Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Ramóna...

Mi a véleményetek a Ramóna női névről?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi hogy kinek mi a véleménye, tapasztalata erről a névről.Első hallásra milyen, adná-e gyermekének ezt a nevet stb... :)
2011. jan. 7. 10:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
78%
nem tudom de boldog névnapot nekik :D (Ramónàknak)
2011. jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
55%
Túl kemény név egy kislánynak, és öregasszony korában hogy hívnák? Rami néni?
2011. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
60%
Szappanoperás név, hiszen spanyol eredetű. Borzalmas, semmiképp nem adnám a gyerekemnek.
2011. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
55%
nekem tetszik,mindig Zsófi jut róla eszembe a barátok köztből
2011. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
73%
Nekem pedig - jóllehet, az valamilyen mozaikszó volt - az átkos beli RAMONA kötöttárugyárat juttatja eszembe.
2011. jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem szép név, nem is annyira elterjedt talán. Én csak azért nem szeretem ezt a nevet, mert volt egy ismerősöm akit így hívtak, és őt nem nagyon szívleltem, és hát vele kötöm össze. Ezért megkérdezhetsz 100 embert is, abból 80 biztos valami rossz emléket, vagy hasonlatot fog felhozni. :)
2011. jan. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
67%
Nekem egészen tetszik. Különleges, mégsem nagyon túlbonyolított. Bár tényleg kicsit keményen hangzik.
2011. jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon szép név.
2011. jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
62%

[link]

Nem nagyon tetszik, semleges (de pl. Brigitta, Gabriella, Szilvia névnél sokkal jobb). Szerintem nem öregasszonyos, romás, szappanoperás, a becézett alakja (Rami) viszont gyerekes, kislányos...meg az egyik idióta rokonomat is így hívják...

(Nekem öregasszonyos név a Gizella például.)

Mondjuk célszerű azért nem olyan nevet választani, ami nem csak gyerekként áll neki jól, mert aranyos, kislányos (pl. Barbi). Nekem általában azok a nevek tetszenek amik felnőttesek és nem lehet mindenféle gagyi, aranyos becézést mellébiggyeszteni.

Nekem az Emese, Réka (engem is így hívnak), Virág, Irma nevek tetszenek, jó részt azért is mert igazi magyar nevek (az Irma kivételével), valamint felmenőmet hívták így, továbbá nem igazán lehet őket becézni, rövid nevek, külföldi, bibliai, vallásos, nagyon tucat (pl. Gabriella) nevet biztos nem adnék a gyerekemnek.

(Végeztem családfakutatást és az egyik 1840-es években született felmenőmnek {6. fok: előd, ős vagy felmenő: ősapa, ősanya} Virág volt a neve, akkor tetszett meg. Valamint a nagymamámat és az anyukáját, a dédanyámat Irmának hívják/hívták. Ezek azért is tetszenek, mert nem a korban megszokott szokásos név volt, pl. Mária, Erzsébet, Rozália, Anna, Katalin).

[link]

2011. jan. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
93%

Nem spanyol eredetű név, hanem német.

Rajmund (germán eredetű férfi név, jelentése: isteni tanács, döntés + védelem), női párjának: Rajmunda egyik változata.

2011. jan. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!