Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veszekedés, beszólogatás,...

Veszekedés, beszólogatás, agresszió. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ez nem csak a családi kapcsolatokra vonatkozik, hanem a rendes hétköznapi életre is, amikor pl. a buszon állsz, vagy az utcán sétálsz. Igazából nem tudom mi a helyes viselkedés ilyenkor. Nem hinném, hogy nagyképűség, ha azt mondom, hogy intelligensebbnek tartom magam az ilyen beszólogatós, kötekedős emberektől, de az nem megoldás ha nem figyelek rájuk, mert csak felbátorodnak (általában), ha nem, akkor is rossz érzés, mintha legyőztek volna. De egyszerűen nem vagyok képes erre, mit mondhatnék egy ilyennek vissza, miközben az egész "társalgásnak" semmi értelme? A családomban is naponta veszekedések uralkodnak, de ebbe sem szoktam beleszólni sose, mert nem tudok mit. Annyira távol áll tőlem, hogy hihetetlen, még kiabálni sem szoktam. Persze elég sok ilyen eset ért eddig, és előfordult már verekedés is, váltakozó eredménnyel, volt mikor engem vertek el, volt mikor én vertem el mást, és lehet ez még rosszabb volt amikor én kerültem alul, mert egy lány odajött, hogy milyen "jó" voltam, rendesen hízelgett, mondom jézusom..hát ezt kéne csinálni? vagy csak én nem találkoztam még normális lánnyal..

Szóval szerintetek mi a helyes teendő ilyenkor? Csak kiváncsi vagyok mások véleményére, valószínűleg úgyis maradok ilyen amilyen vagyok, ami nem megy azt minek erőltessem (a primitív viselkedést..)


2011. jan. 7. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem minden esetben bejött, ha nem vettem tudomást a provokációról. Mert minden, amit felsoroltál, provokáció.

A provokátor pedig attól bátorodik fel, ha látja, hogy kiváltott valamilyen hatást.

2011. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Értem, mire gondolsz, mikor azt írod: úgy érzed, legyőztek, ha nem szólsz vissza. De ez csak a provokátor egyik eszköze: szerinted ki fogja mutatni, hogy vesztett? márpedig ha nem törődsz vele, úgy csinálsz, mintha nem klátnád/hallanád, akkor ő vesztett. maximum utoljára belédcsíp, mondjuk legyint, vagy utoljára odaszól valamit, de ő ugyanolyan vert kutya - attitűddel botorkál el, hiszen nem érte el a kívánt hatást. Láss át a színjátékon, és ne szólj vissza, mert az szintén provokáció, ráadásul azonnal lesüllyedsz a saját szintjükre (ahol ugyebár legyőznek a rutinjukkal).


25/N

2011. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden veszekedés az EGÓK HARCA. "meg akarom vele értetni, hogy nem vagyok hülye" "nem hagyom mgam kihasználni" "azt képzeli, hogy azért mert diplomája van....?!"

A veszekedő felek kölcsönösen példát vesznek egymásról, ezért egyre durvul a kép.

Otthoni minta a veszekedés, aki abban nőtt fel, nem tud változtatni, talán még el sem tudja képzelni, milyen lehet egy békés kapcsolat.

Ehhez hasonlókat, és mintának, jó példának szánt párbeszédeket olvashatsz itt: [link]

2011. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor nekem egy ember egyszer,kétszer beszól,akkor csak úgy csinálok,mintha nem hallanám,nem veszem figyelembe.

De ha valaki rendszeresen beszól,akkor közlöm vele,hogy azért nem szólok vissza,mert én sokkal intelligensebbnek tartom magam,mint te.

A veszekedésekből pedig igyekszem kimaradni,ha lehetséges.

2011. jan. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pedig a legjobban tényleg azzal bántod meg az ellenfeled, ha lesz.arod. Hidd el, az megalázóbb, mint bármi hatást kiváltani.

Kivéve ha hirtelen akad valami nagyon ütős beszólásod (persze ha nincs részéről testi vagy létszámbeli fölény...)

Családtagot ne bánts meg.

2011. jan. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!