Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném meg? Már...

Hogyan győzhetném meg? Már teljesen kiakaszt.

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel szeretnénk lakást venni és külön költözni. Most édesanyámnál lakunk. Teljesen elveszi a kedvem még az élettől is, ő nem tartja jó dolognak stb stb. Nem tud örülni neki, eddig az volt a baja,hogy nem vonom be abba amit egyébként a párommal kell megbeszélnünk, eldöntenünk (mikor jöjjön a baba, esküvő stb) Most találtunk egy nagyon szép lakást, nagy örömmel mutatni szerettem volna neki, erre ő kiakadt,hogy olyan rossz nekünk itt élni vele... Nem bírja megérteni,hogy otthont szeretnénk teremteni magunknak, és nem szeretném minden nap azt hallgatni,hogy ő mindent jobban csinál. Én főzök,mosok,takarítok, de ő mindenbe bele szól,hogy miért most, miért így.. stb. Sajnálom de én ezt nem tudom elviselni, ezeket most megmondtam neki, erre megsértődött.

Segítenétek még érveket találni, hogy megértessem vele,hogy ez az élet rendje?


2011. jan. 10. 18:24
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Itt nem is erről lenne szó,hogy nem találkozunk, nem lát stb. Mert mi 2 utcával arrébb találtunk egy lakást, aminek nagyon örültünk, mert itt maradnánk közel, a párom szülei is itt laknak. Szóval minden nap találkoznánk, ugyanúgy látogatnánk, segítenénk. Attól,hogy nem ért velünk egyet, még örülhetne,legalább azért,hogy ne legyen lelkiismeretfurdalásom.
2011. jan. 10. 18:49
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem lelke mélyén örül is, csak idő kell még neki, hogy feldolgozza. Üresenk érzi most az életét, ezt viszont Te értsd meg, és légy türelmes vele. Minden meg fog oldódni. Az anyák már csak ilyenek, Pontosabban az érzelmesebb fajta anyák. :-)
2011. jan. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
megint az előző vagyok. Tényleg értse meg, hogy itt neked van gondod, mert meg kell változzon a magadhoz fűződő viszonyod, és ez, ebben a helyzetben lehetetlen.
2011. jan. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan mondd meg neki, hogy igenis milyen rossz vele élni, különben folyton a nyakatokra fog járkálni, ha külön költöztetek is. amit ott fent leírtál, szépen higgadtan mondd el neki.
2011. jan. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem emlékeztesd rá (persze ha valóban így volt), hogy neki mekkora boldogságot okozott, amikor életében először a saját lakásába költözhetett és elkezdhette az önálló felnőtt életét. Gondolom Ő se imádott se a szüleivel, se az anyósával élni, amikor már saját családja volt. Az életnek az a rendje, hogy a fiatal felnőttek önállósodjanak és saját fészket építsenek. Engem pl totál kiborítana, ha az anyukám, vagy anyósom folyton bele szeretne mászni az intim szférámba ás állandóan bele szeretne magyarázni a dolgaimba. Szerencsére már a házasságom első napjától külön költöztünk a férjemmel a szülőktől és a gyerekeimnek is azt kívánom, hogy nekik is hasonlóan indulhasson az életük.
2011. jan. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok (azt hiszem)

Tényleg mintha magamat olvasnám, mert mi is a másik utcában találtunk házat, s ezzel magamat is megnyugtattam, hogy nem lesz gond mert közel leszünk. Én is néha úgy érzem, hogy nem is örül ennek igazán, mert olyan sokszor bele tud kötni dolgokba. Valószínű, hogy a te anyukád is olyan beállítottságú, mint az enyém, és hidd el ha meg lesz a ház akkor sem fog sok minden változni, mert akkor jön majd az úgynevezett kötözködés. Mi most nyakig benne vagyunk a munkálatokba, és este 10 körül járunk haza, nem nagyon marad idő beszélgetni. Ilyenkor mindig a fejemhez vágja, hogy nem mondunk neki sose semmit. Pedig igen, csak ő se mindig figyel.

Szóval nem akarlak elkeseríteni, de míg nem költözünk ez így fog menni szerintem. Ő még sokszor a férfi munkálatokba is képes bele kötni. Sokszor olyan negatív. Holott ki kellene a bőréből bújnia, büszkének kellene, hogy legyen, hogy gyermeke saját keresetéből, önállóságából képes volt a mai világban arra, hogy saját lakása legyen és elkezdje önálló, életet élni kedvesével. Büszke lehetne magára is amiért ilyen tisztességes, családcentrikus (mivel most már mi is babát tervezünk) embert nevelt.

Mindenesetre ez egy példa, intő jel, arra, hogy tudjam mégis mikor hogyan kell majd viszonyulnom gyermekemhez.

2011. jan. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Milyen igazad van Kedves Utolsó!

Tényleg nagyon egyforma a történetünk :) Engem most teljesen padlóra tett, annyira meg van sértődve. Teljesen lelkiismeretfurdalásom van,hogy azt akarom csinálni amit szeretnék. Ez annyira borzasztó, teljesen magam alatt vagyok és nem bírom megérteni,hogy miért ilyen. Nem tudom mi tévő legyek. Ahogy az egyik válaszoló írta, teljes érzelmi zsarolásban érzem magam :(

2011. jan. 10. 22:46
 18/18 anonim ***** válasza:

Az a probléma az olyan típusú anyukákkal, mint a Tiéddel, az egyik hozzászólóéval, az enyémmel és a párom anyukájával is, hogy tudat alatt nem tudják elfogadni, feldolgozni, hogy elvesztették az irányító szerepüket. Feleslegesnek, haszontalannak érzik magukat, mert már nincs szükség rájuk abban a formában, hogy mindentől óvjanak, védjenek. Nem képesek elengedni a gyerekeik kezét, mert akkor szembesülni kellene azzal, hogy felnőtt, önálló lény a gyereke, aki kikerült a felügyelete alól. Általában azokkal az anyákkal szokott ez előfordulni, akiknek az egész élete nem szól másról, mint a gyerekneveléséről, akik a felnőtt gyerek kirepülése után nem találják a helyüket az életben, mert kiesnek a szerepükből.

A párom lassan 50 éves, de még mindig képes azon megsértődni az anyja, ha kimarad egy nap és nem beszélnek telefonon. 200 km van köztünk, mégis képes megmérgezni a zsarnoki szeretetével a fia életét. Az én anyukám is hasonló természetű, a testvéremnél sajnos eléggé eredményes is a zsarolása, de én ellenálltam. Sosem hagytam, hogy a felnőtt életembe, a mindennapjaimba beleszóljon, mert engem ez nagyon zavarna. Egy életre megtanultam a leckét és megfogadtam, hogy ezt a viselkedést mindenképpen elkerülöm a fiaimnál. Próbáld te is figyelmen kívül hagyni a duzzogását és ha úgy adódik, próbáld neki elmondani, Téged mennyire bánt, hogy nem látod rajta az örömet, nem értékeli a sikereidet.

2011. jan. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!