Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy valaki a kutyája miatt ne menjen dolgozni?

Figyelt kérdés

A pasim nővére azért nem keres munkát, mert van egy kutyája és nem szeretné őt magára hagyni. Pestre kellene költöznie, panelba viszont nem akarja vinni a kutyát, mert szerinte kínszenvedés lenne neki.

Néha elvállal helyben egy-egy alkalmi munkát, de fix jövedelme nincs, így a szülei finanszíroznak neki mindent. Otthon amúgy sokat segít, elvégzi a háztartási munkákat.


Csak azért kérdezem, mert a párommal nem egyszer összevesztünk ezen, amikor szóbakerült. Szerinte ezzel nincs semmi gond. Én viszont (annak ellenére, hogy nagy állatbarát vagyok), túlzásnak tartom.


A testvére amúgy a húszas évei végén jár, van diplomája is.


2011. jan. 10. 15:27
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy túlzás. Nekem is van kutyusom, imádom, azt el tudom képzelni,hogy ha mondjuk nagyon beteg, vagy műtötték, akkor egy napot ne menjek be, de hogy azért nem menjek melózni....

Szerintem ez, csak kifogás! Neki nagyon kényelmes, hogy néha dolgozgat, ha van kedved, elvégez otthon egy pár háztartási munkát (nem hiszem,hogy napi 6-8 órán keresztül takarít) és kész!

2011. jan. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
46%
Nekem ebből az egészből az jön le, hogy egy minden lében kanál idióta némber vagy, aki imád mások életében vájkálni. Mi közöd neked ahhoz, hogyan dolgozik/nem dolgozik? És ha ő úgy gondolja, hogy a kutya miatt nem megy jár el dolgozni, akkor mi van? Ráadásul mindezen képes vagy a pasid előtt csámcsogni. Komolyan annyira ostoba vagy te, hogy szavak nincsenek rá...
2011. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem kicsit túlzás..
2011. jan. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Te vagy az ostoba némber. A pasim hozta szóba, nem én. Akkor pedig már elmondom a véleményemet.
2011. jan. 10. 15:53
 15/36 anonim ***** válasza:
49%
Nem lehet, hogy a te leírásod tele van enyhe torzításokkal. Mi van, ha ő otthon szeretne munkát találni, de csak ilyeneket kap. Pestre nem akar felköltözni, de egyébként is ott van a kutyája, ami még pluszban ellene szól?
2011. jan. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Nem. Egy kis faluban laknak, ahol nincs munka. Érettségi óta nem dolgozik, a fősulit levelezőn végezte el. Pesten lett volna már lehetősége dolgozni, de visszautasította ezzel az indokkal.

Sokat van a kutyával, naponta 5ször sétálnak, foglalkozik vele, szóval tény, hogy kötődik hozzá.

2011. jan. 10. 16:01
 17/36 anonim ***** válasza:
51%

1 szerintem neked nem sok közöd van hozzá! Nehogy téged utáljanak meg. Nem tudhatod mi állhat mögötte. Lehet ,hogy tényleg a kutya ,-lehet,hogy lustaság,- lehet,hogy fél egyedül bevállalni ilyet! Én sem tenném!lehet,hogy annyira szereti a családját a barátait ,hogy nem akar onnan elköltözni ahol lakik! Ne ítélkezz egyből!

2 igen picit túlzás,viszont kutyám nélkül én sem mennék sehova! Én is felköltöztem Pestre ,de a kutyám jött. Addig kerestem albérletet amíg nem találtam olyan ahol lehet kutyát tartani!

2011. jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
48%
Az oké hogy nem szeretné a kutyát panelba vinni, de szerintem ez túlzás!
2011. jan. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
48%

Sok embernek van kutyaja, megis dolgoznak. A ferjem egyik munkatarsa is nagyon kutya manias, megis dolgozik, aztan delben mindig kocsiba vagja magat, haza megy megnezni a kutyat, megeteti, aztan vissza megy dolgozni. Mivel nincs rokona a kozelben, ha ugy kerul, hogy el kell utaznia es nem viheti magaval, van megorzo hely kutyaknak.


Szerintem borzaszto nagy tulzas, amit ez a no csinal. Huszas evei vegen ilyen? Lehet, hogy erdemes lenne szakemberhez fordulnia, mert lehet, hogy mar tulsagosan belelovalta ebbe magat es nagyon nehez lesz ezen valtoztatni...amugy ha a kutya elpusztul, vehet ujat es mondhatja, hogy majd amiatt nem dolgozik, igy egesz eleteben sem fog. Mas gyerekek mellett is dolgozik. Egy kutyat egyedul lehet hagyni, akar meg bent is, ha normalis hely van neki kialakitva. Lehet venni nekik kapukat, mint a babaknak, attol is fugg, hogy milyen kutya, de mindenre van megoldas. Hogy vki ilyen miatt ne dolgozzon, nagyon durva.


En azt nem ertem, hogy miert irod azt, hogy Pestre kellene koltoznie. OK, hogy ott tobb a munka, de azert videken is lehet kapni. Lehet, hogy nem valogathat, de jobb, mint a zero bevetel. Kezdetnek valami egyszeru is jo lenne a kozelben.

2011. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, a lányt a világon semmi nem kényszeríti, hogy dolgozzon, azon kívül, hogy "így szokás". Ha a szülei eltartják, akkor minek is hagyjon ott mindent, hogy egy kis albérletben lakjon távol mindentől? Még ha lenne lehetőség olyan munkára, amivel annyit tud keresni, hogy félre is tegyn, megérteném. De jelenleg erre kb nincs. Tehát ugyanott van akkor is, ha a szüleivel él, anyagilag. De így tud nekik segíteni.


Tudod, lehet, hogy a helyében én sem mennék el. Amikor kiszúrják a szemem diplomásként százötvenezerrel, óvónő barátnőm főiskolai diplomával nyolcvanezret keres, egyszerűen nem érné meg. Persze nekem más, mert a párommal élek együtt. De ha nem lenne, ez a pénz pont arra lenne elég, hogy fenntartok egy albérletet és vagy viszonylag kényelmesen megélek, vagy nyomorgok és félreteszek valamennyit. Szegény barátnőm még egy lakást sem tud bérelni egyedül abból a pénzből, csak egy kicsi szobát. A maradék pénz éppen csak a megélhetésre elég, előrelépési lehetőség nulla.

Igazából ennek a világon semmi értelme. Nem jutsz előre semmit. Akkor meg minek csinálja, akinek van más lehetősége is? Ha tud élni a szüleivel és párja nincs, minek éljen külön, egyedül?

2011. jan. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!