Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném meg? Már...

Hogyan győzhetném meg? Már teljesen kiakaszt.

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel szeretnénk lakást venni és külön költözni. Most édesanyámnál lakunk. Teljesen elveszi a kedvem még az élettől is, ő nem tartja jó dolognak stb stb. Nem tud örülni neki, eddig az volt a baja,hogy nem vonom be abba amit egyébként a párommal kell megbeszélnünk, eldöntenünk (mikor jöjjön a baba, esküvő stb) Most találtunk egy nagyon szép lakást, nagy örömmel mutatni szerettem volna neki, erre ő kiakadt,hogy olyan rossz nekünk itt élni vele... Nem bírja megérteni,hogy otthont szeretnénk teremteni magunknak, és nem szeretném minden nap azt hallgatni,hogy ő mindent jobban csinál. Én főzök,mosok,takarítok, de ő mindenbe bele szól,hogy miért most, miért így.. stb. Sajnálom de én ezt nem tudom elviselni, ezeket most megmondtam neki, erre megsértődött.

Segítenétek még érveket találni, hogy megértessem vele,hogy ez az élet rendje?


2011. jan. 10. 18:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám még Neki, hgoy egyszer minden gyerek kirepül, el kell engednie! Megmondanám, hogy nem az a baj, hogy esetleg rossz Nektek Vele élni, egyszerűen csak függetlenedni szeretnétek a vőlegényeddel!


19/l

2011. jan. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

én meg megmondanàm, hogy bocsi anyu nem Te döntöd màr el mit teszek, hanem én és a völegényem!..

Sajàt otthonunk lesz amibe nincs beleszólàsod!Ha valaha is làtni szeretnéd az unokàd akkor csöndbemaradsz, mosolyogsz mikor elköltözök és kész!

2011. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túlmagyarázni, eljössz, mert te így akarod, és kész. Ne engedj az elnyomásnak, és az érzelmi zsarolásnak.
2011. jan. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
nálunk az lett a vége, hogy egy őrült nagy elfajult veszekedés után elköltöztünk, azt hittem, teljesen tönkrement a kapcsolat, de miután elköltöztünk, minden szép és jó. Nem akar szegény egyedül maradni, megértem, én sem szeretnék, de ez van.
2011. jan. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám, gyerek nélkül.

Hidd el nem lesz jobb, míg el nem költöztök. Még én is otthon lakom, de anyának volt rá kb. egy éve, hogy hozzá szoktassa magát a gondolathoz. Mára már úgy látom, hogy nem bánja, mert elege van a párom trehányságából.

2011. jan. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A pszichológiában ezt "üres fészek szindróma"-nak nevezik. Sok szülőt visel meg, ha a gyereke kirepül otthonról. Próbáld elmondani neki, hogy ez nem arról szól, hogy valaminek pont kerül a végére, hanem egy teljesen új szakasz kezdődik mindkettőtök életében. Azt az energiát amit eddig rátok fordított, most fordítsa magára, hasonló cipőben járó barátnőire, és ami a legfontosabb, jelöljetek ki hetente egy napot, amikor találkoztok, vezessetek be közös vasárnapi ebédeket stb...
2011. jan. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekünk sincs még baba, csak tervezzük. Igen én is ezeket teszem,elmondom neki,hogy ez a mi életünk stb. Most meg meg van sértődve, é nem hiszem el. Nem tudom miért kell ezt csinálni. :( Sírni tudnék, pedig életem egyik legszebb pillanata, mikor a saját otthont tervezzük.

2011. jan. 10. 18:45
 8/18 anonim ***** válasza:

Még az előző vagyok, szóval semmiképpen ne érezze szegény, hogy már nincs szükség rá.

35/N

2011. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nyugtasd meg,ha elköltözöl ugyanugy fogod làtogatni és ö is làtogathat titeket.Ha valahova elmész és segitségére lenne szükséged,akkor segithet benne.Persze puszilgasd meg,hogy màr felnõtt vagy és szeretnél ugy is élni.
2011. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
menj be hozzá, és meghatottan mondd:Anyukám, nagyon szeretlek! Hidd el, ez mindíg is így lesz! Mindíg a gyereked maradok, csak közben felnőttem, és most már én szeretnék feleség és anyuka lenni, és azt nem lehet úgy, hogy közben 24 órában gyerek kell, hogy legyek, és melletted nem lehetek más, mert nem hagyod. Néha szeretném már csak gyereknek érezni magam, hogy annak kezeljen valaki, de többségében már önálló felnőttkénk kell, hogy lássam magam, hisz nemsokára még tovább kell lépnem, és felnőttből anyává kell válnom....érted?Ezt muszáj, és hidd el, az első megvonási tünetek után, miután rájön, hogy a kapcsolatotok is jobb úgy, már nem is lesz rossz a dolog, főleg, hogy sokat fogunk találkozni......stb. stb
2011. jan. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!