Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 5 éves lányomat, az élettársam...

5 éves lányomat, az élettársam a nevére veheti? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Az előző kapcsolatomból van 5 éves lányom. A mostani kapcsolatomba most várom az első közös gyermekünket, de a párom, azt mondta, h szeretné a nevére venni, h ne legyen már mindenkinek más a vezeték neve. A lányom életébe 1x látta az édesapját össz-visz, akkor is csak pár hónapos volt, azóta nem. Nem is tudja, h ő az apja. Az élettársamra hiszi, h az apja, őt hívja apjának. És ha a nevére vette, akkor kaphatok még gyerektartást?
2009. jan. 29. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Ha a volt párod tett apasági nyilatkozatot, akkor csak úgy lehet nevet változtatni, ha ő is beleegyezik, tehát a névváltoztatáskor egyidejűleg ott kell lennie neki is, neked is és a mostani párodnak is személyesen. De ebben az esetben csak a neve változik a kislányodnak, elvileg gyerektartást kell fizetni. Mondjuk szerintem ez már kissé nem igazságos, hiszen a gyerektartást azért fizeti a vér szerinti apa, hogy pótolja azt a kereset-részt, amit a gyerekre költene, ha együtt élnétek. Na most ha a mostani párodat hívja apának, ő gondoskodik róla is, akkor szerintem nem túl igazságos, hogy más meg fizet. De mindegy, ti dolgotok.

Az is megtörténhet, hogy a vér szerinti apa azt mondja, hogy így már ő nem akar gyerektartást sem fizetni, ezért lemond a gyerekről hivatalosan, akkor már egyedül dönthetsz a névviselésében, illetve a mostani párod lehet a gondviselője, nevére veheti, stb.

Ha az apa ebbe nem megy bele, akkor névváltoztatás sincs.

2009. jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
vér szerini apja nevére se akarta venni, sőt dns-tesztet csináltattunk. Mikor kiderült, h nekem volt igazam, még akkor is ellenezte, h az ő nevén legyen. Tehát szerintem nem lesz gond ezzel. Fizetni se akart, de a bíróság kötelezte. Nem értek veled egyet a gyerektertás kérdésben, az ő lánya, neki kell segíteni a nevelésben, ha másképp nem, akkor pénzzel. Ez KÖTELEZŐ!!!!!!!!!!!!44
2009. jan. 29. 10:31
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Némileg egyetértek az előzővel az igazságosságról, én a gyerektartást nem fogadnám el, de lenne ellenkérdésem. Kérdésedre egy válasz: írásod szerint még viszonylag rövid ideje lehettek együtt, még várj a névváltoztatással. Tudom, nem szép dolog a negatív gondolkodás, de nekem csupa rossz tapasztalatom van, és szinte minden médiában ezt hallani, hogy később milyen problémák adódtak. Ha szeret a párod és szereti a lányodat is, szerintem a név nem okozhat gondot!
2009. jan. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha szerinted kell hogy fizessen, mert kötelező, ahhoz mit szólnál, ha kimondaná a bíróság, hogy Neked is kötelező biztosítani, hogy a gyermek törvényes apukája elvigye magához a lányodat, akár több napra is, mert ez jár neki?
2009. jan. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem tudom, kedves kérdező, de szerintem borzalmasan igazságtalan vagy. Nem akarod, hogy a gyerek az apja nevét viselje (holott korábban bíróságra mentél ezért), meg hogy bármennyi köze is legyen hozzá, de azért a plusz pénz, az persze kell, mert hát "mégiscsak ő az apja"?

Az, hogy a gyerek a párod nevére kerülhessen, azzal jár, hogy a volt párod, aki a gyerek apja, törvényesen lemond apai jogairól (fenn már vázolták, hogy néz ki a dolog), de figyelem: ha lemond, többé nem kell gyerektartást fizetnie. Tessék elolvasni a családjogi törvényt!

Tehát van két alternatíva: vagy az új párod nevét viseli a gyerek, és nem kaptok többé gyerektartást, vagy a régiét, és továbbra is kaptok gyerektartást. Más út nincs.

2009. jan. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Már ne is haragudjatok, de én egyetértek a kérdezővel.

Miért ne tartana igényt a gyerektartásra???

Hiszen ő is ott volt, mikor a kicsit megfogant..

A pasiknak borzasztó egyszerű kijelenteni, nem tartok igényt a gyerekre, nem foglalkozom vele,az anya meg küszködjön.. Ha már a gyerek életében nem játszik szerepet, nem látogatja legalább anyagilag támogassa.


Magát a menetet nem tudom, de ha tényleg az élettárs neveli a kicsit, miért ne lehetne a nevén?

Nem értem mi ez a konzervatív szemlélet!.

Még sajnáljuk mi az apát, hogy szegény elhagyta a családját...

2009. jan. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Én is egyetértek azzal, hogy ha megváltoztatod a lányod nevét, akkor ne várd el, hogy fizessen gyerektartást. És szerintem akkor már a bíróság sem kötelezi a vér szerinti apát fizetésre.
2009. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Én is úgy gondolom, hogyha lemond a gyerekről, akkor a gyerektartást sem fizeti. Egyébként lehet vitatkozni az igazságosságról, de itt a jog és a törvény dönt.

De azért az nekem is fura, hogy a nevét nem akarod, de a pénzét igen. Talán korábban nem kellett volna a nevére vetetni. Menj el egy ügyvédhez, vagy kérdezősködj jogi fórumon, hogy mik a lehetőségeid.

2009. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Én is úgy gondolom, ha megváltozik a kislány neve, tehát az édesapja lemond róla, és a jelenlegi párod a nevére veszi, az szerintem akár örökbefogadásnak is nevezhető. Ezután az édesapát már semmi sem kötelezi vagy kötelezheti gyerektaartás fizetésére. Említetted, hogy a kislány azt hiszi, a jelenlegi párod az apukája. Ha most úgyis várandós vagy, gondolom szóba kerül a születés, stb. szerintem tisztázni kellene ezt a kérdést is, mert ebből később nagy gáz lehet. És ha egy nagyobbacska gyerek szembesít azzal, hogy valamikor -vetítettetek -neki az nagy bajok forrása is lehet.
2009. jan. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!