Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy valaki a kutyája miatt ne menjen dolgozni?

Figyelt kérdés

A pasim nővére azért nem keres munkát, mert van egy kutyája és nem szeretné őt magára hagyni. Pestre kellene költöznie, panelba viszont nem akarja vinni a kutyát, mert szerinte kínszenvedés lenne neki.

Néha elvállal helyben egy-egy alkalmi munkát, de fix jövedelme nincs, így a szülei finanszíroznak neki mindent. Otthon amúgy sokat segít, elvégzi a háztartási munkákat.


Csak azért kérdezem, mert a párommal nem egyszer összevesztünk ezen, amikor szóbakerült. Szerinte ezzel nincs semmi gond. Én viszont (annak ellenére, hogy nagy állatbarát vagyok), túlzásnak tartom.


A testvére amúgy a húszas évei végén jár, van diplomája is.


2011. jan. 10. 15:27
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy csak kötődik az otthonához, aminek fontos része a kutyája, abban a környezetben, ami van. Ha a világ másik felében lenne munkalehetősége egy teljesen idegen és taszító vagy akár veszélyes környezetben, akkor is munkakerülőnek minősítenéd, ha nem csomagol azonnal?!
2011. jan. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg normális hogy nem akarja a kutyáját elhagyni. Az viszont nem normális hogy helyben nem próbál normális munkát keresni!

Én is kutyás vagyok. Nézz hülyének de sem élni sem tanulni nem vagyok hajlandó olyan helyre menni ahova a mostani állataim nem vihetem. Mégis miért válnék meg tőlük? Mivel kevesebbek mint akárki más? Ma csak egy állat holnap meg már az emberektől is ilyen könnyen megválnék? Az állat felelősség. Nem úgy van az hogy megveszed mert cuki aztán lepasszolod amikor olyan kedved van... Tudod 'annak' érzései is vannak.

Mint mondtam én kutyás vagyok, sportolok velük és tenyészteni akarom majd őket, komoly dolgokat akarok elérni velük. Elég morbidnak érezném ha a célom (kutyázás-- mert ugye ahhoz kell a tanulás, munka hogy legyen rá pénz) érdekében pont a kutyázást áldoznám fel... Miért más ez mint akármi más? Mint bármely más hobbi? Neked nincs szenvedélyed? Ha nincs akkor elég üres életed lehet. Na valakinek a kutya a szenvedélye, valakinek a sport, valakinek a festés stb..

Ha viszont nem ilyen komoly kutyás akkor lehet hogy ez csak egy ürügy, viszont a kutyának akkor is vannak érzései és akkor sincs hozzá közöd hogy más mit csinál.

2011. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Figyelj, pont nem jó embernek papolsz. Ugyanis kiskorom óta voltak kutyáim, most is van 2 és sokat foglalkozom velük, bent vannak, kutyasuliba is jártunk. Szóval nagyon is tudom mivel jár a felelős állattartás.


De ki mondta, hogy hagyja ott a kutyát? Én azt mondom, mindent meg lehet oldani. Egy panellakásban tartott kutyának is meg lehet adni a kellő mennyiségű mozgást.


Mivel a közelben nincs munka, kénytelen nagyobb városba költözni. Vagy megvárja míg a kutya meghal és csak utána kezd valamit az életével? Közel 40 évesen?


Nekem mondjuk mindegy, ő szúrja el az életét. Csak amiatt érdekelt mások véleménye, mert ahogy írtam nem értünk ezzel kapcsolatban egyet a párommal.

2011. jan. 10. 17:45
 24/36 anonim ***** válasza:
68%

Mivel a közelben nincs munka, kénytelen nagyobb városba költözni. Vagy megvárja míg a kutya meghal és csak utána kezd valamit az életével? Közel 40 évesen?


Miért kénytelen!Azért ez durva! Az ő élete majd ő irányítja!

Ha diplomás akkor mivan? Képzeld egy boltba nem vennék fel eladónak,mert diplomája van! És ezt főnökök mondták nekem. Egy 8 osztályt végzetteknek nagyobb esélyük van pl: árufeltöltői munkára mint egy diplomásnak!

Addig amíg a szülők nem szólnak neki,hogy de kislányom keress munkát vagy bajok lesznek addig így is lesz. Nem ő az egyetlen ebben a világban és ebben az időszakban amikor 280 önéletrajzot küldtem el 2 hónap alatt és még mindig nincs munkám! 2 szakmával és érettségivel. És Pesten lakom. A biztosat társ nélkül nem mindenki hagyja ott a bizonytalanságért! És nem fog csak azért Pestre jönni ,hogy csak azért dolgozzon ,hogy épphogy megéljen vagy azt se!

Egy testvér az testvér! Egy gyerek az gyerek! Hidd el ha tovább csinálod ,te jössz ki belőle rosszul!

2011. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem te nem ismered a kutyáját sem őt. Nem mindenki bírja panelban és még mindig semmi közöd hozzá. Mit fáj neked? Törődj a magad dolgával. Ja és attól mert iskolába jártál a kutyáiddal még nem azt jelenti hogy kutyás vagy és ez a hobbid.
2011. jan. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Már azt se tudjátok mit forgassatok ki.


Igen, kénytelen. Nem én mondtam. Ő mondta, hogy ott nincs munka, kénytelen lenne elköltözni. Ebben nem tudom mi a durva. Elárulnád??

2011. jan. 10. 18:05
 27/36 anonim ***** válasza:
16%

18:01


Kicsit el vagy szállva magadtól anyám, az a "kutyás", aki kutyát tart, foglalkozik vele, tanítja, stb. A kérdező tehát kutyás, ahogy te is, ennyi, nem vagy te semmivel se különb, szállj le szépen a magas lóról.

2011. jan. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
48%
Én kutyákkal foglalkozom a szabdidőmben,vannak is kutyáink,macskáink,háziállataink, mégis dolgozom(unk)...Ő csak kifogásnak használja a kutyáját...
2011. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

"Mivel a közelben nincs munka, kénytelen nagyobb városba költözni."


Ez az o kifogasa, amit kivetit, mint tenyt. Az en szuleim egy kis telepulesen vannak, megis van munka...sot nemcsak nekik, hanem azoknak, akik akarnak dolgozni. Csak gondolom, hogy gyarba, feldolgozoba menni budos lenne neki...de ahogy latom, barmilyen munka budos neki. Esetleg probalja ki a "bedolgozast". Nem fizet sokat, de otthon vegezhet kisebb munkakat...ha arra is nemet mond, akkor ez kifogas.

2011. jan. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Ha történetesen ennyire kutyamániás, válasszon olyan foglalkozást magának ott helyben, amivel pénzt is lehet keresni, és a hobbijának is hódolhat. Tenyésszen mondjuk kutyákat, vigye el versenyekre és árulja őket vagy nyisson kutyaiskolát, a közeli városban csak lehet igény ilyesmire, mittudomén!
2011. jan. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!