

Addig annyit érsz el, hogy önként és dalolva mész az utcára.

Nem egyszerű se koleszba kerülni, se állást találni iskola mellett, nem úgy van, hogy ma kitalálod, holnap meg az öledbe pottyan.


Felelőtlenség csak így nekiindulni, ráadásul előre be is jelented apádnak.

Akkor mi van, ha szétfoszlanak az álmaid, és ott állsz egy idegen városban, fedél nélkül, pénz nélkül, egy hátizsáknyi "vagyonnal"? Erre gondoltál már?

Ugyanis úgy látom, hogy épp ezt tervezed.

2011. jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Igen, a semmibe ne menj. Sikertörténetek csak a mesékben kezdődnek úgy, hogy fogod a batyudat, és elindulsz szerencsét próbálni...
2011. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Én se maradnék egy agresszív alkoholistával egy lakásban,persze nehéz lesz önállóan újrakezdeni,de nem lehetetlen.
2011. jan. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Igazuk van az előttem szólóknak. Nehogy azt képzeld, hogy kolit olyan könnyen lehet kapni. Én is csak fellebbezéssel kaptam, pedig testvérem van, anyám kb 80 ezret keres, apám pedig nem dolgozik mert beteg. Munkát meg szeptember óta keresek, azóta sincs semmi.
2011. jan. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Az anyukám pár hónappal ezelőtt hunyt el, szóval már rá se számíthatok. Úgy gondolom, hogy kapnék kolit hiszen, 200 km-rel távolabbi helyre szeretnék költözni. A munka meg már 60 %-ban meg van oldva, szóval nem vagyok ám olyan felelőtlen mint azt gondoljátok.

Azért köszönöm a válaszokat.

2011. jan. 13. 11:00
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az nem elég. Kapd meg, mielőtt elindulsz.
2011. jan. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!