Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül maradtam ezzel a...

Egyedül maradtam ezzel a gondolkodással, és döntéssel a mai világban?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok és elváltam. Választhattam, hogy albérlet, vagy a szüleimhez költözöm. Úgy döntöttem, hogy egyedül élve kidobót pénz lenne az albérlet fizetése. Ezért a szüleimhez költöztem, akikkel remek a viszonyom, és így családi házban lakhatom, ahol bőven van hely.

Ezáltal mind az én, mind a szüleim rezsi költsége is kevesebb.

De, nagyon megdöbbentem, hogy egyes emberek emiatt mennyre lenéznek. Eddig fel sem tűnt, hogy ennyire le lehet nézni azért, mert felönt fejjel a szüleimmel lakom.

Komolyan, csak akkor számítok a társadalom szemében embernek (férfinak), ha adóságba verem magamat, hogy elmondhassam egyedül élek.


2011. jan. 11. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha neked ez így megfelel, akkor semmi baj nincs vele. Aki lenéz emiatt annak mondd meg, hogy foglalkozzon a saját életével.

29/L

2011. jan. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Antóniaa ***** válasza:
100%
Ne törődj a rosszindulatú emberekkel. Ha neked így jó, akkor maradj a szülőknél...
2011. jan. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért érdekel mások véleménye ? Te jól érzed magad és ez a lényeg. Nem kell senkinek magyarázkodni, ez a Te döntésed volt, kész, ennyi.
2011. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha hallanák, ezt így normális megfogalmazásban, akkor sokan másképp vélekednének, de ált. tényleg az a közvélemény, hogy aki a szüleivel él, az lúzer!
2011. jan. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Aki emiatt lenéz, annak kakilni kell a fejére...

Én is az édesanyámmal lakom egy nagy családi házban, sőt a párom is velünk él. Van egy saját lakásom, ami jelenleg ki van adva albérletbe, ezt szeretnénk majd úgy átalakítani és felújítani, hogy számunkra megfelelő legyen. Azonban jelenleg nem állunk úgy anyagilag, hogy nagyobb összegű hitelt vegyünk fel a munkálatokra. 1-2 éven belül valószínüleg normalizálódik az anyagi helyzetünk és költözni tudunk, de most így a legmegfelelőbb.Aki emiatt lenéz, azzal nem foglalkozom, illetve söprögessen mindenki a saját portáján...


27/N

2011. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Meglepődtem, hogy ennyi a pozitív hozzászólás született, mert rengeteg leszólást kaptam az utóbbi időben a döntésem miatt.
2011. jan. 11. 16:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Általában azok nézik le a szülőkkel lakókat,akinek anyuciék feneke alá tolták a kész lakást.Aki megdolgozott a házáért,az tudja,milyen nehéz a mai világban lakáshoz jutni,így nem néz le,ha van egy kis gondolkozása...

Ne törődj velük,a vélemény őket minősíti.Ha nagy családi házról van szó,ahol nem zavarjátok egymást,akkor semmiképp sem gond,hogy együtt laktok.

2011. jan. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Irigyek,mert nekik nem jó a kapcsolatuk a szüleikkel,és nem tudnak együtt élni velük békében...
2011. jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Antóniaa ***** válasza:
Egyébként vissza fog jönni a több generációs családi házak ideje.... És nincs abban semmi rossz, ha normálisan együtt tudak élni.... A kölcsönös tisztelet a megoldás. Jó, ha az embernek családja van, akkor szerintem sem jó a közös háztartás, de ilyen esetben felesleges lenne egy fél fizetést albérletre költeni... Ha lesz új kapcsolatod, akkormég mindíg elköltözhetsz, vagy odamehet a párod. Egyébként a nagy családi házakban tök jó külön lakrészeket lehet kialakítani akár tetőtérben is, külön bejárattal...
2011. jan. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!