Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy valaki a kutyája miatt ne menjen dolgozni?

Figyelt kérdés

A pasim nővére azért nem keres munkát, mert van egy kutyája és nem szeretné őt magára hagyni. Pestre kellene költöznie, panelba viszont nem akarja vinni a kutyát, mert szerinte kínszenvedés lenne neki.

Néha elvállal helyben egy-egy alkalmi munkát, de fix jövedelme nincs, így a szülei finanszíroznak neki mindent. Otthon amúgy sokat segít, elvégzi a háztartási munkákat.


Csak azért kérdezem, mert a párommal nem egyszer összevesztünk ezen, amikor szóbakerült. Szerinte ezzel nincs semmi gond. Én viszont (annak ellenére, hogy nagy állatbarát vagyok), túlzásnak tartom.


A testvére amúgy a húszas évei végén jár, van diplomája is.


2011. jan. 10. 15:27
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is túlzás picit. Ismerek én is egy fiatal lányt, aki él-hal a kutyákért, szinte csak róluk tud mesélni és szabadidejében is felük foglalkozik.. Érdekes.
2011. jan. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem egyszerűen csak lusta. Nekünk 4 kutyánk van, és mind a ketten dolgozunk, és emellett sokat foglalkozunk velük.
2011. jan. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
49%
Mennyi idős a kutya?
2011. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
90%

csak a fő kérdést olvasva azt hittem 1-1 kivételes alkalomról van szó,mert ugy még oké (vemhes volt a tengerimalackám én is csak 4 óráztam,mert félő volt h belehal)

de hogy egyáltalán ne dolgozzon?

én párom lenne ott tenném ki a szűrét...etessek egy kutyát meg még a pasit is tartsam el...

kizárt...

2011. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem is túlzás... nekem is van panelba kutyám, semmi baja sincs és suliba járok mellette. Napi 7-8 órát van egyedül, addig alszik, nem csinál semmit. Beszélni kellene valakinek vele, tényleg nem normális dolog. Ennyi erővel, bárki akinek valamilyen állata van, ne dolgozzon?
2011. jan. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt én is túlzásnak tartom.

Mivel volt kutyám,tudom,hogy meg lehet oldani a munkát úgyis,hogy a kutya otthon a lakásban van..

Én életemben egyszer vettem ki 3 napot a kiskutyám miatt.

Ugyanis 13 év után el kellett altatni(nekem kellett kimondani a végszót) és lelkileg úgy megtört a halála,hogy 3 napig képtelen lettem volna dolgozni,mert egyfolytában csak sírtam és sírtam..De hogy ne dolgozzak mert van egy kutyám..nos ez butaság..ez nem más mint egy jó kis indok,hogy a kényelmes otthon élet ne változzon meg.

2011. jan. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
A legeslegnagyobb állatbarátok közé tartozom. Kutya/kiskedvenc=saját imádott gyerek. Ettől függetlenül azért ez nem durván túlzás, nem dolgozni miatta! Ha nem lenne segítsége, hiába imádja, miből tartaná el?
2011. jan. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
66%

Ha sok ilyen gazdi van, érdemes lenne kutyanapközit nyitnie néhány élelmes vállalkozónak! Vagy már létezik?

A "fölöslegben" megkeresett pénzét erre is költhetné igazán.

2011. jan. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
68%

Én is nagy állatbarát vagyok, három cica gazdája, emelett vegetáriánus.

És én is azt mondom, hogy ez azért túlzás. Sőt, mondok keményebbet: ha nem kutyáról lenne szó, hanem momndjuk egy gyerekről, akkor is hülyeségnek tartanám amit az illető művel, és nem az önfeláldozást látnám az egészben, hanem inkább azt hogy az illetőnek büdös a munka, UGYANIS: megoldás mindig van!

Pl.:

- ő elmegy szépen pestre vagy akárhova dolgozni, a kutyus meg marad ahol van, és majd a nagyszülők gondoskodnak róla. A lány így is akármikor meglátogathatja (a szüleivel egyetembe) A változás nem lenne túl nagy, mert ahogy hallottam, jelenleg is a lány szülei tartják el a kutyát , sőt, a lány eltartásával tulajdonképpen még teljes állású babysittert is alkalmaznak mellé...

-elmegy és viszi magával a kutyát, a kutya meg szépen hozzászokik az új helyzethez. Rengeteg kutya él panelban, és remekül érzik magukat HA a gazdi hajlandó annyi önfeláldozásra, ami ezzel jár (napi 3-4 séta, ebből 1-2 legalább 1-másfél órás)

- utolsó lehetőség: új gazdit keres a kutyának, aki tud megfelelően gondoskodni róla. Ugyanis ő munka, és pénz híján biztosan nem tud. Miből viszi pl orvoshoz ha beteg? A szülei pénzéből? Akkor kié is tulajdonképpen ez a kutya?


Mégis meddig szándékozik magát eltartatni? Amíg a kutya él?

2011. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Hát igen. A kutya 5 éves, még 10 évig simán élhet. A szülei amúgy érdekes módon sosem hozzák fel, hogy ideje lenne a saját lábára állnia.
2011. jan. 10. 15:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!