Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogalmam sincs mit tegyek?

Fogalmam sincs mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 5 éve vagyunk együtt a párommal. Anyukájánál lakunk, mert én még iskolába járok, így nincs keresetem. Idén júniusban fogom befejezni az iskolát.

Tegnap szóba hoztam, hogy mi lesz, ha végzek a sulival, mi az ő elképzelése. Ő közölte, hogy nem akar anyukájától elköltözni, mert nem szeretné egyedül hagyni.

Én viszont szeretnék egy saját házat, ahol együtt, mi ketten élünk és kialakíthatunk egy saját életet. Mindig is ezt szerettem volna. De tegnap ezzel a kijelentésével úgy érzem, hogy minden álmom vele kapcsolatban szerte foszlott.

Én szeretem anyukáját, de együtt élni vele már nagyon nehéz. És ezt hiába mondom el a páromnak, nem érti meg.

Nem tudom, hogy most mit tegyek, nagyon el vagyok keseredve.

Most két lehetőségen gondolkodok:

Vagy itt maradok az elkövetkezendő 20-30 évben és együtt élünk 3-an, amit nagyon nem szeretnék, vagy most véget vetek a kapcsolatnak, amit szintén nagyon nem szeretnék, mert tényleg nagyon jól elvagyunk a párommal, szeretjük egymást.

De most úgy érzem nem én vagyok számára a legfontosabb...

23L


2011. jan. 9. 15:29
 1/8 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem oda írni, hogy párom 27 éves
2011. jan. 9. 15:34
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Probáld vele megbeszélni.Ha maradni akar akkor lehet hogy át kéne gondolnod a kapcsolatotokat.Ha nagyon nem akarsz ottmaradni akkor legjobb lesz otthagynod őt :/
2011. jan. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
talán a legkompromisszmképesebb lehetőség, hogy mindenki költözik egy nagyobb házba, két önálló lakrésszel. a mama sem marad egyedül, de te sem vagy vele egy háztartásban. így végül segíteni is tudjátok egymást...
2011. jan. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mond meg a párodnak, hogy szereted az anyukáját, de abba gondoljon bele, hogy mi lesz ha gyereketek születik, hogy fogtok elférni, és hogy saját életre vágysz.
2011. jan. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A megbeszéléssel ezekszerint nem sokra jutottatok,de lenne pár variációm.

Ismered a párod és talán van olyan szempont amibe belemegy és mindenkinek megfelelő lenne.

Olyan helyre költözni ami közel van a családi fészkéhez és így gyakran megtudja látogatni az édesanyját.

Az is lehet,hogy nem az édesanyja miatt nem akar menni,csak megijed,hogy most már neki kell boldogulnia és neked,ott már nem lesz anyuci,és nem utolsó sorban a férfiak szeretik a megszokást és a kényelmességet.

Szerintem most a párod is őrlődik,mert elég nagy változás ez neki,de nem hiszem,hogy nem lennél neki fontos,vagy beszélj még egyszer vele és add fel neki a leckét!


Üdv: Pici

2011. jan. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Megpróbálom még egyszer megbeszélni vele a dolgokat, remélem tudunk valamilyen kompromisszumot kötni úgy, hogy mindenkinek jó legyen.
2011. jan. 9. 15:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha elég nagy a ház, megbeszélhetnétek, hogy pl. a földszint legyen az övé, az emelet a tiétek.
2011. jan. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül gond a "mama" jelenléte, ha nem kavarós, rosszindulatú. Abba gondolj bele, ha külön költözésbe a párod belemenne, aztán minden nap elmenne a mamát meglátogatni, akkor meg az lenne a bajod. Szerintem jobb ja "kéznél" van, így a párodnak több ideje marad rád. És mivel azt írtad, hogy szereted a mamát, sztem nem lehet nagy gond vele. Egyébként tapasztalatból mondom, a fiúk mindig jobban ragaszkodnak anyuhoz, mint a lányok. És ha jó a kapcsolatotok, ezért nem érdemenes felrúgni. Aztán még az is lehet, hogy amikor unokák lesznek, még jól is fog jönni, hogy a mama egy háztartásban van. Én csak tudom, szegény anyám mennyit utazott anno ha el kellett mennem orvoshoz vagy bármilyen ügyet intézni. Meg aztán hol van az megírva, hogy a mama még 20-30 évig élni fog? Tudod mit? Vidd el a mamát bulizni magaddal, és beszélgessetek, akár még az is kiderülhet, hogy jó fej... még az is lehet, hogy bepasizik és Ő költözik el. Szintén saját tapasztalat (a szólásmondáson kívül, hogy a szerelem nem ismer határokat): az öreglányok is szeretik a férfiakat :) Kell neki szerezni egy jóskapista bácsit :)

De szerintem ez nem ok a szakításra, hogy a párod nem akarja magára hagyni az édesanyját!

2011. jan. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!